ماجرای برنج های لاستیکی و پلاستیکی
۶۱۱۴۹۰
۱۷ مهر ۱۳۹۶ - ۰۱:۴۱
۱۰۲۴۴ 
معاون اداره کل نظارت بر فرآورده‌های غذایی سازمان غذا و دارو به انتشار کلیپی در فضای مجازی با مضمون برنج‌های لاستیکی و پلاستیکی واکنش نشان داد.
خبرگزاری ایسنا: معاون اداره کل نظارت بر فرآورده‌های غذایی سازمان غذا و دارو به انتشار کلیپی در فضای مجازی با مضمون برنج‌های لاستیکی و پلاستیکی واکنش نشان داد.

مهندس سمیره صباح در گفت‌وگویی، در واکنش به انتشار کلیپی در فضای مجازی با مضمون برنج‌های لاستیکی و پلاستیکی در بازار که سلامت مصرف‌کنندگان را به خطر انداخته، گفت: این خبر به هیچ عنوان صحت ندارد و سازمان غذا و دارو تمام منابع و مزارع برنج را قبل از اقدام به واردات، مورد بازدید و آزمایش قرار می‌دهد. تمام کارخانه‌ها نیز بازدید می‌شوند و موارد نیز قبل از اینکه مجوز واردات دریافت کنند، ابتدا باید ثبت شوند.

وی افزود: این کلیپ پیش از این نیز پخش شده بود. در همین راستا هم تولیدکنندگان و انجمن برنج هند به ایران آمدند و در حضور رییس سازمان غذا و دارو مستندات‌شان را ارائه دادند که برنج‌هایشان در مزارع تولید و به ایران و سایر کشورها صادر می‌شود.

معاون اداره کل نظارت بر فرآورده‌های غذایی سازمان غذا و دارو افزود: بازدیدهای مکرر از مزارع برنج هند، پاکستان، تایلند و اخیرا نیز اروگوئه و پاراگوئه و سایر منابع توسط بازرسان سازمان غذا و دارو انجام می‌شود و بدین ترتیب تمام منابع ابتدا ثبت می‌شوند و بعد از آن مجوز واردات دریافت می‌کنند.

صباح  تاکید کرد: هر محموله‌ای هم که به گمرک وارد می‌شود، ابتدا به آزمایشگاه ارسال شده و پس از آنکه تاییدیه آزمایش‌های مربوطه را دریافت کرد، مجوز مصرف آن صادر می‌شود.

معاون اداره کل نظارت بر فرآورده‌های غذایی سازمان غذا و دارو در پایان مجددا گفت: در مجموع این کلیپ کاملا کذب بوده و محتوای آن به هیچ عنوان مورد تایید نیست.

گفتنی است؛ اخیرا کلیپی در فضای مجازی منتشر شده که با ریختن مشتی برنج روی شعله گاز، نشان می‌دهد که برنج‌ها مانند پلاستیک آب شده و سیاه می‌شوند. راوی این کلیپ ادعای لاستیکی، پلاستیکی و مشمایی بودن برنج‌ها را دارد.
انتشار یافته: 10
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
03:16 - 1396/07/17
باور حرفهاتون خیییییلی سخته!!! میدونید چرا؟!
چون تو کشور خودتون و بیخ گوشتون نظارت درستی ندارید! نظارت بر این کشورهایی که گفتید پیش کش!
Iran, Islamic Republic of
05:26 - 1396/07/17
بازرساتون هم موقع بارزدن اونجاباشن وهمچنین موقعی که تحویل گمرگ برای ازمایش میره..
Iran, Islamic Republic of
06:49 - 1396/07/17
آقا چرا دروغ میگی مگه مردم شعور ندارند این برنج های دانه بلند را هم زمان با یک برنج ایرانی رو ی صفحه فلزی داغ قرار دهید ببنيد چطور این برنج خارجی عین لاستیک می سوزه.خداییش اصلا پا تو مزارع برنج گذاشتی تو ایران صحبت از بازدید مزارع خارج میکتی.
Iran, Islamic Republic of
06:51 - 1396/07/17
سلام
من کاری به کلیپ مربوطه ندارم ولی بازدید از مزارع برنج کشورهای یاد شده چه تاثیری بر مرغوبیت وسالم بودن برنجهای وارداتی داره. بازدید از کارخانجات برنج ومراکز تولید برنج دانه بلند از برنج های بی کیفیت باید انجام بگیره.
United Kingdom
07:16 - 1396/07/17
جالبه.....هزاران تن اجناس قاجاق داره وارد کشور میشه،چطور با جرات میگید که نظارت داریم؟!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
07:18 - 1396/07/17
خدا ازتون نگذره,,,که همه چیز شده سیاست بازی,,,یک روز میخواین کشاورز سرکوب بشه وارادات ازاد میشه یک روز با کشاورز پولدار بشه میگین وارادات تعطیل,,,,,خدا لعنت کنه کسی رو که بلد نباشه و سرو دست بشکنه بیاد واسه پول,,,,,خدا زتون نگذره
Iran, Islamic Republic of
08:02 - 1396/07/17
مطمئنی برنج پلاستیکی وجود نداره؟
Iran, Islamic Republic of
13:43 - 1396/07/17
برای پالم موجود در لبنیات هم این اراجیف رو تکرار کردید بسه دیگه خجالت بکشید
Iran, Islamic Republic of
09:04 - 1396/07/20
کار هر خر نیست خرمن کوفتن
گاو نر میخواهد و مرد کوهن
این حکایت ایران ماست
نام:
* نظر:
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج