بیانیه اتحادیه عرب علیه ایران
۵۹۸۶۳۲
۲۲ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۳
۱۰۴۳۹ 
شورای اتحادیه عرب در نشست روز سه‌شنبه در سطح وزیران خارجه در قاهره بیانیه‌ای را صادر کرد که در آن ادعاهای بی‌اساسی علیه ایران مطرح شده است.
خبرگزاری ایسنا: شورای اتحادیه عرب در نشست روز سه‌شنبه در سطح وزیران خارجه در قاهره بیانیه‌ای را صادر کرد که در آن ادعاهای بی‌اساسی علیه ایران مطرح شده است.

شورای اتحادیه عرب در بیانیه‌ پایانی مدعی شد: امارات باید بر جزایر سه‌گانه (تنب کوچک، تنب بزرگ و ابوموسی) حاکمیت کامل داشته باشد و تمام اقدامات و تلاش‌های امارات برای باز پس‌گیری این سه جزیره مسالمت‌آمیز و قابل تایید است.

در این بیانیه همچنین ادعا شده است که ما اشغال جزایر سه‌گانه و نقض حاکمیت دولت امارات از سوی ایران را محکوم می‌کنیم و این اقدامات در منطقه بی‌ثباتی و ناامنی ایجاد می‌کند و صلح و امنیت بین‌المللی را تهدید می‌کند.

وزیران خارجه کشورهای عربی همچنین مدعی شدند: ایران در امور داخلی کشورهای عربی دخالت می‌کند و ما حمله به سفارت عربستان در تهران و کنسولگری آن در مشهد را مجدد محکوم می‌کنیم و مسوولیت این اقدامات بر عهده ایران است و از ایران می‌خواهیم که به توافقات و معاهدات بین‌المللی و به خصوص توافق وین در مورد روابط دیپلماتیک در سال 1963 پایبند باشد.

در این بیانیه ادعا شده است: از ایران می‌خواهیم که به اظهارات خصمانه، اقدامات تحریک آمیز و حملات رسانه‌ای علیه کشورهای عربی پایان دهد. زیرا این اقدامات دخالت آشکار در امور داخلی کشورهای عربی به شمار می‌رود. از ایران می‌خواهیم که به حمایت خود از درگیری‌های فرقه‌ای و مذهبی که موجب بحرانی‌تر شدن این درگیری‌ها در منطقه می‌شود، پایان دهند و از شبه نظامیان و احزاب مسلح در کشورهای عربی حمایت نکند.

در بیانیه‌ پایانی شورای اتحادیه عرب وزیران خارجه مدعی شدند: ما دخالت ایران در امور داخلی بحرین و همچنین دخالت در بحران سوریه را محکوم می‌کنیم و این دخالت می‌تواند نتایج خطرناکی بر آینده، امنیت، حاکمیت، ثبات و وحدت ملی سوریه داشته باشد.

این بیانیه مدعی شده است که ایران در امور داخلی یمن دخالت می‌کند و از نیروهای مخالف دولت قانونی یمن حمایت می‌کند و این امر تاثیر منفی بر امنیت و ثبات یمن، کشورهای همسایه و منطقه داشته است.
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:21 - 1396/06/22
اینها رو بکلی بیخیالشون باشید کلا تعطیلند.
اگر بحال خود بگذارینشون همدیگرو پاره میکنند. تاریخشان سرشار از برادر کشی و خیانت است.
فقط زبان اینها را اسراییل میفهمد
Iran, Islamic Republic of
17:45 - 1396/06/22
یه ضربب المثل ترکی هست میگه." سگ پارس میکند ولی کاروان میگذرد" بزار هر چی میخوا بگند این اعراب اسراییلی و امریکایی
Iran, Islamic Republic of
17:48 - 1396/06/22
شماها خودرانوکر اسراییل کرده نه حتی امریکا
ازنوکر جزاین چ انتظاراست.
Iran, Islamic Republic of
17:49 - 1396/06/22
چ جاهلیتی مبارک باشد.
Iran, Islamic Republic of
18:37 - 1396/06/22
یه کاری نکنندکه بحرین رابگیریم بحرین14استان ایران است
Iran, Islamic Republic of
18:48 - 1396/06/22
اتحاد جهنم بود همتون دست بازی اسراعیلین ...اتحاد عرب
Iran, Islamic Republic of
20:02 - 1396/06/22
بابا اینا جک میگن مردم از خنده خخخخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
22:49 - 1396/06/22
متاسفانه ما روانپزشکی خارجی نداریم یعنی نمی دانم با کشورهای چگونه‌ ارتباط بر قرار کنیم کشورهای حاشیه خلیج فارس‌ بابت حمایت از صدام در جنگ تحمیلی ‌ وهمچنین خاموش کردن چاه های نفت کویت که توسط صدام به اتش کشیده شد توسط کارشناسان ایران حالا مزد خودمان را اینطور باید بگیریم
Iran, Islamic Republic of
23:02 - 1396/06/22
این همه ادم راه افتادین تا مصر برین که این خرف های تکراری و پوچ را در قالب بیانیه مطرح کنین. خدا یه عقل و شعور سیاسی بهتون بده انشاالله.
نام:
* نظر:
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج