۵۵۰۸
۰۲ مرداد ۱۳۹۰ - ۱۰:۲۷
۵۵۸۷۲ 
وقتي پوست شما خشك مي‌شود
مرطوب‌كننده‌هاي زيادي در بازار فروخته مي‌شوند كه هركدام هم خاصيت‌هاي ويژه‌اي دارند. انتخاب يك مرطوب‌كننده خوب به پوست شما كمك مي‌كند هميشه نرم و تازه باشد
برترین مجله اینترنتی ایرانبدون شک پوست شما احتیاج دارد که به طور مرتب آبرسانی شود و کرم‌های مرطوب کننده می‌توانند به بهترین وجه آب پوست شما را تامین کنند . اما با مراجعه به یک داروخانه آنقدر تنوع این کرم‌ها زیاد است که حسابی گیج می‌شوید و نمی‌دانید کدام یک می‌توانند برای پوست شما مناسب‌تر باشند به خصوص اگر پوستی حساس یا مستعد آکنه داشته‌باشید نگرانی بیشتری خواهید داشت. مسلما هيچ كس بهتر از يك پزشك متخصص پوست و مو نمي‌تواند ما را در انتخاب يك مرطوب‌كننده خوب راهنمايي كند و به ما بگويد كه هنگام خريد بايد چه نكاتي را در نظر بگيريم. دكتر نيما استواري، متخصص پوست و مو و فوق تخصص زيبايي در اين مطلب به شما مي‌گويد هنگام خريد بايد چه نكاتي را در نظر بگيريد.   چگونه مرطوب‌كننده پوست خود را بشناسيد؟

هنگام خريد كرم مرطوب‌كننده بايد چند نكته را در نظر بگيريد؛ يكي اين‌كه آيا پوست شما فقط خشك است يا اين خشكي پوست همراه با قرمزي و التهاب است. اگر پوست شما فقط خشك است و اين خشكي خيلي شديد نيست، مي‌توانيد از كرم‌هاي رطوبت رساني استفاده كنيد كه چربي زيادي نداشته باشند، اگر پوست شما خيلي خشك است بايد از مرطوب‌كننده‌هاي قوي‌تر با چربي بيشتر استفاده كنيد؛ اين نوع مرطوب‌كننده‌ها سريع جذب پوست نمي‌شوند بنابراين ماندگاري آن‌ها روي پوست بيشتر است و در نتيجه مي‌تواند آبرساني بيشتري را روي سطح پوست داشته باشند ولي ايراد آن‌ها اين است كه روي پوست سنگين هستند. هر چقدر كرمي چربي بيشتري داشته باشد‌، قدرت مرطوب‌كنندگي بيشتري دارد ولي بهتر است براي صورت از مرطوب‌كننده‌ خيلي چرب استفاده نكنيد. اگر پوست شما اگزما نيز دارد بايد علاوه بر استفاده از مرطوب‌كننده از كرم‌هاي مخصوص اگزما نيز استفاده كنيد، اگر پوست‌تان چرب است بهتر است از مرطوب‌كننده بدون چربي استفاده كنيد تا چربي پوست‌تان افزايش نيابد.   چگونه مرطوب‌كننده،‌ پوست را آبرساني مي‌كند؟

پوست در لايه‌هاي مختلف نيازمند آب است ،وقتي آب به طور مستقيم روي پوست قرار مي‌گيرد مثل حمام كردن‌، بلافاصله تبخير مي‌شود و بنابراين آبي در پوست نمي‌ماند كه رطوبت پوست را تامين كند، بنابراين مرطوب‌كنندها علاوه بر اين كه فاكتورهاي آبرسان دارند داراي مقداري چربي نيز هستند. اين چربي درون آن‌ها مثل يك لايه محافظ آب مرطوب‌كننده را روي سطح پوست نگه مي‌دارد، همان كاري كه پوست خود ما مي‌كند؛ پوست ما نيز آب درون خودش را با يك لايه چربي حفظ مي‌كند، بنابراين همه مرطوب‌كننده‌ها چه كرم ،چه امولسيون به صورت آب در چربي يا چربي در آب هستند كه اين ميزان در مرطوب‌كننده‌هاي مختلف، متفاوت است.

   پيش از خريد مرطوب كننده، آن را تست كنيد

شما مي‌توانيد قبل از خريد مرطوب‌كننده كمي از آن را روي انگشتان‌‌تان تست كنيد ‌و ميزان چربي آن را بسنجيد در صورتي كه سبك است و چربي كمي دارد آن را خريداري كنيد. بوي كرم را نيز حتما در نظر بگيريد چون وقتي كرم به صورت ماليده مي‌شود‌، بوي آن مدام اطراف بيني شماست و مي‌تواند به راحتي شما را آزار دهد تا حدي كه بهتر است از مرطوب‌كننده‌هاي بدون عطر استفاده كنيد.

پوست‌هايي كه حساسيت‌هاي خاص دارند، تا جايي كه مي‌توانند بايد از مرطوب‌كننده‌هايي استفاده كنند كه بدون عطر ،بدون انواع افزودني‌ها و نگهدارنده‌ها بوده و فقط شامل آب و چربي باشند، همچنين بهتر است ابتدا روي گوشه‌اي از پوست تست شده و اگر حساسيت نشان نداد و پوست قرمز نشد خريداري شوند، حتما دقت كنيد كه روي كرم نوشته باشد مناسب پوسته‌هاي حساس.   مرطوب‌كننده‌هاي ضد چروك مناسب چه كساني است؟

يك كرم مرطوب‌كننده مناسب مجموعه‌اي از مواد مختلف است كه مهم‌ترين اين مواد همان آب و چربي هستند‌، شما نمي‌توانيد تنها با ديدن يك يا چند ماده موجود در مرطوب‌كننده به اين نتيجه برسيد كه مرطوب‌كننده مناسب است و به همين علت بهتر است مرطوب‌كننده نيز مثل كرم‌هاي ضد لك و ساير محصولات زيبايي با مشورت پزشك مشاور خريداري شود.در كل هر كرمي كه چند كار را انجام مي‌دهد نمي‌تواند يك كرم تخصصي باشد، اين نوع كرم‌ها بيشتر براي پيشگيري مناسب هستند تا درمان‌، مثلا گاهي به يك كرم مرطوب‌كننده فاكتورهاي آنتي اكسيدان و ويتامين‌ها يا ساير فاكتور‌هاي ضد چروك را اضافه مي‌كنند تا اثرات ضد چروك نيز داشته باشد. اين نوع كرم‌ها بيشتر براي افرادي مناسب است كه كم حوصله هستند و ترجيح مي‌دهند به جاي استفاده از چند كرم از يك كرم استفاده كنند‌، يعني اگر پوست شما مشكل خاصي نداشته باشد با استفاده از اين كرم‌ها همچنان سالم مي‌ماند.

   چرا همه بايد از مرطوب‌كننده استفاده كنند؟

ما هميشه در حال استفاده از شوينده‌ها هستيم و اين شوينده‌ها چه ضعيف باشند و چه قوي مقداري از چربي پوست ما را از بين مي‌برند و چون چربي همچون لايه‌اي است كه آب پوست را حفظ مي‌كند در نتيجه پوست در اثر از دست دادن چربي‌، آب خود را از دست مي‌دهد‌، بنابراين هركس احتياج دارد كه با استفاده از كرم‌هاي مرطوب‌كننده آب پوستش را تامين كند،چون در هر صورت هر فردي اين روند شست‌وشو را دارد؛ به خصوص در فصل زمستان و پاييز كه پوست بيشتر به اين آبرساني احتياج پيدا مي‌كند. البته بهتر است سعي كنيد از شوينده‌هايي استفاده كنيد كه پوست را خيلي خشك نكنند.

بهترين زمان استفاده چه موقع است؟

اگر مي‌خواهيد مرطوب‌كننده اثر بيشتري روي پوست داشته باشد، بهتر است زماني از آن استفاده كنيد كه پوست‌‌تان را تازه شسته‌ايد و هنوز كمي خيس است و آب به طور كامل از روي آن تبخير نشده است، چون در اين حالت ديگر آب روي پوست است و چربي كرم كمك مي‌كند كه لايه‌اي محافظ روي پوست كشيده شود و در نتيجه اين آب در پوست باقي بماند و ديگر نياز نيست كه كرم اين آب را تامين كند و در نتيجه كرم مرطوب‌كننده اثردهي بيشتري خواهد داشت.

پيش از خريد مرطوب‌كننده بدانيد

  •  با توجه به نوع پوست‌‌تان كرمي را انتخاب كنيد كه ميزان چربي مورد نياز پوست شما را تامين كند، يعني دقت كنيد كه مرطوب‌كننده چقدر چربي دارد وتوجه كنيد كه يك مرطوب‌كننده براي هر نوع پوستي كارآيي ندارد.
  •  مرطوب‌كننده‌اي را انتخاب كنيد كه ضمن اين‌كه به پوست شما رطوبت مي‌دهد‌، روي پوست سنگين نباشد، چون ما مي‌خواهيم به پوست رطوبت دهيم نه اين‌كه پوست را زيادي چرب كنيم.
  •  مرطوب‌كننده‌اي را انتخاب كنيد كه عطر و بوي آن با شما سازگار باشد؛ بعضي‌ها ترجيح مي‌دهند مرطوب‌كننده‌شان بي‌بو باشد و بعضي ترجيح مي‌دهند كرم آن‌ها يك عطر ملايم داشته باشد.
  •  كرم‌هاي صورت با كرم‌هاي دست و بدن متفاوت است ،شما بايد با توجه به نياز خود كرم را بخريد، كرم صورت شما بايد هميشه متفاوت باشد چون معمولا كرم‌هاي بدن چرب‌تر هستند.
  •  ميزان دوام كرم مرطوب‌كننده نيز مهم است‌، بعضي كرم‌ها دوام بيشتري نسبت به بقيه دارند.
  •  ميزان شست‌وشوي شما به طور مستقيم روي قدرت مرطوب‌كننده شما تاثير دارد اگر به هر دليل عادت داريد كه پوست‌تان را زياد بشوييد بهتر است از يك مرطوب‌كننده قوي استفاده كنيد، چون با هربار شست‌وشو رطوبت و چربي پوست كم مي‌شود.
  •  اگر پوست شما نرمال است، مي‌توانيد از مرطوب كننده‌هاي رايج استفاده كنيد و اگر پوستي حساس داريد بهتر است با مشاوره پزشك مرطوب‌كننده بخريد.
  •  اگر حساسيت‌هاي پوستي داريد مرطوب‌كننده مناسب پوست‌هاي حساس را با توجه به فاكتور‌هاي گفته شده بخريد.
انتشار یافته: 14
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
14:39 - 1390/05/10
برای ترکهای پوست چه باید کرد
Iran, Islamic Republic of
14:14 - 1391/06/08
چه کنیم پوستمان سفید شود
پاسخ ها
اورانوس
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۰۲ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۵
از كرم‌هاي روشن كننده استفاده كنيد اين كرم‌ها لايه برداري ملايم كرده و در حين ترميم پوست حاوي موادي است كه از تجمع ملانين ها جلوگيري مي‌كند و توليد آن را كاهش مي‌دهد درنتيجه سبب روشن شدن پوست مي‌شود همچنين حاوي مواد ضد آفتاب هم هست كه از تيرگي پوست در اثر مواجهه با نور خورشيد نيز جلوگيري مي‌كند
Iran, Islamic Republic of
08:23 - 1393/01/18
میتونین کرمی معرفی کنین که رنگ پوست رو تیره نکنه متشکرمممممممم.......
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۵۸ - ۱۳۹۳/۰۳/۲۵
من خیلی پول به مرطوب کنندهای مختلف دادم ولی متاسفانه بعد از مصرف تیره می شدم تا اینکه اتفاقی کرم مرطوب کننده بابونه شوون باقیمت شش هزار تومان در کمال تعجب برام خیلی عالی از کار درامد شما هم امتحان کنید
Iran, Islamic Republic of
19:12 - 1393/04/20
چه کرم مرطوب کنندهایی برای پوست سفید وچیزی بین خشک وچرب مناسبتر است
Iran, Islamic Republic of
09:50 - 1394/09/20
پوست خشک چروک وزردی دارم چه کارکنم خیلی پول کرم دادم
Iran, Islamic Republic of
06:36 - 1395/05/24
چه کرم مرطوب کننده ای برای پوست مخطلت خوبه؟
Iran, Islamic Republic of
14:00 - 1395/09/16
سلام کرم مرطوب کننده هیدرودرم خوبه من راضیم
نیوا هم خوبه
Iran, Islamic Republic of
11:34 - 1395/10/12
پوست نسبتا خشکی و سفیدی دارم، و بعد از مشاوره با پزشک و استفاده از طیف وسیعی از مرطوب کننده ها به این رسیدم: نیوا )برای دست) و فیس دوکس برای پوستهای خشک و حساس( برای صورت عالی) بودن....هر دو بوی ملایمی دارن و پایداری بالایی، در عین این که سبکن اما مهمه نیوا واسه صورت مصرف نشه (چربی بالاتری داره و احتمال تیرگی صورت)....
Iran, Islamic Republic of
16:57 - 1396/04/31
سلام
خیلی ممنون برای اطلاعات بسیاری خوبی که در اختیار مردم میزارید. واقعا خسته نباشید.
من پوست بسیار حساسی دارم طوری که وقتی جلوی افتاب میرم قرمز میشه با این وجود لک هم روی صورتم یه 2 سالی میشه پیدا شده دکتر متخصص پوست هم رفتم ولی نتیجه نگرفتم ممنون میشم جواب بدیین
Iran, Islamic Republic of
20:41 - 1396/09/22
سلام
من پوست بسیار حساسی دارم وقتی جلوی آفتاب میروم سوزش دارد و قرمز میشود متخصص پوست هم رفتم اما نتیجه ای نگرفتم .پوشتم کک و مک هم دارد
ممنون میشم راهنماییم کنید
Iran, Islamic Republic of
23:01 - 1396/12/25
پوست خشک دارم میخوام ببینم چه کرم مرطوب کننده ای خوبه
Iran, Islamic Republic of
10:53 - 1397/01/23
من از شون آلوورا استفاده میکنم خیلی عالیه
نام:
* نظر:
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج