بانک مرکزی: حقوق سپرده‌گذاران حفظ می‌شود
۵۵۲۵۲۰
۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۴
۱۳۳۳ 
رئیس کل بانک مرکزی نوشت: برنامه جامع انتظام بخشی، پس از طی مراحل قانونی اجرایی می‌شود و بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار پس از کسب اطمینان از حفظ منافع و حقوق همه سپرده‌گذاران اقدامات بعدی را در دستور کار قرار خواهد داد.
خبرگزای فارس:  ولی الله سیف در پی اتفاقات روزهای اخیر شبکه بانکی و تب و تاب سپرده‌گذاران موسسه ثامن برای دریافت سپرده‌های خود از این موسسه و نگرانی بابت ادغام‌ بانک‌ها و موسسات، متنی را به شرح زیر منتشر کرد.

بسم الله الرحمن الرحیم

ساماندهی بازار غیر متشکل، همراهی مردم و نقش رسانه ها

در پی طرح اخباری درباره ساماندهی و ادغام بانکها و موسسات اعتباری در برخی رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها و بازنشر انبوه و همراه با حاشیه آن در کانال‌ها و شبکه های اجتماعی طی روزهای اخیر به آگاهی هموطنان گرامی می‌رساند؛ بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران طی سال های اخیر با هدف انتظام‌بخشی و ایجاد شفافیت هرچه بیشتر عملکرد نظام پولی و بانکی با نگاه کارشناسی و به طور جدی، ساماندهی بازار غیرمتشکل پولی را دنبال کرده است.

رسالت اصلی این بانک صیانت از اعتماد و اطمینان مردم به شبکه پولی و بانکی کشور و افزایش آن در سایه استمرار اصلاح و بسامان آوردن نظام بانکی می‌باشد و در این مسیر به استناد قوانین و مقررات و با هماهنگی و همکاری سایر مراجع، برخورد جدی با موسسات غیرمجاز فعال در بازار پول را در دستور کار قرار داده است. این سیاست قطعی بانک مرکزی است و عزم مسئولان و مجریان امر جزم و به فضل الهی تحت فشارها و تنگناهای ایجادشده، از پیگیری این سیاست منصرف نخواهند شد.

بر این اساس، در طول سال‌های اخیر اقدامات بسیاری به منظور ساماندهی موسسات غیرمجاز انجام شده که بسته به مورد، به صدور مجوز، انحلال یا ادغام آنها منجر شده است و در این مسیرِ سخت و کار صعب، صیانت از سپرده های هموطنان گرامی به عنوان ماموریت اصلی بانک مرکزی مدنظر قرار داشته است.

بدیهی است برنامه جامع انتظام بخشی، از رهگذر بررسی پیشنهادها، مذاکرات و جلسات متعدد کارشناسی در بخش های مختلف و پس از طی مراحل قانونی اجرایی می‌شود و بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار پس از کسب اطمینان از حفظ منافع و حقوق همه سپرده‌گذاران و تامین منابع لازم از سوی موسسات و تعاونی‌ها و مسؤلان آنها، اقدامات بعدی را در دستور کار قرار خواهد داد.

بدون تردید در این راهِ سخت و ماموریت دشوار، بعد از لطف و فضل الهی نقش بی‌بدیل رسانه‌های جمعی و ارباب و اصحاب خبر برای تعاطی افکار و تبادل نظر درخصوص چرایی معضلات کهنه نظام پولی و بانکی کشور و چگونگی رفع و حل و فصل آنها یاریگر و مددکار اصلی مدیران و مسئولان کاربلدی است که به روش دیرین، این مشکلات را به بعد از خود واگذار نکردند و با شهامت درصدد حل و فصل قطعی آنها بر آمده‌اند.

در کنار طلب این همراهی از رسانه ها، از مردم عزیزمان حفظ آرامش و دوری از اقدامات هیجانی که می‌تواند مشکلات جدیدی را ایجاد و ضرر و زیان تمام عوامل مرتبط در کشور را سبب شود و از همکاران سختکوش خود در نظام بانکی کشور، پرهیز از رقابت‌های غیرسازنده و مدیریت امور بانکی، به نحوی که به حفظ اعتماد عمومی به عنوان اصلی ترین سرمایه نظام بانکی منجر گردد را تقاضا دارم.

بدیهی است اخبار اقدامات مربوط به ساماندهی موسسات غیرمجاز پس از طی مراحل کارشناسی و قانونی، از طریق اطلاعیه‌های رسمی بانک مرکزی و یا مصاحبه های مسئولان این بانک به استحضار مردم شریف و سپرده گزاران عزیز خواهد رسید.
انتشار یافته: 12
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:59 - 1396/03/29
پولتون را بياريد بيرون ، اشتباهه محضه اعتماد كردن
Iran, Islamic Republic of
16:21 - 1396/03/29
آقا به خدا بانک های مهم کشور با ندانم کاری همین سیف ورشکست شدن حالا یقه موسسات و سپرده مردم رو گرفته
ای بی وجدان مردم با تین پول دارند فقط زنده می مونند رحم کنید چرا به مردم بدبخت فشار میارید
Iran, Islamic Republic of
16:26 - 1396/03/29
به هیچ وجه به شایعات توجه نکنید، اگه پولتون رو بیرون بکشید ورشکست میشه وگرنه هیچ مشکلی پیش نمیاد!
Iran, Islamic Republic of
16:29 - 1396/03/29
به حرف هوچیگرا و شایعه ساز توجه نکنید، اینا نماینده موسساتی هستن که میخوان شما پولتون رو ببرین پیش اونا!
Iran, Islamic Republic of
16:45 - 1396/03/29
آقای سیف بدجوری مردم راسوزاندی تلخ کامی بزرگی به خانواده ها تحمیل کردی خانواده خودت این بلاسرش نیامده تادردوبیچارگی مردم را بفهمی متا سفانه وعده های استاندار هم جواب نداده باید تلاش بیشتری ازخودنشان دهد ... طاقت هم حدی دارد
Iran, Islamic Republic of
17:04 - 1396/03/29
آقای سیف با رای ما رییس خزانه شدی تا اندک اندوخته مردم بی پناه خوزستان در این گرما و هجوم ریز گرد بی پایان را بلوکه کنی فکر نمکنی بین این سپرده ها زن سرپرست خانوار یا بیمار و دردمند مستاجر وجود دارد از خدا نمی ترسی از اه مردم بترس با رای همین مردم رییس خزانه شدی که به مردم ظلم کنی؟
Iran, Islamic Republic of
18:10 - 1396/03/29
حقتونه. میخواستین رای ندین به اینا
Iran, Islamic Republic of
18:11 - 1396/03/29
دیگه اعتماد کجا هر پول دارد چه کند
Iran, Islamic Republic of
18:25 - 1396/03/29
بیچاره شدیم رفت امیدمون به شرافت اقای سیف هست و بس . حالا تمام مشکلات موجود در مملکت حل شده بود بند کردن به ساماندهی موسسات . این مردم از بدبختی پولشونو اونجا گذاشتن این یه لقمه نون هم حذف بشه دیگه به سیاست حذف نظام نزدیک میشن این ساماندهی نیست کمک به امریکاست برای ایجاد نارضایتی ور مردم
Iran, Islamic Republic of
00:35 - 1396/03/30
بانک مهر اقتصاد اگر جزو موسسات مالی غیر مجازه چرا تا بلو بانک داره ولی جزوشبکه شتاب نیست
Iran, Islamic Republic of
00:37 - 1396/03/30
من که فردا میرم پولم را میکشم بیرون
نام:
* نظر:
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج