شیر طلای ونیز به کارگردان سرشناس مکزیکی رسید
۵۹۶۲۷۵
۱۹ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۰:۵۱
۳۱۴۷ 
فیلم «شکل آب» ساخته «گیلرمو دل تورو» محصول سینمای آمریکا، جایزه شیر طلایی بهترین فیلم هفتادوچهارمین جشنواره فیلم ونیز را از آن خود کرد.
خبرگزاری ایسنا: به نقل از هالیوود ریپورتر، هفتادوچهارمین دوره جشنواره ونیز به عنوان قدیمی‌ترین جشنواره سینمایی جهان با اعطای شیر طلای بهترین فیلم به «شکل آب» ساخته رومانتیک و فانتزی «گیلرمو دل‌ تورو» به کار خود پایان داد.

همچنین جایزه شیر نقره‌ای (جایزه بزرگ هیأت داوران) این رویداد سینمایی به «فاکس ترات» به کارگردانی «ساموئل مائوز» اعطاء شد و «زاویه لاگراند» از فرانسه نیز برای فیلم «تا نگهبان» بهترین کارگردان این رویداد سینمایی نام گرفت.

در بخش بازیگری نیز جایزه بهترین بازیگر مرد ونیز به «کامل الباشا» برای فیلم «توهین» ساخته «زیاد دوئیری» (لبنان و فرانسه) و جایزه بهترین بازیگر زن نیز به «شارلوت رامپلینگ» برای فیلم «حنا» ساخته «آندرا پالائورو» (ایتالیا، بلژیک، فرانسه) اعطاء شد و «چارلی پلامر» بازیگر فیلم «Lean on Pete»  نیز جایزه «مارچلو ماستریانی» ویژه بهترین بازیگر نوظهور جشنواره را دریافت کرد.

«مارتین مک‌دونا» برای فیلم «سه بیلبورد خارج از میزوری» از بریتانیا، جایزه بهترین فیلمنامه جشنواره را به خانه برد و جایزه ویژه هیأت داوران بخش رقابتی نیز به «کشور شیرین» به کارگردانی «وارویک تورنتون» از استرالیا رسید.

در بخش افق‌های جشنواره که رخشان بنی‌اعتماد سینماگر ایرانی یکی از اعضای هیأت داورانِ آن بود، جایزه بهترین فیلم به «نیکو، 1998» به کارگردانی «سوزان نیکارلی» (ایتالیا و بلژیک) رسید و سینمای ایران نیز امسال توانست با فیلم «بدون تاریخ، بدون امضا» دو جایزه بهترین بازیگر مرد (نوید محمدزاده) و بهترین کارگردانی (وحید جلیلوند) این بخش از جشنواره را کسب کند.

در این یخش جایزه ویژه هیأت داوران به فیلم «کانیبا» از «ورنا پاراول» و «لوسین تیلور» (فرانسه و آمریکا رسید و «لینا خدوری» برای بازی در فیلم «پروردگار» بهترین بازیگر زن شناخته شد.

همچنین فیلم «آیه‌های فراموشی» به کارگردانی علیرضا خاتمی که محصول مشترک فرانسه، آلمان، هلند و شیلی است نیز جایزه بهترین فیلمنامه بخش افق‌ها را دریافت کرد.

در سایر بخش‌های هفتادوچهارمین جشنواره فیلم ونیز «Gros Chagrin» ساخته «سلین دوو» عنوان بهترین فیلم کوتاه برگزیده شد و جایزه شیر آینده ویژه بهترین فیلم اول جشنواره نیز به «تا نگهبان» ساخته «زاویه لاگراند» از فرانسه رسید.

به گزارش ایسنا، هفتادوچهارمین جشنواره فیلم ونیز از ۳۰ اوت تا ۹ سپتامبر (۸ تا ۱۸ شهریورماه) در ایتالیا برگزار شد.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج