۵۹۶۸۴۶
۲۰ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۰:۲۲
۷۰۰۷ 
شهرداری با اولین باشگاه دمبله بر سر رقم دریافتی از انتقال دمبله، اختلاف پیدا کرده است.
طرفداری: از فرانسه خبر می‌رسد مبلغی که طبق قوانین فیفا از انتقال 105 میلیون یورویی عثمان دمبله به باشگاه اورو می‌رسد، باعث اختلاف میان شهردار این منطقه و رئيس باشگاه شده است!

به گزارش اکیپ، دمبله متولد منطقه‌ای در شمال فرانسه به نام نرماندی است که حدود 50 هزار نفر جمعیت دارد. باشگاه فوتبالی در این منطقه قرار دارد به نام اورو (Évreux) که عثمان تا سن 13 سالگی در آن بازی می‌کرد. پس از آن بود که رن، دمبله را به خدمت گرفت و بعدها این بازیکن راهی دورتموند و سپس، به عنوان گران ترین خرید تاریخ باشگاه، راهی بارسلونا شد.

جنجال انتقال دمبله به بارسلونا در زادگاهش!

طبق قوانین نقل و انتقالاتی فیفا و در مبحثی به نام حق رشد یا ساخت بازیکن، درصدی از رقم انتقال باید به باشگاه‌هایی برسد که بازیکن، از 12 تا 23 سالگی در آن‌ها بازی کرده است. این یعنی قطعا مبلغی به اورو از انتقال دمبله خواهد رسید. جالب اینجاست که مبلغ دریافتی اورو، باعث بروز اختلاف شدید بین فیلیپه مونگریول، رئيس اورو و گوی لفراند، شهردار منطقه شده است.

بودجه سالانه اورو، 60 هزار یوروست. ظاهرا رئيس باشگاه دوست ندارد رقمی که از انتقال دمبله دریافت کرده را علنی کند و شهردار که نهادش امسال با کمبود بودجه 2 میلیون یورویی در پرداخت یارانه مواجه شده، از این اقدام، عصبانی است. نقل قول‌های فراوانی از رقم دریافتی اورو به گوش می‌رسد که از 250 تا 850 هزار یورو متغیر است. در هر حالتی، چنین پولی مالیات سنگینی هم دارد و برای باشگاهی با بودجه سالانه بسیار پایین، رقم قابل توجهی محسوب می‌شود. شهردار از رئيس باشگاه اورو خواسته که به رفع کمبود بودجه این نهاد کمک کند.

اختلاف میان شهردار با رئيس باشگاه به رسانه‌های محلی هم کشیده شده و حالا همه ساکنان منطقه از این جنجال باخبر شده‌اند! 
نام:
* نظر:
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج