۵۹۸۶۰۸
۲۲ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۸
نخست وزیر عراق ضمن تاکید مجدد بر وحدت عراق، برگزاری همه پرسی اقلیم کردستان را در مغایرت با قانون اساسی این کشور دانست.
امتیاز خبر: 72 از 100 تعداد رای دهندگان 3323
خبرگزاری مهر به نقل از السومریه نوشت: حیدر العبادی در نشست با  استاندار و اعضای شورای استان ذیقار عراق با حضور تعدادی از نمایندگان بر وحدت عراق و مغایرت برگزاری همه پرسی اقلیم کردستان با قانون اساسی عراق تاکید کرد.

وی افزود: این مایه سرور ماست که در ذیقار سرزمین تمدن، فرهنگ و جانفشانی و شجاعت باشیم. فرزندان این استان در دفاع از عراق هنگامی که برخی مناطق تحت اشغال داعش درآمد، پیش قدم بوده اند و کشته و زخمی برای آزادی داده اند اگر این جانفشانی ها نبود پیروزی میسر نمی شد.

العبادی تاکید کرد:  ما در مرحله آخر آزادسازی اراضی خود هستیم و به آموزش و تقویت نیروها ادامه خواهیم داد زیرا تروریست ها به تحرکات خود ادامه می دهند و ما باید هوشیار باشیم. بحران مالی تاثیر گذار بود اما ما دستاوردها و پیروزی هایی کسب کردیم و اصلاحات اقتصادی انجام دادیم و دنیا به اقتصاد عراق اعتماد می کند.

نخست وزیر عراق مجددا بر وحدت عراق و مغایرت برگزاری همه پرسی اقلیم کردستان با همه پرسی تاکید کرد و افزود: ما در یک کشور به سر می بریم و نباید اقدامات یکجانبه از سوی یک طرف انجام شود.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:25 - 1396/06/22
وقتی بوجه کردستان قطع میکنی اینم داره شما اگر پا بده از صدام بدتری آقای العبادی
United Arab Emirates
21:00 - 1396/06/22
عقب نشینی از کرکوک و موصل بدستور مالکی وراه دادن به داعش برای نابود کردن همه چیز آن مناطق و بعدا حمله کردن و تبدیل کردن آن مناطق بسرزمین سوخته همه قانونی بود فقط همه پرسی قانونی نیست.اگه اقلیم کرکوک را اداره نمیکرد حالا کرکوک هم مبدل به موصل و فلوجه و الانبار شده بود و شهر سوخته ای بیش نبود.
Iraq
22:49 - 1396/06/22
داعاش نتیجه سیاست های قومی و تبعیض گرایانه نوری مالکی و امثال شما بود....و دامن کوردها رو نیز گرفت....ملت حق دارن سرنوشت خودشون رو انتخاب کنن
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج