تکنولوژی‌هایی که سربازان آینده به آن مجهز خواهند شد
۵۸۵۲۴۸
۰۲ مهر ۱۳۹۶ - ۰۷:۳۳
۱۳۴۵۷ 
نه دولت‌ها دوست دارند سربازان شان را از دست بدهند و نه خود سربازان علاقه‌ای به از دست رفتن جان‌شان دارند و این باعث شده است که روز به روز تکنولوژی های حفاظتی از جان سربازان ارتقا پیدا کند.
برترین ها - ترجمه از محمد پارسا حاتمی: در این دنیای پر از کش مکش و جدال بر سر قدرت، هستند افرادی که هنوز دوست دار کشت و کشتارند و از جنگ و درگیری خوش‌شان می‌آید. پس طبیعی است که هنوز در کشورهایی مانند افغانستان ما شاهد جنگ و خون ریزی باشیم.
 
از طرف دیگر نه دولت‌ها دوست دارند سربازان شان را از دست بدهند و نه خود سربازان علاقه‌ای به از دست رفتن جان‌شان دارند و این باعث شده است که روز به روز تکنولوژی های حفاظتی از جان سربازان ارتقا پیدا کند.

در لیست زیر برای شما آخرین اخبار تکنولوژی که در آینده‌ای نزدیک باید شاهد آن باشیم را در حوزه کمک به سربازان آماده کردیم که امیدواریم مورد رضایت شما قرار گیرد.

1.  لباس‌های ضد گلوله از جنس گرافین
 
 تکنولوژی‌های جدید برای مجهز کردن سربازان

محققان در آزمایشات اخیرشان لایه‌ای از جنس گرافین را با گلوله‌هایی از جنس طلا مورد اصابت قرار دادند و متوجه شدند که این ماده محکم‌تر، قابل انعطاف‌تر و سبک‌تر از نمونه‌های قبلی مانند کِولار می‌باشد. در حالی که حتی یک میلیون لایه از این ماده قطری به اندازه 1 میلی‌متر دارد.

انستیتو نانوتکنولوژی شرکت MIT در حال کار بر روی این پروژه است تا با زنجیره‌های قدرتمند گرافین، تیشرت‌هایی بسازد که از خیلی از جلیقه های ضد گلوله سنگین وزن امروزی کارآمدتر و موثرتر باشد.
 


2.  خون مصنوعی
 
 تکنولوژی‌های جدید برای مجهز کردن سربازان

خون ساختگی و مصنوعی می‌تواند خیلی بهتر از خون طبیعی کارایی داشته باشد. به نحوی که این گلبول‌های جدید می‌توانند تا  200 برابر گلبول‌های طبیعی خون، اکسیژن در خود ذخیره کنند که این قابلیت به فرد امکان حبس نفس خود در زیر آب تا 4 ساعت می‌دهد و یا اینکه یک شخص عادی حداقل 15 دقیقه بدون وقفه با بیشترین سرعت بدود.

پس سربازانی که تریلیون‌ها عدد از این نوع گلبول‌ در خون‌شان وجود دارد هیچ وقت اکسیژن خون‌شان تمام نمی‌شود و می‌توانند ساعت‌ها در زیر آب بدون هیچ تجهیزاتی زنده بمانند. جالب نیست؟!
 


3.  بوت‌هایی با سرعت 40 کیلومتربر‌ساعت
 
تکنولوژی‌های جدید برای مجهز کردن سربازان 

دانشمندان در موسسه MIT به دنبال راه حلی برای تقویت زانو و تاندون آشیل پا بوسیله کفش‌هایی که مانند تاندون پای کانگورو عمل می‌کند هستند. آن‌ها می‌خواهند توسط بوت‌هایی انسان را قادر سازند در هر گام 2 متر مسافت را طی کنند و سرعتی معادل 40 کیلومتر بر ساعت داشته باشند بدون اینکه ماهیچه ها احساس خستگی کنند.
 


4.  واکسیناسیون درد
 
تکنولوژی‌های جدید برای مجهز کردن سربازان 

دپارتمان دفاع ایالات متحده در حال کار بر روی درمان وکمک به سربازان مجروح شده است. تا حالا واکسیناسیون درد به گوشتان خورده است؟ این همان چیزی است که این دپارتمان به دنبالش است. واکسیناسیون درد برای 30 روز و از بین بردن جای زخم بعد از جراحت. با این متد سربازان در ثانیه اول متوجه اصابت گلوله به بدنشان می‌شوند اما بعد از لحظاتی درد محو شده و گویی برخوردی رخ نداده است. پس می‌‌توانند به جنگیدن ادامه دهند و در اولین فرصت به مداوا بپردازند.
 


5. رهایی از خواب
 
تکنولوژی‌های جدید برای مجهز کردن سربازان 

طبیعتا همه‌ی مخلوقات به یک شکل نمی‌خوابند و حتی بعضی می‌توانند برای مدت بلندی نخوابند و یا برعکس کوالاها، مدت زیادی بخوابند. دپارتمان DARPA دنبال راه حلی است تا سربازان بتوانند با یک سوم مغزشان بخوابند، مانند وال‌ها و دلفین‌ها. یا حتی مانند موش‌های آزمایشگاهی ENU برای مدت بلندی نخوابند. باید منتظر ماند و دید که دانشمندان موفق به اجرای چنین پروژه‌ای بر روی انسان‌ها می‌شوند یا نه؟
 


6.  تلپاتی
 
تکنولوژی‌های جدید برای مجهز کردن سربازان 

از دیگر برنامه‌های اجرایی این دپارتمان ایجاد چیپ‌های کامپیوتری است که بتوانند به مغز انسان‌ها متصل شود و در این صورت سربازان بتوانند با هم هماهنگ شوند و یا از این طریق و تنها با فکر کردن، ربات‌ها را کنترل کنند.
البته این پروژه معترضان مختص به خودش را هم دارد. چراکه انسان‌ها از هک شدن ذهن‌شان می‌ترسند و دل‌شان نمی‌خواهد دیگران از آنچه که در درون ذهن‌شان می‎‌گذرد با خبر شوند.
 


7.  تجهیزات کمکی
 
تکنولوژی‌های جدید برای مجهز کردن سربازان 

 فکر کنید یک جفت زانو و ساق پای اضافی دارید، در این صورت چقدر کارایی شما بالاتر می‌رود؟ یعنی در مجموع گویی چهار پا دارید! جالب نیست؟ خب حالا که دو پایتان به چهار پا تبدیل شده است، خیلی راحت تر و با زحمت و صرف انرژی کمتری می‌توانید به کارهایتان برسید و عکس العمل‌تان بشدت افزایش خواهد یافت. این دقیقا همان تکنولوژی است که محققان به دنبالش هستند تا همانند عکس، تجهیزاتی شما را در حرکت یاری کنند و شما کمتر احساس خستگی کنید.
 


8.  بالا رفتن از دیوار با دست‌کش‌های چسبنده
 
 تکنولوژی‌های جدید برای مجهز کردن سربازان

تا حالا فکر کرده‌اید که مارمولک چطور از هر سطحی بالا می‌رود؟ مارمولک موهای نازکی بر روی دست و پاهای خود دارد که توسط آن بر روی سطوح مختلف در تمام جهات حرکت می‌کند. حال اگر محققان دست‌کش و کفش‌هایی اختراع کنند که مانند پاهای مارمولک توانایی چسبیدن داشته باشد، آن وقت است که سربازان می‌توانند از صخره‌ها یا آسمان خراش‌ها بدون تجهیزات اضافه‌ای بالا روند. خبر خوب اینکه اکنون محققان توانسته اند دست‌کش‌هایی بسازند که انسان‌هایی تا وزن 90 کیلوگرم را می‌تواند بر روی دیوار نگه دارد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج