۵۹۶۹۱۹
۲۰ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۱
۴۷۷۲ 
شاید برای کمتر مربی مثل منصوریان پیش آمده باشد که دو فصل پی در پی یک اشتباه او را به نتیجه‌ای مشابه رسانده باشد.
ایران ورزشی: شاید برای کمتر مربی مثل منصوریان پیش آمده باشد که دو فصل پی در پی یک اشتباه او را به نتیجه‌ای مشابه رسانده باشد. اما سرمربی استقلال درست مثل فصل گذشته پیش رفت و همان نتیجه‌ای را گرفت که فصل شانزدهم گرفته بود.

«توفیق اجباری» همان نتیجه‌ای است که فصل پیش هم او را به سرمنزل اصلی رساند. یعنی حذف اجباری خریدهای گرانقیمت استقلال و ورود بازیکنان جوان و با انگیزه به ترکیب اصلی.

حالا با مرور سرنوشت خریدهای استقلال به این نتیجه می‌رسی که فقط نام‌ها برای این تیم فرق کرده وگرنه تفکر همان است که بوده و نتیجه نداده است.

 حسن بیت سعید به استقلال می‌آید و از منصوریان همان تقاضایی را دارد که بختیار رحمانی داشت؛ سودای رسیدن به جایگاه فرهاد مجیدی صرفا با پوشیدن پیراهن فرهاد. اما حسن بیت سعید هم ساق پاهایش مثل بختیار طلسم شده و بعد از گذشت شش بازی (پنج بازی لیگ برتر، یک بازی جام حذفی) نتوانسته گل بزند.

پژمان منتظری به استقلال آمد تا نام بزرگش حفاظی شود بر خط دفاعی که فصل پیش فرجام خوبی نداشت. اما پژمان با آمدن به استقلال هم تیم ملی را از دست داد و هم با شکستن کتفش نیم فصل اول بازی‌های لیگ برتر را.

خرید دیگر استقلال که گرانقیمت‌ترین بازیکن لیگ لقب گرفت، داریوش شجاعیان بود. این بازیکن نه تنها گره‌ای از کار استقلال باز نکرد، بلکه شاید حضورش گره کوری شد که باز کردن آن فقط با یک مصدومیت میسر می‌شد.

شجاعیان هم مصدوم شد تا منصوریان راضی به کنار گذاشتن او شود. مجتبی جباری اما شرایطش با خریدهای دیگر استقلال فرق می‌کرد. از یک طرف هواداران از حضور او خوشحال بودند و از طرفی هم به دلیل مصدومیت‌های دایمی این بازیکن دل نگران حذفش به خاطر مصدومیت بودند.

حالا هم شرط عجیب قرارداد جباری باعث شده تا او در بازی‌های شهرستان عملا به نیمکت‌نشین تبدیل شود.

سجاد شهباززاده هم حال و روزی بهتر از خریدهای دیگر استقلال ندارد. سجاد دو فصل ناموفق را پشت‌سر گذاشت و معلوم نشد که مسوولان و کادر فنی استقلال به چه دلیل برای آمدن او سر و دست شکستند.

شهباززاده هم این روزها مصدوم است و مثل سایر مصدومان استقلال جا را برای جوان‌ترها خالی کرده است. سرمربی استقلال یک اشتباه را دو بار تکرار کرد و دقیقا یک جواب گرفت. امروز اما منصوریان به جایی رسیده که در هر پست خریدهای گرانقیمت را کنار گذاشته و به جوان‌ترها میدان داده است.

آرمین سهرابیان، مهدی قائدی، فرشید اسماعیلی و فرشید باقری همان بازیکنانی هستند که به دلیل شرایط موجود نگاه مهربانانه آقای مربی را به طرف خود جلب کرده‌اند. منصوریان در کنفرانس خبری خود می‌گوید: «مهدی قائدی بازیکن 90 دقیقه‌ای نیست.» اما در سیرجان از او در ترکیب اصلی استفاده می‌کند.

سرمربی استقلال به سهرابیان جوان بیشتر از یعقوب کریمی اعتماد دارد و در روزهایی که سایه مربیان خارجی را روی نیمکت خود احساس می‌کند برای فرار از این بحران مجبور است به بازیکنان جوان خود میدان دهد. بازیکنان بین‌المللی که از نظر او می‌توانستند در بازی‌های بزرگ استقلال را نجات دهند امروز مشتری کلینیک نوروزی هستند و همین توفیق اجباری یک بار دیگر میانگین سنی استقلال را پایین آورده است. بازی پارس جنوبی دومین خوانی است که منصوریان برای حفظ نیمکت خود باید طی کند و سرمایه او برای گذر از این راه جوان‌های تیم استقلال هستند.

اگر سرمربی استقلال دوباره هوس تغییر ترکیب استقلال را نداشته باشد این تیم در مصاف با حریفی که این روزها پدیده لیگ است، با همان ترکیبی بازی می‌کند که در بازی با گل‌گهر به میدان رفت.
نام:
* نظر:
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج