۵۹۶۲۹۲
۱۹ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۲:۱۳
۹۷۱۰ 
نوستالژی؛
درست ۲۹ سال پیش در چنین روزی دو تیم بزرگ پایتخت در چارچوب جام باشگاه های تهران یادواره شهدای هفده شهریور به مصاف هم رفتند.
وبسایت نود: درست ۲۹ سال پیش در چنین روزی دو تیم بزرگ پایتخت در چارچوب جام باشگاه های تهران یادواره شهدای هفده شهریور به مصاف هم رفتند.

۱۸ شهریور ۱۳۶۷ یک روز خاطره انگیز در تاریخ دربی پایتخت است که سرخابی های تهران بیست و نهمین بار به مصاف هم رفتند و در دیداری جذاب و بسیار زیبا به تساوی یک بر یک دست یافتند؛ با وجود گذشت حدود سه دهه از آن روز، اما این بازی همچنان به عنوان یکی از جذاب ترین دربی های پایتخت در خاطر هواداران مانده است.

پرسپولیس با هدایت علی پروین به آوردگاه دربی آمد تا اولین تقابل با مرحوم غلامحسین مظلومی سرمربی استقلال را تجربه کند. در تصویر بازیکنان پرسپولیس در دربی ۲۹ را مشاهده می کنید که با این ۱۱ بازیکن شکل گرفت؛ وحید قلیچ، سعید نعیم آبادی، مرتضی فنونی‌زاده، مرتضی کرمانی مقام، کاظم سید علیخانی (کاپیتان)، منوچهر شفقتیان، محسن عاشوری، ضیا عربشاهی، رحیم یوسفی، فرشاد پیوس، محمد حسن انصاری فرد.

نوستالژی؛ سالگرد یک تساوی جذاب در دربی پایتخت

در سوی دیگر میدان غلامحسین مظلومی این نفرات را از ابتدا به میدان فرستاد؛ مجید رضایی، مصطفی اردستانی، حمید فرزام نیا، محمدرضاشکورزاده، جواد زرینچه، امیرهاشمی مقدم، مجید نامجو مطلق، صادق ورمزیار، محسن گروسی، رضا جلولی، جعفر مختاری فر (کاپیتان). نیمه نخست بدون گل به پایان رسید.

نوستالژی؛ سالگرد یک تساوی جذاب در دربی پایتخت

اما نیمه دوم دو گل داشت و بسیار صحنه های جذاب و تماشایی؛ دقیقه ۴۶ فرشاد پیوس برای سرخپوشان گلزنی کرد، اما کاپیتان استقلال در حالیکه یک ساعت از زمان بازی گذشته بود، گل تساوی را وارد دروازه قلیچ کرد تا بازی با تساوی یک بر یک به پایان برسد اما تماشاگران از تماشای یک بازی مهیج و سراسر صحنه های خطرناک لذت بردند. در ادامه نگاهی به نکات ویژه این بازی خواهیم داشت؛

آخرين قضاوت محمدصالحي در دربي، صالحي پنج بار دربي تهران راقضاوت كرد.

این بازی اولين تقابل غلامحسين مظلومي و علي پروين به عنوان سرمربي بود.

نتيجه تساوی يك بر يك در دربي تهران بعد از شش سال ثبت شد.

بعد از پنج سال ورزشگاه آزادي در دربي پرشد.

نكات تيم استقلال:

استقلال بعد از نزديك به پنج سال موفق شد به پرسپوليس گل بزند، در اين فاصله البته فقط دو دربي در سالهاي ٦٥و ٦٦برگزارشد .

اولين دربي كه زنده ياد غلامحسين مظلومي روي نيمكت استقلال به عنوان سرمربي نشست.

اولين پنالتي خراب شده دربي در اين بازي بود كه پنالتي نامجومطلق را قليچ مهاركرد.

تنها گل جعفرمختاريفر در دربي تهران در همین بازی به ثمر رسید.

دربی اولی های استقلال در این بازی نفراتی چون جواد زرینچه، مصطفی اردستانی، محسن گروسی، امیر هاشمی مقدم.

تنها دربي كه عبدالعلي چنگيز با بازوبند كاپيتاني استقلال به ميدان رفت.

نكات تيم پرسپوليس

اولين گل فرشادپيوس در دربی تهران در همین بازی به ثمر رسید.

اولين پنالتي كه در جریان بازی در دربی مهارشد، توسط وحيدقليچ در همین بازی بود.

کاپیتان سرخپوشان در این دربی، مثل کاپیتان حریف آبی پوش، فقط در همین بازی تجربه کاپیتانی در دربی را به دست آورد؛ مرحوم کاظم سیدعلیخانی در دربی ۲۹ بازوبند کاپیتانی را بر بازو بسته بود.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج