۵۹۸۶۰۸
۲۲ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۸
۳۵۹۲ 
نخست وزیر عراق ضمن تاکید مجدد بر وحدت عراق، برگزاری همه پرسی اقلیم کردستان را در مغایرت با قانون اساسی این کشور دانست.
خبرگزاری مهر به نقل از السومریه نوشت: حیدر العبادی در نشست با  استاندار و اعضای شورای استان ذیقار عراق با حضور تعدادی از نمایندگان بر وحدت عراق و مغایرت برگزاری همه پرسی اقلیم کردستان با قانون اساسی عراق تاکید کرد.

وی افزود: این مایه سرور ماست که در ذیقار سرزمین تمدن، فرهنگ و جانفشانی و شجاعت باشیم. فرزندان این استان در دفاع از عراق هنگامی که برخی مناطق تحت اشغال داعش درآمد، پیش قدم بوده اند و کشته و زخمی برای آزادی داده اند اگر این جانفشانی ها نبود پیروزی میسر نمی شد.

العبادی تاکید کرد:  ما در مرحله آخر آزادسازی اراضی خود هستیم و به آموزش و تقویت نیروها ادامه خواهیم داد زیرا تروریست ها به تحرکات خود ادامه می دهند و ما باید هوشیار باشیم. بحران مالی تاثیر گذار بود اما ما دستاوردها و پیروزی هایی کسب کردیم و اصلاحات اقتصادی انجام دادیم و دنیا به اقتصاد عراق اعتماد می کند.

نخست وزیر عراق مجددا بر وحدت عراق و مغایرت برگزاری همه پرسی اقلیم کردستان با همه پرسی تاکید کرد و افزود: ما در یک کشور به سر می بریم و نباید اقدامات یکجانبه از سوی یک طرف انجام شود.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:25 - 1396/06/22
وقتی بوجه کردستان قطع میکنی اینم داره شما اگر پا بده از صدام بدتری آقای العبادی
United Arab Emirates
21:00 - 1396/06/22
عقب نشینی از کرکوک و موصل بدستور مالکی وراه دادن به داعش برای نابود کردن همه چیز آن مناطق و بعدا حمله کردن و تبدیل کردن آن مناطق بسرزمین سوخته همه قانونی بود فقط همه پرسی قانونی نیست.اگه اقلیم کرکوک را اداره نمیکرد حالا کرکوک هم مبدل به موصل و فلوجه و الانبار شده بود و شهر سوخته ای بیش نبود.
Iraq
22:49 - 1396/06/22
داعاش نتیجه سیاست های قومی و تبعیض گرایانه نوری مالکی و امثال شما بود....و دامن کوردها رو نیز گرفت....ملت حق دارن سرنوشت خودشون رو انتخاب کنن
نام:
* نظر:
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج