۵۸۰۷۸۶
۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۹
۴۹۶۷ 
رئیس فراکسیون شفاف سازی مجلس طی نامه‌ای به رئیس جمهور خواستار اعلام صورت اموال وزرای پیشنهادی به نمایندگان مجلس پیش از زمان رای اعتماد به وزرا شد.
خبرگزاری ایسنا: رئیس فراکسیون شفاف سازی مجلس طی نامه‌ای به رئیس جمهور خواستار اعلام صورت اموال وزرای پیشنهادی به نمایندگان مجلس پیش از زمان رای اعتماد به وزرا شد.

متن نامه محمود صادقی به شرح زیر است:

«حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای دکتر روحانی

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

با ابلاغ سلام و تحیت و با عرض تبریک به مناسبت انتخاب مجدد جنابعالی با رای بالای مردم و با ابراز خرسندی از برگزاری مراسم شکوهمند امضای حکم ریاست جمهوری توسط رهبر معظم انقلاب و ادای سوگند در مجلس شورای اسلامی، نظر به نقش شفافیت وضعیت مالی مسئولان دولتی در ایجاد و تقویت اعتماد عمومی و پیشگیری از سوء استفاده احتمالی از امکانات عمومی و موقعیت‌های حاکمیتی و حسب تکالیف مختلف قانونی، از جمله اصول ۱۴۱ و ۱۴۲ قانون اساسی و قانون رسیدگی به دارایی مقامات، مسئولان و کارگزاران نظام جمهوری اسلامی مصوب ۹ آبان ۱۳۹۴ و نیز فرامین موکد رهبر معظم انقلاب که شفاف سازی را شرط فساد ستیزی دانسته‌اند، از جنابعالی درخواست می‌شود به وزرای محترم معرفی شده به مجلس شورای اسلامی تکلیف بفرمایید اطلاعات دقیقی از وضعیت مالی و فعالیت اقتصادی خود، همسر و فرزندانشان بویژه فعالیت‌هایی که زمینه تعارض منافع بین فعالیت در بخش خصوصی و موقعیت و اختیارات حاکمیتی فراهم می کند را طی جدولی به شرح زیر در اختیار نمایندگان مجلس شورای اسلامی قرار دهند:

۱ – صورت دارایی وزیر پیشنهادی و همسر و فرزندان او شامل: کلیه اموال غیر منقول و حقوق دارای ارزش مالی،‌ مطالبات و دیون، سرمایه گذاری و اوراق بهادار،‌ موجودی حساب‌های مختلف در بانک‌ها،‌ موسسات مالی و اعتباری و نظایر آنها و هرگونه منبع درآمدی مستمر

۲ – عضویت در هیات مدیره شرکت‌های خصوصی

۳ – عضویت در هیات مدیره شرکت‌های دولتی

۴ – وضعیت اشتغال وزیر در بخش خصوصی

۵ – عضویت در هیات مدیره تشکل‌های صنفی

۶ – هرگونه قرارداد مشاوره یا پیمانکاری با دستگاه‌های دولتی یا عمومی غیر دولتی

فراکسیون شفاف سازی و سالم سازی اقتصاد و انضباط مالی مجلس شورای اسلامی متشکل از حدود ۱۰۰ نفر از نمایندگان از طیف‌های مختلفی سیاسی بر آن است تا فارغ از مسائل سیاسی از نقطه نظر تعهد به شفافیت و سلامت اقتصادی و انضباط مالی، برنامه وزرای پیشنهادی را مورد ارزیابی قرار دهد. بدیهی است ارائه اطلاعات فوق هم به ارزیابی درست وزرای پیشنهادی و رفع شائبه‌های احتمالی در مرحله کسب رای اعتماد کمک می‌کند و هم ان‌شاء‌الله در صورت کسب رای اعتماد هر یک از وزرای محترم،‌ در انجام وظایف نظارتی مجلس در طول دوره خدمتگزاری وزرا مفید خواهد بود.

با احترام و آرزوی توفیق الهی

محمود صادقی

رئیس فراکسیون شفاف سازی و سالم سازی اقتصاد و انضباط مالی»
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:51 - 1396/05/21
خدا رو شکر بعد از اینهمه سال......................... بالاخره یه نماینده فهیم و عالم و کاربلد پیدا شده که خوب میدونه چیکار داره میکنه . به این نماینده محترم تبریک گفته و از ایشان انتظاری جز اقتدار و صلابت و جدیتی که سابقاً نیز از ایشان سراغ داشتیم، نداریم .
موفق و موید باشید.
Iran, Islamic Republic of
15:32 - 1396/05/21
همین موارد شفاف سازی هم اگر برای نمایندگان اتفاق میافتاد معلوم میشد یک نماینده هزینه اینهمه تبلیغات را از چه منابعی دریافت میکرد تا به کرسی نمایندگی برسد .
Iran, Islamic Republic of
18:20 - 1396/05/21
امیدوارم لیست دروغین مثل اون لیست اموالی که قالیباف منتشر کرد نباشه
هرکس دورغ گفت باید باهاش برخورد بشه و دارایی هایی که تو لیست نیاورده به نفع بیت المال ضبط بشه
Iran, Islamic Republic of
19:21 - 1396/05/21
تجربه 4 ساله رياست جمهوري روحاني ثابت مينمايد كه ايشان هيچ گونه اعتقادي به شفاف سازي مالي ندارند و خودشان فرمودند كه نبايد به حساب مردم سرك كشيد . . متاسفانه عده اي يواشكي به حساب اقا فريدون و به حساب رياست صندوق ذخيره فرهنگيان سرك كشيدند و نتيجه ان شد كه شد . البته خدا پدر رييس جمهور را بيامرزد كه لا اقل مامور براي بازداشت اين و ان اعزام نكرد . ولي بعضي از رييسها به محض اينكه بگويند خرت به چند فوري مامورانشان را برا ي بازداشت ان كسي كه ميخواسته خر خريداري كند ميفرستند
Iran, Islamic Republic of
07:11 - 1396/05/22
دولت روحانی را میتوان بدترین دولت بعداز انقلاب خواند.بدتر و بدتر از احمدی نژاد
نام:
* نظر:
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج