سهم کم ایران در بحث تجارت حلال
۶۱۳۲۵۰
۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۲۳:۳۵
۴۳۸۲ 
رئیس سازمان ملی استاندارد ایران با اشاره به اینکه کشور ما در بحث تجارت حلال سهم کمی در بازارهای بین المللی به خود اختصاص داده است، گفت: کشور ما در تولید و عرصه ی محصولات حلال به سایر نقاط دنیا و بازارهای بین المللی کوتاهی کرده است که سازمان ملی استاندارد در زمینه تجارت غذا و گردشگری حلال با همکاری علمای بزرگوار تدابیر اساسی اندیشیده است.
خبرگزاری ایلنا: نیره پیروز بخت در همایش تجلیل از واحدهای نمونه و برگزیده استاندارد آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه استاندارد مقوله‌ای جدید نیست بلکه از دیرباز در عالم‌هستی جاری بوده، اظهار کرد: مقوله‌ استاندارد در سال‌های گذشته شکل علمی به خود گرفته و فعالیت آن در تمامی کشورهای جهان گسترش پیدا کرده است.

وی با اشاره به شعار "خاطر جمع باش، کالای استاندارد ایرانی می‌خرم"، که توسط سازمان ملی استاندارد کشور انتخاب شده، گفت: این جمله صرفا شعار نبوده و ما همواره از حقوق مصرف‌کنندگان دفاع می‌کنیم.

پیروزبخت یادآور شد: سازمان ملی استاندارد ایران از سال ۱۳۴۶ عضو سازمان بین‌المللی استاندارد شده و امسال پوستر روز جهانی سازمان بین‌المللی استاندارد توسط فردی ایرانی طراحی شده که با شعار "استانداردها، شهرها را هوشمند می‌کند"، به این سازمان ارائه شده است.  

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران با اشاره به اینکه از سوی مسئولان کشوری به بحث دولت الکترونیک و هوشمندی خدمات، تاکید زیادی شده، گفت: یکی از مهم‌ترین مبحث استانداردسازی تسهیل تجارت و مبادلات بین کشورهاست.  

وی تاکید کرد: امروزه هر چه در کشور ما تولید می‌شود باید در کشورهای دیگر نیز مورد استفاده قرار گرفته و تمامی انسان‌های این دنیا به‌عنوان مخلوق خداوند به این تولیدات دسترسی داشته باشند.  

 پیروزبخت خاطرنشان کرد: با توجه به بحران‌های زیست‌محیطی در کشور، توجه ویژه به این مسائل ضروری بوده و باید برای حل آن تدابیر موثر و اساسی اندیشیده شود.

وی با بیان اینکه سازمان ملی استاندارد ایران در عرصه ملی و بین‌المللی فعالیت‌های موثری انجام داده، اظهار کرد: این سازمان در بحث انرژی هر سه ماه یک‌مرتبه، گزارش تکمیلی از مصرف بهینه انرژی به دولت ارائه می‌دهد و درباره استانداردهای مواد غذایی، محیط زیست و جایگاه‌های اختصاصی سوخت CNG ورود پیدا کرده است.  

 وی با اشاره به آخرین وضعیت سازمان ملی استاندارد ایران در سازمان بین المللی استاندارد، اظهار کرد: بعد از ۵۰ سال عضویت سازمان استاندارد ملی ایران در سازمان ایزو، سال‌جاری یک بانوی ایرانی به عنوان عضوی از کارگروه هیئت مدیره فنی ایزو انتخاب شده که موجب سربلندی و افتخار کشورمان است.  

 پیروزبخت با اشاره به اینکه سازمان ملی استاندارد در حوزه استانداردهای غذایی و کشاورزی مسئولیت و مدیریت را بر عهده گرفته، افزود: حدود ۱۸ کشور عربی در این زمینه تحت نظارت سازمان ملی استاندارد ایران فعالیت می کنند.

نام:
* نظر:
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج