فرصت مشمولان برای تسویه بدهی سهام عدالت
۶۰۰۷۹۴
۲۶ شهريور ۱۳۹۶ - ۲۳:۱۷
۱۸۱۲۸ 
مشمولان سهام عدالت تا پایان شهریورماه فرصت دارند تا صورتحساب خود را از سامانه سهام عدالت دریافت و در صورت تمایل نسبت به تسویه اقساط باقیمانده بدهی خود اقدام کنند.
باشگاه خبرنگاران جوان: به نقل از سازمان خصوصی سازی؛ مشمولان سهام عدالت برای دریافت سود این سهام باید اقدام به ثبت شماره شبای حساب بانکی خود در سامانه سهام سهام عدالت به نشانی www.samanese.ir کنند.

بر این اساس سقف مهلت زمانی برای ثبت شماره شبای حساب بانکی در این سامانه تعیین نشده است و مشمولان سهام عدالت هنوز برای ثبت شماره شبای بانکی خود فرصت دارند. با این حال به مشمولان توصیه می شود هر چه زودتر اقدام به ثبت شماره شبای حساب بانکی در این سامانه کنند. زیرا واریز سود در مراحل مختلف سال جاری، صرفا به کسانی تعلق می گیرد که شماره شبای خود را در سامانه سهام عدالت وارد نمایند و تائیدیه آن در سامانه را مشاهده کنند.

ضمنا لازم بذکر است برای آن دسته از مشمولانی که شماره شبای خود را از موسسه اعتباری نور اخذ نموده و اقدام به ثبت آن در سامانه سهام عدالت کرده‌اند، در آینده پیامکی از سوی سازمان خصوصی سازی ارسال خواهد شد تا نسبت به ثبت شماره شبای جدید اقدام کنند.

بر اساس این گزارش عدم همکاری مناسب از سوی موسسه اعتباری نور موجب شده تا شماره شبای تعداد اندکی از مشمولانی که در این موسسه حساب دارند و اقدام به ثبت شماره شبای خود در سامانه سهام عدالت کرده اند، از سوی این موسسه مورد تائید قرار نگیرد.

از این رو سازمان خصوصی سازی با هدف کمک به مشمولان این موسسه اعتباری در انجام فرآیند تائید شماره شبای خود تاکید می کند در آینده ای نزدیک پیامکی مبنی بر امکان اعلام شماره شبای جدید توسط این دسته از مشمولان اعلام خواهد کرد تا بتوانند شماره شبای جدید خود را از یکی از سایر بانکهای کشور دریافت و به سامانه سهام عدالت اعلام کنند.
تسویه بدهی سهام عدالت تا ۳۱ شهریور

مشمولان سهام عدالت تا پایان شهریورماه امسال آخرین فرصت قانونی را دارند تا بتوانند صورتحساب خود را از سامانه سهام عدالت دریافت و در صورت تمایل نسبت به تسویه اقساط باقیمانده بدهی خود اقدام کنند.

در نیمه دوم اسفندماه سال گذشته از سامانه سهام عدالت به نشانی www.samanese.ir رونمایی شد تا دارندگان سهام عدالت با مراجعه به آن از وضعیت صورتحساب خود آگاه شده و در صورت تمایل نسبت به تسویه باقیمانده اقساط خود اقدام کنند.

بر این اساس مشمولان سهام عدالت (چه مشمولانی که در قید حیات هستند و چه وراث متوفیان سهام عدالت) تا پایان شهریورماه امسال فرصت دارند صورت حساب خود را از سامانه سهام عدالت دریافت و پس از آگاهی از ارزش سهامشان، در صورت تمایل نسبت به تسویه مانده بدهی اقساط خود اقدام کنند.

گفتنی است پس از پایان این مهلت امکان واریز مانده اقساط بدهی مشمولان سهام عدالت از طریق شعب بانک ملی ایران و دستگاه‌های خودپرداز آن بانک در سراسر کشور وجود نخواهد داشت.

سود سهام عدالت با اولویت‌بندی دهک‌ها پرداخت می‌شود

سیدجعفر سبحانی مشاور رئیس سازمان خصوصی سازی، در مورد واریز سود سهام عدالت به حساب مشمولین تا پایان شهریور ماه امسال اظهار داشت: با توجه به‌ این که سازمان خصوصی‌سازی از سی‌ام فروردین ماه از کلیه مشمولین درخواست اعلام شماره شبا کرد، تاکنون بیش از ۳۲ میلیون نفر شماره شبای خود را به سامانه ما وارد کرده‌اند و بیش از ۳۷ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر نیز صورت حساب‌های خود را در سامانه مشاهده کرده‌اند.

مشاور رییس‌ کل سازمان خصوصی‌سازی با بیان‌ اینکه برای پرداخت سود سهام عدالت خواهیم داشت افزود:‌ برای پرداخت سود سهام عدالت به مشمولینی‌ که شماره شبای خود را وارد سامانه کرده‌اند با اولویت‌بندی دهک های پایینی درآمدی، سودها را پرداخت خواهیم کرد که برای این منظور در انتظار مصوبه شورا هستیم.

وی با بیان این که کل سود شرکت‌های سرمایه‌پذیر را به یکباره نمی‌توان اخذ کرد گفت: بدیهی‌است که مطابق قانون تجارت، شرکت‌های سرمایه‌پذیر تا پایان اسفند ماه ۹۶ فرصت خواهند داشت تا سود بخش سهام عدالت را وازیر کنند.

سبحانی افزود: کلیه شرکت‌ها به موجب قانون تجارت ۸ ماه فرصت دارند پس‌از برگزاری مجامع خود سود را بین سهامداران‌شان توزیع کنند. اکثر شرکت‌های سرمایه‌پذیر مجامع شان در تیرماه برگزار شده است، تنها سه شرکت باقی‌مانده که آنها نیز مجامع شان را تا مهر ماه برگزار خواهند کرد.

سبحانی ‌تصریح کرد: شرکت هلدینگ خلیج فارس‌ از میان این سه شرکت باقی مانده، سود خوبی ‌خواهد داشت که پیش بینی می شود حدود ۷۰۰ میلیارد تومان میزان سود مصوب آن باشد.

وی افزود: در حال‌ حاضر حدود ۳ هزار و ۳۵۰ میلیارد تومان‌ سود مصوب سایر شرکت‌ها شده که با سود هلدینگ خلیج فارس‌این میزان به حدود ۴ هزار میلیارد تومان در سال ۹۶ خواهد رسید که بخشی از آن برای افزایش سرمایه شرکتهای سرمایه پذیر جهت سال ۹۶ اختصاصا خواهد شد.

وی با بیان اینکه این سود را در چند مرحله واریز خواهیم کرد گفت: در هر مرحله‌ای که بتوانیم این سودها را جمع آوری خواهیم کرد و تاکنون بیش از ۳۵۰ میلیارد تومان سود جمع آوری و دریافت شده است.

وی گفت: زمانی می‌توانیم به همه مشمولین سود بدهیم که همه منابع در دست‌مان باشد اما اکنون که به صورت بخش بخش این منابع و سودها را دریافت می‌کنیم نمی‌توانیم سودها را یکباره پرداخت کنیم و بر اساس اولویت‌بندی دهکهای پایینی جامعه سود میان مشمولین عزیز توزیع و بقیه مشمولین اولین مرحله سود سهام عدالت خود را در سال ۹۶ در مرحله بعدی دریافت خواهند کرد.
برچسب ها:
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
23:39 - 1396/06/26
خب پس اینم میشه مثل یارانه ها .
Iran, Islamic Republic of
00:29 - 1396/06/27
اگرنیازمندان واقعی پول داشتند برای خریدسهلن می رفتندمی خریدندپس ندارندالان هم سماپس ازاینکه شاه بخشیده شاه قلی نمی بخشد همه اش رابرگردانید به حساب نورچشمان خودتان ونیازمنذان ابروداررابه حال خودشان رهاکنید واینقدرنمک به زخمششان نپاشیذ
پاسخ ها
امیرحسین
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۷
اکثر مردم برای گذران زندگیشون زیر فشارم اونوقت اینا توقع دارن مردم بعد ده یا پانزده سال باور کنن که سود سهامشون دوبرابر اصل پول نشده و برن بگردن پول جور کنن بریزن به حساب اینا اونم با اینهمه دروغ و کلاهبرداری که میکنن، یا مردمو خیلی ساده فرض کردن یا دنبال بهانه ان برای اینکه دوباره بتونن نقشه جدیدی برای کاسبیشون جور کنن، خیلی رو دارن، خدا لعنت کنه کسانیروکه باعث شدن با اینهمه منابع خدادادی بازم خیلی از مردم برای خرج شکمشون موندن
Iran, Islamic Republic of
00:46 - 1396/06/27
خجالت بکشید رو نفت خوابیدیم بخاطر شصت هزار تومان هی میگوید بشتابید واقعا که پخش کنید
Iran, Islamic Republic of
07:52 - 1396/06/27
اینطور که شما می گوید به ما نمی رسد
Iran, Islamic Republic of
22:12 - 1396/06/27
داداش اینو ثبت کنید اول 5 سال پیش دولت گفت دودماهه سهام ازاد خواهیم کرد قبل رعیس جمهوری بعد خر از پل گزشت اسمشو نیاوردن گفنتد مسکن اجتماعی میدیم پرید گفتند در عرض 100 روز تحریمها را بر میداریم بی کاری را ریشه کن میکنیم نشد باز پرید تازردولت امد خزانه داری گفت 42 ترلیون در خزانه داریم بانک مرکزی گفت 35 ت داریم روحانی گفت خالیه گفتند به روحانی اونا چونین میگویند گفت اونها الزایمر دارند بیمه ها کنسل شدنند بیکاری بالا گرفت تورم 80 درصد شد
Iran, Islamic Republic of
19:24 - 1396/07/11
واقعا این دولت باید بره بمیره،در رابطه با یارانه این آقای نوبختو گذاشته بودند،چند روز مونده به دادن یارانه هی میومد می گفت یارانه هارا قطع کنیم ای اینطوری، ای اینطوری تا سمتش رفت بالاتر دست برود یه سهام عدالت و حقوق کارگران کارمندان پنج درصد دولت پرداخت کنه پنج درصد هم محل کار آنها.باباجون چقدر دست تو جیب مردم میگویید،اصلا شما برای مردم چکار کردید سرمایه مملکت کم بخورید،تریبونهای یکطرفه است هرکدام از مسئولین می آد حرفش می زنه می ره نه پرسشی ونه انتقادی ازشون میشه فکر می کنن هرچی گفتند درست گفتند.واقعا حیف این مردم خوب.
نام:
* نظر:
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج