۵۹۸۲۴۳
۲۲ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۶
۲۳۱۴ 
رییس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه اکنون در بین مستاجران این دغدغه وجود دارد که کاهش نرخ سود بانکی باعث افزایش اجاره‌بها شود، گفت: کاهش نرخ سود بانکی تاثیری در قیمت اجاره‌بها نخواهد داشت.
روزنامه جهان صنعت: رییس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه اکنون در بین مستاجران این دغدغه وجود دارد که کاهش نرخ سود بانکی باعث افزایش اجاره‌بها شود، گفت: کاهش نرخ سود بانکی تاثیری در قیمت اجاره‌بها نخواهد داشت.
 
حسام عقبایی با اشاره به کاهش نرخ سود بانکی در بازار مسکن گفت:‌ تاثیرگذاری کاهش نرخ سود بانکی بر مسکن به دو شکل است؛ هم می‌تواند قیمت خرید و فروش مسکن را جابه‌جا کند و هم می‌تواند در میزان اجاره‌بها موثر باشد.
 
وی با بیان اینکه تاثیر کاهش نرخ سود بانکی در بخش خرید و فروش مسکن مثبت است، گفت: ‌خروج سرمایه از بانک به سمت بازار مسکن می‌تواند باعث رونق ساخت‌وساز و افزایش سرمایه‌گذاری در این بخش شود که این روند مثبتی برای رونق مجدد ساخت‌وساز در حوزه مسکن و بازار آن است.
 
عقبایی با بیان اینکه با کاهش نرخ سود بانکی بانک‌ها قادر خواهند بود سود نرخ تسهیلات برای خرید مسکن را کمتر و به این صورت در بازار تقاضا ایجاد کنند، گفت: ‌از طرف دیگر وقتی سرمایه‌گذاری به سمت ساخت‌وساز رفت، 1300 شغل مرتبط با مسکن نیز فعال خواهد شد و کشور از رکودی که اکنون گرفتار آن است، خارج خواهد شد.
 
رییس اتحادیه مشاوران املاک درباره تاثیر کاهش نرخ سود بانکی در بازار اجاره‌بها گفت: این دغدغه اکنون در بین مستاجران وجود دارد، به ما نیز انتقال دادند که کاهش نرخ سود بانکی باعث افزایش اجاره‌بها می‌شود اما این تحلیل صحیحی نیست و کاهش نرخ سود بانکی هیچ تاثیری در قیمت اجاره‌بها نخواهد داشت.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:55 - 1396/06/22
کاهش نرخ سود بانکی باعث میشه که بیشتر موجر ها حداقل ودیعه مسکن رو از مستاجران گرفته و به گرفتن اجاره خانه رو بیارند وقتی که مستاجران میخواهند پول پیش خانه رو سه در صد پای موجر حساب کنند هیچ موجری قبول نمی کند وتن نمیدهد و ترجیح می دهد ملکش خالی باشد واین سر آغاز تنش بین موجر و مستاجر است
Iran, Islamic Republic of
08:59 - 1396/06/22
شما راست ميگي ،افزايش الان اجاره پس واسه چيه
Iran, Islamic Republic of
09:42 - 1396/06/22
این اقا از بازار هیچگونه اطلاعی ندارن یک سر از دفتر کارتون به بیرون برین اونموقع واقعیتها رو خواهین دید
Iran, Islamic Republic of
09:59 - 1396/06/22
پس اگر قرارپولها برای خرید وفروش خانه است بانکها را جمع کنید.
نام:
* نظر:
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج