۵۵۱۰۴۴
۲۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۰
۸۸۷۱ 
کالبدشکافی از ماجرای نشست جنجالی زیر پای مادر و حرکت ناشایست بهناز جعفری که دفاغ غیرحرفه ای و غیراصولی رامبد جوان را دربر داشت.
روزنامه هفت صبح - مرجان فاطمی: کالبدشکافی از ماجرای نشست جنجالی زیر پای مادر و حرکت ناشایست بهناز جعفری که دفاغ غیرحرفه ای و غیراصولی رامبد جوان را دربر داشت.

ماجرا چه بود؟

روز چهارشنبه عوامل سریال «زیر پای مادر» نشست خبری برگزار کردند. قرار بود عوامل سریال بیایند مقابل خبرنگاران بنشینند و به سوال ها جواب دهند. تا یک ساعت اول با وجود اینکه سعید نعمت الله، فیلمنامه نویس سریال و دو تا از بازیگران هنوز نرسیده بودند، همه چیز طبیعی پیش رفت. سوالات مطرح شد و جلسه شکل معمولش را پیش گرفت. یک ساعت بعد از شروع جلسه بهناز جعفری وارد سالن شد و کنار دست عوامل نشست. هنوز چند دقیقه ای نگذشته بود که بدون دلیل خاصی، یک مرتبه جعفری شروع کرد راجع به تنبلی خبرنگاران و بی سوادی شان بلند بلند صحبت کردن و به یکی از حاضران انگ «خمار بودن» زد.
 
 جنجال بهناز جعفری و دفاع غیرحرفه ای رامبد

خبرنگاران تا چند دقیقه اول حرفی نزدند و فقط با تعجب نگاه کردند اما او دست بردار نبود. تا اینکه یک نفر از داخل جمعیت در پاسخ به این حرف جعفری که سوال های خبرنگاران سطحی است، گفت شما دیر آمدید ما سوال های جدی مان را مطرح کردیم. یک نفر دیگر هم گفت که خبرنگاران باعث شدند شما بهناز جعفری شوید و دعوا بالا گرفت تا اینکه نهایتا جعفری جلسه را ترک کرد.

چرا نشست برگزار شد؟

عوامل «زیر پای مادر» درست در شرایطی که حجم انتقادها نسبت به سریال بالا رفته و از همه جهت تحت فشار قرار گرفته اند، تصمیم می گیرند از رسانه ها دعوت کنند تا در یک نشست کوچک و جمع و جور شرکت کنند؛ نشستی که از قضا سعید نعمت الله به عنوان نویسنده و هدف اصلی تمام انتقادها در آن حضور ندارد و بازیگرانش با یک ساعت تاخیر می رسند. حالا در این شرایط، انتقادهایی به سریال مطرح می شود که گویا باب طبع عوامل نیست. اینجاست که کاسه صبر یکی از آنها لبریز می شود و آتش اش دامن خبرنگاران را می گیرد.

حالا معلوم نیست اصلا چرا باید برای یک سریال در حال پخش، نشست برگزار کرد؟ چرا عوامل هیچ کدام شان به موقع در نشست حاضر نمی شوند و چرا خبرنگاران نباید انتقاد کنند؟ به نظر می رسد عوامل سریال انتظار داشته اند که خبرنگاران صرفا بیایند، و هدیه های شان را بگیرند، افطارشان را بخورند و بعد هم از سریال تعریف و تمجید کنند. حالا که غیر از این اتفاق افتاده، چنین جنجالی به راه انداخته اند.
 
جنجال بهناز جعفری و دفاع غیرحرفه ای رامبد

جنجال بی مورد خانم بازیگر

از روز چهارشنبه که فیلم کوتاه برخورد بهناز جعفری با خبرنگاران منتشر شده، خیلی سعی کردیم ماجرا را طور دیگری ببینیم. مثلا فکر کنیم که شاید واقعا خبرنگارها سوالات بی اساسی پرسیده اند، شاید حرف و جنجالی قبل از این ویدئو درگرفته و ما از آن بی خبریم یا شاید واقعا حال بهناز جعفری خوب نبوده و به خاطر اثر داروهایی که مصرف می کند چنین جنجالی راه انداخته اما هیچ جوره به جوابی نرسیدیم.

اگر فرض کنیم سطح سوالات از سطح توقعات جعفری پایین تر بوده، باز هم این بازیگر حق چنین رفتاری را نداشته. او می توانست خیلی آرام عذر بخواهد و بگوید که سوالات بسیار سطح پایین است و جلسه را ترک کند. جالب اینجاست که جعفری دقیقا سر سوالی برآشفته شده و این جنجال را راه انداخته که اصلا سطحی و نازل نبوده. خبرنگار راجع به مشابهت دیالوگ ها به آثار کیمیایی پرسیده. این مسئله هم که دیالوگ نویسی سعید نعمت الله فیک آثار کیمیایی است، کاملا مشهود است. در ضمن این سوال اصلا ربطی به این بازیگر نداشته.

چرا نعمت الله غایب بود؟

از تمام جار و جنجال های بهناز جعفری و نشست خبری که بگذریم، یک مسئله هیچ وقت روشن نمی شود؛ اینکه سعید نعمت الله به عنوان مولف اصلی سریال و کسی که هدف تمام انتقادات قرار دارد، چرا پای کاری که انجام داده است نمی ایستد؟ نعمت الله در پاسخ به درخواست هفت صبح برای مصاحبه راجع به سریال گفت تمام انتقادها را قبول دارد و به ما اجازه می دهد هر چقدر می خواهیم از سریال بد بنویسیم اما مصاحبه نمی کند. فکر کردیم با هفت صبح مشکل دارد که پای مصاحبه نمی ایستد اما گویا قضیه فراتر از اینهاست.
 
 جنجال بهناز جعفری و دفاع غیرحرفه ای رامبد

عوامل سریال «زیر پای مادر» نشست خبری برگزار می کنند و خودشان هم می دانند بخش مهمی از سوالات و انتقادات به فیلمنامه بر می گردد اما سعید نعمت الله حتی در این نشست هم ظاهر نمی شود. در غیاب نویسنده، کارگردان و بازیگران با انتقادهای بی شمار از شخصیت پردازی، دیالوگ نویسی و به طور کلی فیلمنامه رو به رو می شوند و وضعیت به چنین جایی می رسد. قطعا اگر نعمت الله غایب نمی شد، به مراسم می رسید و به انتقادها جواب می داد چنین جنجالی به راه نمی افتاد.

واکنش عجیب رامبد جوان

از روز چهارشنبه و بعد از این درگیری و جنجال، خیلی از بازیگران به دفاع از بهناز جعفری، پست هایی در صفحه اینستاگرام شان منتشر کرده اند اما در این بین، واکنش رامبد جوان واقعا عجیب بود. او گفته به عنوان کسی که در ارتباط با خبرنگاران قرار می گیرد اصلا بدش نمی آید گاهی اوقات چیزهای درشت و ناخوشایندی ارائه دهد که باعث سوزش بعضی از جاهای حساس آن عزیزان شود... خیلی خوب هم می تواند چنین کاری را بکند اما نمی کند و... بله این حرف ها را رامبد جوان زده، همان مجری سرحال و متولی فرهنگی که هر شب راجع به خوبی و مهربانی با دیگران حرف می زند و مردم را تشویق می کند که عصبانی نشوند و در همه حال لبخند بزنند.

یکی نیست بگوید آقای جوان! شما اصلا می دانید قضیه از چه قرار بوده و بعد با چنین لفظی به خبرنگاران می تازید؟ لطفا دیگر جلوی خودتان را نگیرید و همین کاری که معتقدید دل تان می خواهد انجام دهید را انجام دهید تا همه با روی دیگر شما هم آشنا شوند.
 
جنجال بهناز جعفری و دفاع غیرحرفه ای رامبد

بهم زدن بازی

این اولین بار نیست که خبرنگاران مورد هجمه و پرخاشگری بازیگران قرار می گیرند. بعد از مانی حقیقی، لیلا حاتمی و لیلا اوتادی، حالا سم بهناز جعفری هم در فهرست بازیگرانی که به خبرنگاران انگ بی سوادی می زنند ثبت شد. نمی خواهیم از خبرنگاران دفاع کنیم و بگوییم سوالاتشان ضعف ندارد، همه شان خوبند، باسوادند و سوالاتی عمیق مطرح می کنند، طبیعتا اینطور نیست. بین خبرنگاران هم خوب و بد وجود دارد و باسواد و بی سواد. اما آنطور که شنیده ایم با وجود اینکه به دلیل بی نظمی رخ داده در دعوت از مهمان ها، تعداد زیادی افراد غیرخبرنگار هم در جمع حضور داشتند اما سوال اشتباه یا سوال سطح پایینی از طرف آنها مطرح نشده.

به نظر می رسد دعوا و جنجال خانم بازیگر بیشتر از اینکه نشانه اعتراض باشد، به یک جور بهم زدن بازی شباهت دارد. درواقع بهناز جعفری در مواجهه با انتقادات، به جای اینکه سعه صدر به خرج دهد بازی را بهم زده است. البته باز هم امیدواریم این پرخاشگری، صرفا به حال بد این بازیگر و اثر داروهایی که مصرف کرده مرتبط باشد و به زودی از همه خبرنگاران عذرخواهی کند.
انتشار یافته: 18
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:31 - 1396/03/27
راست گفته خب بی سوادن خدایی
Iran, Islamic Republic of
14:12 - 1396/03/27
خوبه حالا یه دارو مصرف کردنش رو میدونین دم به دقیقه میگین. خیلی زشته که این عبارت رو چندبار در حرف هاتون استفاده کردید.
Iran, Islamic Republic of
16:03 - 1396/03/27
من بهناز جعفری رو واقعن دوس دارم بنظرم حق داشتن بیمار بودن ایشون رو چرا هی میگین چه معنی داره. خب راس گفته بی سوادین و دنباله سوژه میگردین اکثرن همین جورین خب شغلتون همینه دیگه.
Iran, Islamic Republic of
20:08 - 1396/03/27
از حماقت این خبر نگارا همین بس که ادمای در پیتی مثله اینا رو انقدر بزرگ میکنن و بعدشم باید از همین ادما فحش بشنون یجوریم سواد سواد میکنن انگار مثلا خودشون خیلی با سوادن بعدشم سواد مهم نیست مهم شعوره که تو این دوره زمونه خیلیا ندارن
Iran, Islamic Republic of
20:46 - 1396/03/27
اینکه یسری خبرنگارابی سوادن که واقعیته!!!ولی گفتن‌مداوم بیماری خانم‌جعفری نشوندهنده ی سطح پایین شعوره!
Iran, Islamic Republic of
22:18 - 1396/03/27
به نظر من باید از تمام خبرنگاران عذر خواهی کنه،همونطورکه لیلا حاتمی و مانی حقیقی بعداز برخورد نامناسبی که داشتن کارشونو توجیه کردن و به نوعی عذرخواهی کردن این خانومم باید عذرخواهی کنه،تازه من به لیلا حاتمی حق میدادم چون اون واقعا تو بد موقعیتی خبرنگارا گیرش انداختن،اما این خانوم هم دیر امده هم طلبکارم هست،این افرادی که میان میگن چرا هی میگین مریضه،برای اینکه خودشم برگشته میگه آقای خمار تو یه چیزی انداختی بالا،تازه حرفشم تکرار کرد،رامبد جوانم احتمالا بعد از نگار میخواد بره بهنازو بگیره داره مقدمه چینی می‌کنه از الان
Iran, Islamic Republic of
11:20 - 1396/03/28
انقدر دارو دارو نکنید.زشته واقعا.بیماری پدیده ایه که ممکنه هر کسی بهش مبتلا بشه.
Iran, Islamic Republic of
14:59 - 1396/03/28
با تمام احترامی که برای خانم جعقری قائلم ولی این لحن حرف زدنشون اصلا قشنگ نیست. بویژه اون قسمتش که میگن خمارین!!
ایشون با اطلاع قبلی رفتن به اون نشست بنابر این راجع به این سریال باید آمادگی شنیدن هرگونه سوالی رو میداشتن..
خلاصه که ادب آموز گر هنرمندی..
Iran, Islamic Republic of
15:17 - 1396/03/28
بابا بیخیال دیگه از یه طرف که عباس زندانه از یه طرفم که خلیل داره با رخساره ازدواج میکنه و اشکانی ام که حرف حالیش نمیشه دیگه چه توقعی دارید از این بنده خدا؟؟
Iran, Islamic Republic of
18:35 - 1396/03/28
اها فقط جعفری باسواده و ببقبه گاگول
Iran, Islamic Republic of
19:43 - 1396/03/28
واقعن زشته که نویسنده هی بیماری بیماری میکنه!!حالا کار اون خانم هنرمند درست یا غلط هرکس باید مواظب رفتار و شخصیت خودش باشه ...شمای نویسنده که منتقد رفتار خانم جعفری هستی باید برای اثباتش خودت هم رفتار ناشایست بکنی و بیماری ایشونو هی مطرح کنی مبادا کسی نشنیده باشه!!هم شرم آوره هم از خدا بترس که بیماری برای هرکسی ممکنه پیش بیاد!
Iran, Islamic Republic of
22:54 - 1396/03/28
سعید نعمت ا... باید مورد انتقاد قرار می گرفت. من که خیلی وقته اصلا کارایی که ایشون نوشته باشه نگاه نمی کنم ،اصلا ننی دونم این سریال امسالش چی هست
Iran, Islamic Republic of
08:58 - 1396/03/29
سریال بسیار سطح پایین ومزخرف بچه گانه حیف آقای دیر باز وآقای فراهانی خودشان را کوچک می کننددر همچین سریال هایی داخل بازی می شند درشان این بزرگ واران وهنر مندانی نیست یارو نه شغل داره نه پول داره جهیزیه تا حتی دکو ر هم داره یک فیلم نامه معقول باشه ومحتوا داشته باشه خوبه ببیننده را چه حساب می کنند ؟به شعور مردم توهین میکنند با نگارش چنین فیلم نامه ها
Iran, Islamic Republic of
10:15 - 1396/03/29
اره خب به بهناز جعفری چه ربطی داره بازی در اورده یه بازیگره فقط بهش گفتن اینو بگو اینجوری بازی کن تموم ...چقد خودشون جدی میگیرین
Iran, Islamic Republic of
03:04 - 1396/03/30
اقای شاهین نیااینکه نمیتونید به طرزه منطقی ای ازکسی انتقادکنید اصلا دلیل خوبی نیست که چیزی رو که اصلا وابدا ربطی به این نوضوع نداره رو مثل بچهای ۵ساله مدام تکرار کنید.طرزه صحبت کردنتون فوق العاده دور ازانصاف بود...اه اه
Iran, Islamic Republic of
03:23 - 1396/03/30
برای سایتتون و کسی که اینارو نوشته اینچا متاسفم.
سایتتونم اتفاقا سطحش پایینه.
Iran, Islamic Republic of
03:09 - 1396/03/31
خانم جعفری اگه بد رفتاری کرده شما که تو این مقاله قشنگ جوابشو چپ راست دادین که دوستان . با این مقاله ای که نوشتین جایی برای عذرخواهی نمیمونه بیشتر آتیش دعوا رو تندترین کردین . ا لبته امیدوارم بازیگرهای عزیزمون تلاش کنند به خبرنگارا توهینی نکنن بهرحال کار خانم جعفری ام اشتباه بوده
Iran, Islamic Republic of
20:35 - 1396/03/31
یعنی که چی حتما از بهناز جعفری سوال نمی پرسیدن اونطوری کرده نمیدونم این بازیگرا چرا انقد لوسن
نام:
* نظر:
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج