۵۹۶۶۲۴
۱۹ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۳
۶۲۷۵ 
فیلم سوئدی«بورگ/ مک‌انرو» با بازی شیا لابوف در نقش جان مک‌انرو اسطوره تنیس امریکا، چهل و دومین جشنواره فیلم تورنتو را افتتاح کرد.
آی سینما: فیلم سوئدی«بورگ/ مک‌انرو» با بازی شیا لابوف در نقش جان مک‌انرو اسطوره تنیس امریکا، چهل و دومین جشنواره فیلم تورنتو را افتتاح کرد.
 
جشنواره تورنتو با نمایش فیلم شیا لابوف افتتاح شد

این درام ورزشی انگلیسی‌زبان به کارگردانی ینوس متز پدرسن فیلمساز دانمارکی، روایتگر ماجرای معروف‌ترین رویارویی مسابقات تنیس ویمبلدون میان بیورن بورگ ستاره تنیس سوئد و مک‌انرو در سال 1980 است. این فیلم پنج‌شنبه شب هفتم سپتامبر در بخش گالای جشنواره تورنتو در سالن «روی تامسن هال»، برای اولین‌بار اکران جهانی شد.

کامرون بیلی منتقد فیلم و دبیر هنری جشنواره فیلم تورنتو همزمان با دعوت از بازیگران این فیلم به روی صحنه، با اشاره به «مک‌انرو» گفت «لابوف برای بازی در این نقش آفریده شده است». در نشست خبری فیلم هم خود لابوف به شباهت‌های ذاتی‌اش با اسطوره تنیس امریکا اشاره کرد. این بازیگر 31 ساله تاکنون چندین‌بار به دلیل قانون‌شکنی و مصرف بیش از حد مشروبات الکلی در ملاءعام از سوی پلیس دستگیر شده است.

در جریان نشست خبری، لابوف در پاسخ به سوالی خبرنگاری که پرسیده بود آیا شهرت او مانند مک‌انرو بیش از آن‌که مرهون حرفه‌اش باشد، به دلیل حاشیه‌هایش نیست گفت: «قطعا من از این بابت هم با او احساس هم‌ذات‌پنداری می‌کنم. او هم جوان بود. همه چیز واقعا سریع و جنجالی پیش می‌رفت، بنابراین فکر نکنم فرصتی برای جست‌وجو و گشتن داشت. فقط می‌خواست برنده بشود.» لابوف تجربه بازی در این نقش را «متحول‌کننده» توصیف کرد.

ینوس متز کارگردان فیلم هم از بورگ و مک‌انرو به عنوان دو روی یک سکه یاد کرد که عطش کمال‌گرایی و رقابت‌جویی بی‌امان وجه مشترک هر دو آنها بود. فیلمساز دانمارکی جدیدترین ساخته خود را تریلری روان‌شناسانه توصیف کرد: «این فیلم بیش از نمایش رقابت تنیس حرف دارد. درباره دو انسان است که پا از مرزشان فراتر می‌گذارند.» اغلب منتقدان بعد از تماشای فیلم از بازی لابوف تمجید کرده و او را بهترین گزینه برای اجرای این نقش دانسته‌اند.

چهل و دومین جشنواره فیلم تورنتو تا 17 سپتامبر (26 شهریور) ادامه دارد.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج