شاخص کل بورس تهران تقویت شد
۵۶۸۲۱۰
۲۸ تير ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۶
۳۸۰۰ 
معامله‌گران بورس تهران امروز معاملاتی شاداب و به نسبت پرحجم را در اغلب نماد معاملاتی به ویژه در گروه پتروشیمی‌ها و هلدینگ‌های سرمایه‌گذاری آنها در کنار تک‌سهم‌های کوچک گروه فلزات اساسی بودند.
خبرگزاری فارس: شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز چهار شنبه 28 تیر ماه 96 با افزایش 426 واحدی روی رقم 80 هزار و 162 واحد ایستاد.

شاخص کل هم ‌وزن اما با افزایش 150 واحدی عدد 17 هزار و 541 واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش 559 واحدی به رقم  88 هزار و 210  واحد دست یافت.

شاخص بازار اول اما  در حالی با افزایش 294 واحدی به رقم  55 هزار و 579  واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش 959 واحدی عدد  177 هزار و 959 واحد را به نمایش گذاشت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) با افزایش 8 واحدی  به 920 واحد رضایت داد.

براساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت های گسترش نفت و گاز پارسیان با 76 واحد ،سرمایه گذاری غدیر با 57 واحد و فولاد خوزستان با 50 واحد افزایش بیشترین تاثیرمثبت را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت های ایران ترانسفو با 11 واحد، شرکت‌های داروسازی دکتر عبیدی، خدمات انفورماتیک و ارتباطات سیار ایران هر یک تا 9 واحد و سرمایه گذاری دارویی تامین تا 6 واحد افزایش  بیشترین تاثیر مثبت را در برآورد این نماگر به دوش کشیدند.

به گزارش فارس، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران به بیش از 272 میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از یک میلیارد و 115 میلیون سهم  و اوراق مالی قابل معامله طی 38 هزار و 484  نوبت داد و ستد بود.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های تاید واتر خاورمیانه، سیمان داراب، تولیدی نورد آلومینیوم، دشت مرغاب، سایپا شیشه، حق تقدم خرید سهام ایران دارو، اوراق مشارکت شهرداری شیراز، اوراق مشارکت پتروشیمی گچساران، دامدارای تلیسه نمونه، کشتیرانی دریای خزر، توسعه بازرگانی آهن و فولاد میلاد، از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل، نماد معاملاتی شرکت‌های سیمان شمال، واحدهای سرمایه‌گذاری جسورانه رویش لوتوس، قند نیشابور، حق تقدم خرید سهام مارگارین، حق تقدم خرید سهام پشم شیشه ایران متوقف شدند.

به گزارش فارس، امروز در بازار2 بورس تهران که به معاملات درون‌گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد، 599.5 میلیون سهم مخارات ایران به ارزش بیش از 118 میلیارد تومان از سوی سهامدار عمده به کدهای درون‌گروهی انتقال یافت.

در گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان نیز امروز 110 میلیون سهم به ارزش بیش از 12.5 میلیارد تومان با معاملات درون‌گروهی از سوی سهامدار عمده مواجه شد.

در عین حال، 38 میلیون سهم سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تأمین به ارزش کمتر از 7 میلیارد تومان با معاملات انتقالی مواجه شد.

امروز همچنین کمتر از 12 میلیون سهم سرمایه‌گذاری مسکن تهران به ارزش کمتر از یک میلیارد تومان میان سهامداران عمده این سهم انتقال یافت.

در ایران ترانسفو اما 6.5 میلیون سهم به ارزش بیش از 3 میلیارد تومان با معاملات درون‌گروهی از سوی سهامدار عمده مواجه شد.

براساس این گزارش، امروز بورس تهران در حالی در اغلب نمادهای معاملاتی شاهد معاملاتی به نسبت پرحجم‌تر از روزهای گذشته و توأم با حضور شاداب اغلب معامله‌گران مواجه بود که در گروه پتروشیمی‌ها، اقبال خریداران برای جمع‌آوری سهام با وجود افزایش ارز به شکل‌گیری معاملاتی مثبت در اغلب نمادهای معاملاتی این گروه منتهی شد. همین وضعیت در هلدینگ‌های سرمایه‌گذاری پتروشیمی‌ها نیز ادامه داشت، به طوری که امروز مپارسان» با وجود معامله بیش از 13 میلیون سهمی توانست با صف خرید پایدار 24 میلیون سهمی به کار خود پایان دهد.

امروز در گروه فلزات اساسی نیز تک‌سهم‌های کوچک این گروه همچنان مورد توجه معامله‌گران اغلب حقیقی قرار گرفت و این در حالی بود که در نماد فولاد خوزستان، اغلب نوسان‌گیرها با هدف شناسایی سود کوتاه‌مدت تلاش کردند تا در طرف عرضه این سهم قرار گیرند.

 با وجود آنکه حقوقی‌های بازار هنوز از ورود جدی به معاملات تا زمان مشخص شدن کابینه جدید دولت امتناع می‌کنند، اما انگیزه بهبود بازار سهام در آینده باعث شده تا بورس، همچنان در کانون توجه معامله‌گران قرار داشته باشد، هر چند که نرخ سود سپرده بالای بانکی حال خوش سرمایه‌گذاری مولد را از هر سرمایه‌داری گرفته است.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج