پی‌ریزی مسکن مهر سرپل ذهاب در دولت نهم و دهم
۶۳۰۶۷۵
۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۱
۱۶۲۳۴ 
مدیرکل دفتر بازسازی و نوسازی بنیاد مسکن گفت: با توجه به این‌که واحده مسکن مهر تخریب شده در جریان زلزله غرب کشور مربوط به حیطه فعالیت وزارت راه و شهرسازی است، تاریخچه دقیقی از زمان احداث این واحدها نداریم اما به نظر می‌رسد پی‌ریزی اولیه در زمان دولت‌های نهم و دهم انجام شده است.
خبرگزاری ایسنا: مدیرکل دفتر بازسازی و نوسازی بنیاد مسکن گفت: با توجه به این‌که واحده مسکن مهر تخریب شده در جریان زلزله غرب کشور مربوط به حیطه فعالیت وزارت راه و شهرسازی است، تاریخچه دقیقی از زمان احداث این واحدها نداریم اما به نظر می‌رسد پی‌ریزی اولیه در زمان دولت‌های نهم و دهم انجام شده است.

مجید جودی در گفت‌وگوبا ایسنا اظهار کرد: واحدهای احداث شده مسکن مهر که در جریان زلزله غرب کشور دچار تخریب شده‌اند مربوط به وزارت راه و شهرسازی است و ربطی به بنیاد مسکن ندارد. به همین لحاظ اطلاعات دقیقی از تاریخچه این واحدها نداریم اما به نظر می‌رسد فوندانسیون و پی‌ریزی اولیه این واحدها در دولت‌های نهم و دهم انجام شده است.

وی افزود: آنچه که من در جریان حضور در منطقه مشاهده کردم نشان می‌داد بیشتر دیوارهای جداکننده ریخته است. این‌که علت این آسیب‌ها چیست هنوز با کارشناسی اولیه نمی‌توان تشخیص داد. ولی قطعا می‌توان گفت مسکن مهر منطقه سرپل ذهاب مسکن نسبت به دیگر ساختمان‌ها آسیب بیشتری دیده است.

مدیرکل دفتر بازسازی و نوسازی بنیاد مسکن در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود واحدهای مسکن مهر تخریبی روی گسل احداث شده بودند گفت: گسل را نمی‌توان تا قبل از وقوع زلزله تشخیص داد. خیلی از گسل‌ها ناشناخته است. تا زمانی که موضوع به صورت دقیق بررسی نشود، هر نوع اظهارنظر درخصوص مسکن مهر غرب کشور به نظر من احساسی برخورد کردن با این موضوع خواهد بود.

جودی از مردم و کارشناسان تقاضا کرد اجازه بدهند کارهای کارشناسی در طول زمان انجام شود تا بتوان نتیجه‌گیری بهتری درخصوص تخریب مسکن مهر به دست آورد.

وی هم‌چنین درباره سایر فعالیت‌های بنیاد مسکن در جریان زلزله اخیر تصریح کرد:  طی بازدیدی که از منطقه قصرشیرین داشتیم متوجه شدیم تخریب‌ها در این شهر چندان جدی نبوده اما روستاها خیلی آسیب دیده‌اند. از فردا هم بررسی وضعیت روستاها را جمع‌بندی و به تدریج گزارش‌ها را اعلام می‌کنیم.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 10
در انتظار بررسی:0
Canada
21:58 - 1396/08/22
امدادرسانی زلزله زده ها توی کدوم دولت انجام شد؟؟
Iran, Islamic Republic of
22:05 - 1396/08/22
وقتی بیمارستان به اون بزرگی و محکمی رو تکون داده مسکن مهر سهله! زلزله ای که دیشب اومد شمال غربی ایران رو با کل تکون داد دیگه مسکن مهر که هیچ بیمارستان رو هم آوار کرده!
Iran, Islamic Republic of
22:21 - 1396/08/22
الان پرده هم روی گسل هستش نه یکی بلکه دوتا گسل مشا و گسل شمرون وای ییییئ
Iran, Islamic Republic of
22:27 - 1396/08/22
علت تخریب.بی کیفیتی ناشی از دزدی مهندسین ناظر وپیمانکاران از خدا بی خبر در سازه های دولتی است .که آسوده خاطر از کنترل و بازرسی لازم و کافی هستند.این زنگ خطری بیخ گوش تهرانی هاست.
Iran, Islamic Republic of
22:40 - 1396/08/22
امیدوارم کسانیکه تو ساخت وساز ودرهر کجا با توجه به زلزله خیز ی مملکت کم بذارن بخاطر منافع خود اتفاق ناگوار برای خودش بیفتد که قطعا چوبشو میخوره
Iran, Islamic Republic of
22:57 - 1396/08/22
همه دارن میگن در تهران کسل وجود دارد مخصوصا نواحی شمالی شهر! بعد شما میگید گسل معلوم نیست! اون احمقهایی که جای ساخت مسکن مهر که چه عرض کنم طویله های مدرن را پی ریزی میکردند فقط با یک عکس هوایی جای آنها راتعیین کرده اند!
Iran, Islamic Republic of
23:10 - 1396/08/22
دوباره شروع شد ، من نبودم دستم بود تقصیر آسینم بود ، از مسئولین خواهش می‌کنم یکبار فقط یکبار مسئولیت کار هاتون رو به عهده بگیرید
Iran, Islamic Republic of
23:57 - 1396/08/22
مسکن مهر ها خیلی بی دوام هستند. اصلا مستحکم نیستند
Iran, Islamic Republic of
09:20 - 1396/08/23
پیمانکاران و مهندسان ناظر باید محاکمه شوند .
نام:
* نظر:
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج