مخالفت نمایندگان با گرانی ها در سال آینده
۶۵۹۸۵۰
۲۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۳
۹۸۱۶ 
نمایندگان مجلس معتقدند برخی از مردم و جوانان که در اعتراضات خیابانی هفته گذشته شرکت می کردند، مشکلات اقتصادی، معیشتی، اشتغال و رفاه داشته و در حال حاضر که این اعتراضات پایان یافته دولت باید به دنبال حل این مشکلات و بیان مطالبات آنها باشد. در همین زمینه خبرنگار الف به سراغ نمایندگان مجلس رفته و نظرات آنها را در این زمینه پرسیده است.
پایگاه خبری الف: نمایندگان مجلس معتقدند برخی از مردم و جوانان که در اعتراضات خیابانی هفته گذشته شرکت می کردند، مشکلات اقتصادی، معیشتی، اشتغال و رفاه داشته و در حال حاضر که این اعتراضات پایان یافته دولت باید به دنبال حل این مشکلات و بیان مطالبات آنها باشد. در همین زمینه خبرنگار الف به سراغ نمایندگان مجلس رفته و نظرات آنها را در این زمینه پرسیده است.
 
بهم ریختگی اقتصادی در کشور
 
سید کاظم دلخوش نماینده صومعه سرا در مجلس معتقد است که در وضعیت فعلی کشور یک بهم ریختگی اقتصادی داریم و اصلا در وضعیتی قرار نداریم تا قیمت کالاها و خدمات افزایش یابد. وی با بیان اینکه اقتصاد مجموعه کالا و خدماتی است که تولید و مصرف می کنیم، افزود: فرهنگ مصرف در کشور ما با دیگر کشورها فرق دارد و نباید از نظر اقتصادی ایران را با دیگر کشورها مقایسه کرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه مردم از وضعیت اقتصادی ناراضی هستند،اضافه کرد: بخشی از اعتراضات مردم به دلیل همین وضعیت اقتصادی است. دلخوش افزود: مردم فشارهای اقتصادی زیادی را تحمل کردند و دولت و مجلس نباید بیش از این بر مردم فشار وارد کنند.

اعتراضات مردم در مراجعات به نمایندگان
 
علی گلمرادی نماینده ماهشهر در مجلس هم معتقد است وضعیت اقتصادی به حدی رسیده که مردم اعتراض می کنند و این اعتراضا را حتی در مراجعه به دفاتر نمایندگان چه در تهران و چه در شهرستان به صراحت بیان می کنند. وی ضمن مخالفت با گرانی ها در سال آینده گفت: اگر ما با قیاس قراردادن قیمت جهانی، بخواهیم قیمت سوخت را افزایش دهیم، باید بعنوان دارنده بزرگترین ذخایر نفت و گاز جهان، بهترین رفاه را برای کشور، جامعه و مردم فراهم کنیم. عضو کمیسیون انرژی مجلس افزود: هر گونه ادعای مبنی بر بی تاثیر بودن افزایش قیمت بنزین بر زندگی مردم بدون در نظر گرفتن سایر جوانب، تصمیم غلط و غیر کارشناسی در اقتصاد کشور است.

گلمرادی با بیان اینکه نظر رئیس جمهور در این زمینه از پشتوانه کارشناسی برخوردار نیست، افزود: تا زمانی که امکان استدلال برای مسائل و مشکلات در سطح جهان وجود دارد، قیاس و تمثیل برای توجیه تصمیمات مردود است.

تورم دو چندان با افزایش قیمت ها
 
عبداله سامری نماینده خرمشهر در مجلس معتقد است که دولت پاسخگوی وضعیت تورم و اقتصادی کشور نیست و اگر قیمت سوخت، بنزین و حامل های انرژی گران شود تورم هم دوچندان می شود. وی افزود: اظهارات رئیس جمهور مبنی بر اینکه قیمت سوخت با افزایش قیمت در ایران، نصف قیمت جهانی خواهد بود، حرف درستی نیست چرا که وضعیت اقتصادی کشور ما با دیگر کشورها قابل قیاس نیست و فرق دارد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: مردم آن کشورهای مد نظر رئیس جمهور در رفاه هستند ضمن اینکه آنها اکثرا وارد کننده سوخت هستند در حالی که کشور ما سرشار از نفت و گاز است.

دولت مواظب اضافه نشدن به قشر کم درآمد جامعه باشد
 
سید جواد ساداتی نژاد نماینده کاشان در مجلس هم معتقد است که مردم توانایی افزایش قیمت ها را ندارند و سیاست های دولت نباید به گونه ای باشد که قشر متوسط جامعه به سمت قشر پائین و کم درآمد جامعه سوق یابد. وی با بیان اینکه متاسفانه دوات بر امور اقتصادی تسلط ندارد، تاکید کرد: وضعیت اقتصادی مردم در حال بدتر شدن است و انتظار از دولت این است که بر اقلام مصرفی و مورد نیاز سفره مردم نظارت داشته باشند. عضو کمییسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: اگر رئیس جمهور حقوق و دستمزد کارگران و کارمندان را به نصف قیمت جهانی رساند، آن وقت می تواند قیمت سوخت را به نصف قیمت جهانی برساند.

ساداتی نژاد اضافه کرد: اگر قیمت سوخت افزایش یابد، طبیعتا قیمت دیگر کالاها هم افزایش پیدا می کند که تحمل آن برای مردم سخت خواهد بود.

ایران بر روی نفت و گاز خوابیده
 
محمد باسط درازهی هم می گوید ایران بر روی نفت و گاز خوابیده و دارای ذخایر جهانی است و نباید به بهانه ارزانی قیمت سوخت به نسبت قیمت جهانی، آنرا گران کرد و زندگی مردم را سخت و سفره آنها را کوچک کرد. وی اعتراض به وضعیت بد اقتصادی و گرانی را حق مردم دانست و افزود: اینجانب بعنوان نماینده سروان، سیب، سوران و مهرستان در مجلس به همراه دیگر نمایندگان با هر گونه افزایش قیمت ها بخصوص قیمت سوخت مخالفیم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به پیشنهاد دولت مبنی بر ارائه بنزین به قیمت هزار و 500 تومان گفت: برای مردم و ما نمایندگان قابل قبول نیست که قیمت بنزین ظرف هشت سال از 100 تومان به هزار و 500 تومان برسد.
انتشار یافته: 10
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:15 - 1396/10/20
خودتون همه چیزرومیدونید. ولی اقدام صفر. فقط شعار. ببینیم وتعریف کنیم. تا 97سه ماه دیگس. زودنیست. دیگرهم نیست. ماهم. این وسط موندیم.
Iran, Islamic Republic of
17:21 - 1396/10/20
جناب روحانی عزیز سر جای گرم ونرم شون نشستن خبر از حال ملت ندارن البته مردم حق شون هست که این بلا سرشون بیاد تا افرادی که سیاست موزیگرانه دارن رو سر کار نیارن امثال روحانی فقط حامی سرمایه دارها هستن هیچ وقت در راستای منافع قشر ضعیف گام بر نمی دارن .جناب روحانی شرمت باد
Iran, Islamic Republic of
17:36 - 1396/10/20
شما همه چیرومیدونیدواشتغال به جوانان نمی‌دین اگه به فکروطن وهم وطنتونیدملیون ملیون افغانی غیرقانونی قاچاقی اومدن چرااخراج نمیکنید دهها ملیون شغل ارایرانیاگرفتن
Iran, Islamic Republic of
18:25 - 1396/10/20
این نمایندگان درموردهرچه صحبت کنندیا ورود کنند بخدا وضع بدتر شده اصلا حرف نزنند خود بزرگترین کمک به مردم هستش،...
Iran, Islamic Republic of
19:00 - 1396/10/20
.... بیاید حقوق ما را هم مثل کشورهای خلیج فارس پرداخت کند بعد بنزین هم مثل کشورهای خلیج فارس گران کند
Iran, Islamic Republic of
19:44 - 1396/10/20
عجب با گرانی مخالفت میکنند اینم شد کار بابا وقتی که عدالت باشه وتحریم باشیم سختی مال همه مردمه مردم وقتی ببینن سختی ها مال اونهاست و بیخیالی ورفاه مال بعضی هاست اونجاست که خونشون بجوش میاید اگه تحریم هستیم ومشکل هست مال همه است اونجاست که مردم تحمل میکنند وگرنه وای بحال اون مملکتی که تبعیض قاعل شه
Iran, Islamic Republic of
20:14 - 1396/10/20
خدایا مرا ببخش که به این دولت رآی دادم
United Kingdom
20:14 - 1396/10/20
عزیزان مردم کشش گرانی را ندارند.
درآمد مردم را بالا ببرید.
Iran, Islamic Republic of
21:41 - 1396/10/20
اوضاع مردم ووضعیت معیشتی هیچ اهمیتی برای ریس جمهور نداره چون که نه بیکار بوده نه گرسنگی کشیده نه شرمندگی زن و بچه دیده فقط میخواد اقتصاد ریاضتی را اجرایی کنه که در برجام به کشورهای دیگه تعهد داده
Iran, Islamic Republic of
00:55 - 1396/10/21
نماینده گان زحمت نکشن حالا با گران شدن دلار همه چیز گران میشه دیگه نیاز به مخالفت مجلسی ها نیست تبریک به بهارستان بی بخار
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج