دفن بهداشتی لاشه‌های دام در مناطق زلزله زده
۶۳۲۲۹۹
۲۶ آبان ۱۳۹۶ - ۰۱:۴۸
۸۶۴۲ 
وزارت جهاد کشاورزی در گزارشی از اقدامات انجام گرفته پس از رخداد حادثه زلزله در غرب کشور نوشت: پس از وقوع زلزله، امکانات وزارت جهاد کشاورزی برای کمک رسانی به زلزله‌زدگان و رسیدگی سریع به مشکلات کشاورزان و دامپروران در مناطق زلزله‌زده بسیج شد.
خبرگزاری ایلنا: پس از وقوع زلزله ۷.۳ ریشتری استان کرمانشاه، وزارت جهاد کشاورزی نیز همانند سایر دستگاه ها و وزارتخانه‌ها، علاوه بر بسیج امکانات خود، برنامه‌ریزی‌هایی را نیز برای رسیدگی سریع به بخش کشاورزی در مناطق زلزله‌زده و همچنین مردم آسیب دیده انجام داد.

دفن بهداشتی لاشه های دام در مناطق زلزله‌زده

پس از وقوع زلزله، با تاکید وزیر جهاد کشاورزی مبنی بر رسیدگی سریع به مشکلات بخش کشاورزی مناطق زلزله زده، هیاتی از مدیران وزارت جهاد کشاورزی به منظور رسیدگی به امور بخش کشاورزی در مناطق زلزله زده غرب کشور حضور یافت و موضوع دفن بهداشتی لاشه‌های دام و کمک به بخش‌های آسیب‌دیده دامپروری و کشاورزی را برنامه ریزی کرد.

اختصاص امکانات و ماشین‌آلات پیمانکاران برای خدمت‌رسانی به زلزله‌زدگان

همچنین وزارت جهاد کشاورزی به پیمانکاران و مشاوران طرح های آبی و خاکی مستقر در کرمانشاه اعلام کرد تمامی امکانات و ماشین آلات و کارگاه ها را برای خدمت رسانی به زلزله زدگان بسیج کنند.

علی مراد اکبری، معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی در حاشیه بازدید از نحوه کمک‌رسانی در مناطق زلزله زده، گفت: شناسایی مکان، نوع و میزان نیاز فوری آسیب‌دیدگان توسط یک تیم از کارشناسان خبره و افراد مطلع منطقه انجام شده است.

وی افزود: پخت هشت هزار وعده غذا و توزیع میان مردم منطقه، به‌کارگیری حدود ۱۰۰ دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین برای کمک به آسیب‌دیدگان و حمل، بارگیری و دفن دام و احشام عشایر و روستاییان از جمله اقدامات انجام شده است.

معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی افزود: تهیه، بسته بندی و پخش یک‌هزار عدد چادر اسکان و ۲ هزار تخته پتو، تهیه و توزیع ۱۵ هزار آب معدنی برای شرب و ٤٠٠ هزار لیتر آب غیر شرب و تهیه و توزیع حدود پنج هزار عدد بسته آذوقه و بهداشتی از دیگر انجام شده به شمار می رود.

تامین یک هزار تن علوفه دام

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی در جلسه با استاندار کرمانشاه اعلام کرد: با هماهنگی و تصویب هیات دولت، به منظور کمک به دامداران مناطق زلزله زده یک هزار تن علوفه برای خوراک دام دامداران آسیب دیده از زلزله از طریق پشتیبانی امور دام کشور در اختیار دامداران قرار می گیرد.

علیرضا ولی مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام نیز با حضور در مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه اعلام کرد: علاوه بر استفاده از ذخایر علوفه استان برای تغذیه دام دامداران آسیب‌دیده از زلزله، به مدیران شرکت‌های پشتیبانی پنج استان همجوار نیز اعلام شده با هماهنگی استان کرمانشاه نسبت به تامین علوفه مورد نیاز دام‌های دامداران آسیب‌دیده از زلزله اقدام کنند. با توجه به موجودی ذخایر در استان کرمانشاه و استان‌های همجوار مشکلی در تامین علوفه وجود ندارد.

زلزله‌ای به بزرگی ۷.۳ ریشتر ساعت ۲۱ و ۴۸ دقیقه شامگاه یکشنبه(بیست و یکم آبان ماه) استان کرمانشاه و مناطقی از عراق را لرزاند. این زلزله در استان کرمانشاه حوالی ازگله در عمق ۱۱ کیلومتری زمین روی داد. شدت این زمین‌لرزه به اندازه‌ای بود که در بیشتر استان‌ها و برخی کشورهای منطقه نیز احساس شد.


برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج