قدرت خرید مردم از 10 سال گذشته هم کمتر شد
۵۸۰۹۱۲
۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۱
۶۰۹۷ 
رئیس اتاق بازرگانی ایران با اشاره به مشکلات تقاضا برای تولیدات داخلی در بازار گفت: کارشناسان میزان تقاضا و قدرت خرید مردم را حتی از ۱۰ سال گذشته نیز کمتر می‌دانند.
خبرگزاری تسنیم: رئیس اتاق بازرگانی ایران با اشاره به مشکلات تقاضا برای تولیدات داخلی در بازار گفت: کارشناسان میزان تقاضا و قدرت خرید مردم را حتی از ۱۰ سال گذشته نیز کمتر می‌دانند.
 
غلامحسین شافعی در دیدار با شریعتمداری وزیر پیشنهادی دولت دوازدهم در محل اتاق بازرگانی ایران با اشاره به اینکه سوابق وی مناسب بوده است اظهار کرد: در کشور ما یکی از معضلات بخش تولید کاهش تقاضای داخلی و نبود قدرت خرید مردم است که کارشناسان این میزان تقاضا را حتی از 10 سال گذشته نیز کمتر می‌دانند.

وی افزود: با حرکت‌های جدیدی که در تعامل با اقتصاد جهانی مطرح است باید در کنار دفاع از افزایش داخلی صادرات را رونق دهیم.

رئیس اتاق بازرگانی ایران ادامه داد: آمارها نشان می‌دهد که وضع مناسبی از لحاظ تجارت فرامرزی نداریم و برآورد شده است که تنها 24 صدم درصد از تجارت جهانی را در اختیار داریم این در حالی است که قابلیت‌های ما بسیار بیشتر است.

شافعی با بیان اینکه تولید ما وضعیت خوبی ندارد خطاب به وزیر پیشنهادی صمت دولت دوازدهم (شریعتمداری) اظهار کرد: همانطور که خودتان نیز می‌دانید حال و روز تولید کشور مناسب نیست. رهبر معظم انقلاب بر بخش تولید تاکید دارند و در برنامه ششم توسعه نیز بالاترین سهم اشتغال در موضوع تولید دیده شده است.

وی گفت: امیدواریم با توجه به برنامه‌هایی که شما اعلام کردید و تغییر رویه‌ای که ایجاد می‌کنید مشکل تولید و صنعت را به طور ریشه‌ای مورد توجه قرار دهید.

*اولویت‌های صنعتی مشکلات اساسی دارند

رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: در تعیین اولویت‌های صنعتی مشکلات اساسی وجود دارد. در مکان‌یابی برای توسعه صنعتی مشکلات جدی وجود دارد که امیدواریم در دوره جدید به آنها توجه شود.

وی در پایان با اشاره به اهمیت اجرای خصوصی‌سازی در دولت دوازدهم گفت: شما به خصوصی‌سازی معتقد هستید و سوابقتان این امر را نشان می‌دهد، مسئله فساد نیز از اولویت‌هایی است که باید در دولت بعدی مورد توجه قرار گیرد.
برچسب ها:
انتشار یافته: 14
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:29 - 1396/05/21
وقتی نرخ دلار بالاست،و جوانان زیادی در خانواده ها بیکار باشند،قدرت خرید مردم پایین می اید.
Iran, Islamic Republic of
17:37 - 1396/05/21
باید تاسف خورد کشوری با این همه منابع گازی ونفتی روز به روز سفره اکثر مردم کوچیکتر میشد واقازاده ها ومسولین روز به روز سفرشون بزرگتر میشد افسوس!!!!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۱
جزء ۱۰ کشور ثروتمند دنیااز نظر منابع و معادن هستیم کجا میره ثروت مملکت که مردم فقیرن از نظر مالی
Iran, Islamic Republic of
18:28 - 1396/05/21
پس طبیب تورم کجارفت؟
Iran, Islamic Republic of
18:32 - 1396/05/21
ازبس دارن اختلاس ودزدی میکنن
Iran, Islamic Republic of
18:57 - 1396/05/21
تومملکت ما تادلت بخواد خبرهای ناامید کننده هست شماهم که بااین مطالبتون مردم رو اززندگی مایوس میکنید یه مقدارموضوعات مجلتون رو تنوع بدین
Iran, Islamic Republic of
19:54 - 1396/05/21
مگر قرار بود قدرت خرید مردم بهتر شود ؟؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
22:58 - 1396/05/21
اززندگانیم گله داردجوانیم،افسوس که در کشوری ثروتمندفقیرانه زندگی میکنیم خدابه دادمان برسدافسوس
Iran, Islamic Republic of
00:25 - 1396/05/22
مملکت با این همه ثروت ابن همه فقیر
Iran, Islamic Republic of
00:31 - 1396/05/22
از برکات آفتاب تابان برجامه!؟؟
Iran, Islamic Republic of
05:01 - 1396/05/22
با سلام به همگی باید عرض کنم بنده از سال نودوسه تا کنون در خصوص توان خرید و هزینه زندگی، بقول قشر محترم پزشک.، بالینی با توجه به بیکاری و سرگرم کردن خود از چهار گوشه شهر و حتی اطراف و اکناف مطالعه نموده که توان خرید نسبت به ده سال پیش دبطور تقریبی برخی کالاها چهارده برابر و قسمتی دیگر سیزده تا دوازده و نیم برابر بطور مثال خورو ملی که قابل مصرف صددرصدی نیست و از هشتاد و دو میلیون فقط بین بیست تا بیست و پنج میلیون استفاده میکنند قیمت آن نزدیک به شش برابر و با تناسب کل جمعیت رشدی بالغ بر بیست برابر داشته است، نان که قوت غالب است در بعضی شهرها بیست و در برخی بیست و پنج برابر رشد داشته است اختلاس و دزدی تقریباً سی برابر اما دزدی های درون شهری که قابل گفتن نیست ولی میشود گفت تقریبا صددرصدی رشد داشته است خط فقر نیز مثال تورم اما جهت معکوس و نزولی را طی کرده است حال اگر صحبت های سردار قالیباف را درنظر داشته باشند رشد اقتصادی فقط مختص چهاردرصد سکان دار بوده اند و هست بقیه همان آب باریکه است و بس،
Iran, Islamic Republic of
06:23 - 1396/05/22
سال به سال دریغ از پارسال.
Iran, Islamic Republic of
09:57 - 1396/05/22
ربطی به برجام نداره برجام بهانه ایه واسه چپاول مملکت
نام:
* نظر:
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج