حضور یک کمپانی تئاتر آلمانی در جشنواره فجر
۶۵۰۸۶۸
۰۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۱
۲۷۸۶ 
یک گروه هنری تئاتری آلمانی با اجرای یکی از برنامه‌های خود در تهران که از مجموعه‌های تجربه‌های شهری این گروه است به جشنواره تئاتر فجر می‌آید.
خبرگزاری ایسنا به نقل از روابط عمومی سی‌وششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر: کمپانی «رمینی پروتکل» (Rimini Protokoll) میهمان این دوره از جشنواره فجر می‌شود تا «ریموت تهران» را از سری اجراهای ریموت ایکس (Remote X)، یکی از چندین تجربه شهری این کمپانی با همکاری بخش بین‌الملل و خارج از صحنه جشنواره سی‌وششم تئاتر فجر اجرا کند.
 
حضور یک کمپانی تئاتر آلمانی در جشنواره فجر 

گروه تحقیقات کمپانی رمینی پروتکل که برای انجام فاز مقدماتی اجرا به تهران آمده بودند، پس از انجام امور پیش تولید به آلمان باز گشتند.

هلگارد کیم هاگ، اشتفان کائگی و دنیل وتزل در سال ٢٠٠٠ تیمی از نویسنده‌ها و کارگردان‌ها را تشکیل دادند و آثار آن‌ها در حوزه تئاتر، صدا، نمایش رادیویی، فیلم و چیدمان در گروه‌های سه نفره، دو نفره و حتی تک نفره اجرا شده است. از سال ۲۰۰۲ تمام کارهای این گروه به صورت یکپارچه تحت نام «رمینی پروتکل» نوشته شده و تمرکز اصلی این گروه بر توسعه مداوم ابزارهای تئاتر است تا به ابعاد نامعمول واقعیت فرصت بروز دهند.

برای توضیح بهتر فعالیت رمینی پروتکل که جوایز متعددی از جمله شیر نقره‌ای دو سالانه هنرهای اجرایی ونیز در سال ۲۰۰۷ را کسب کرده می‌توان گفت که به طور مثال هاگ، کائگی و وتزل صورتجلسه سهام داران دیملر را به یک متن نمایشی تبدیل کردند یا پروژه ۱۰۰% شهر، با حضور صد نفر از ساکنان هر شهر در شهرهای برلین، زوریخ، لندن، ملبورن، کپنهاگ و سن دیه‌گو به اجرا درآمد و در برلین و درزدن نمایش‌هایی صوتی با کمک گوشی‌های اندروید اجرا شده است.

آن‌ها همچنین پروژه « کنفرانس تغییرات جهانی اقلیمی » را با شبیه‌سازی کنفرانس تغییرات آب و هوایی سازمان ملل متحد، در هامبورگ برگزار کرده‌اند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج