ذخیره 6500 تن میوه شب عید در تهران
۶۶۰۳۵۹
۲۱ دی ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۹
۸۳۳۷ 
معاون مدیریت توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران از ذخیره ۶۵۰۰ تن میوه شب عید در این استان خبر داد و گفت: این میزان شامل ۲۵۰۰ تن سیب دماوند و ۴۰۰۰ تن پرتقال است.
خبرگزاری مهر: علی کوهستانی در خصوص ذخیره سازی میوه شب عید اظهار داشت: در سالی که گذشت ما به واسطه فراوانی تولید مرکبات و به طور ویژه سیب در کشور وفور نعمت را داشتیم و مشکلی در خصوص تامین میوه شب عید نخواهیم داشت، اما طبق روال سنوات گذشته در راستای تنظیم بازار میوه شب عید و رفاه حال شهروندان عزیز پیش بینی های لازم را انجام می دهیم.

وی افزود: امسال نیز برای نوروز ۹۷ از حدود ۴ ماه پیش برنامه ریزی تامین میوه و مرکبات و تنظیم بازار آن که بیشترین تقاضا را در بین هم وطنان در ایام نوروز دارد، را انجام دادیم.

معاون مدیریت توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با بیان این که تامین بازار مشکلی ندارد، گفت: فراوانی میوه وجود دارد و نگرانی در خصوص تامین میوه شب عید نداریم و ذخیره سازی ۶۵۰۰ تن میوه شب عید که در استان تهران ذخیره شده است، شاید به اندازه ۲ درصد مصرف این استان نیز نباشد، اما مساله اصلی تنظیم بازار است.

کوهستانی هدف از ذخیره سازی ۶۵۰۰ تن میوه شب عید را صرفا تنظیم بازار دانست و افزود: ۲۵۰۰ تن سیب مرغوب دماوند برای تنظیم بازار خریداری و ذخیره شده و ۴۰۰۰ تن نیز پرتقال که ۳۵۰۰ تن تامسون شمال است، خریداری شده و تا اواسط بهمن ماه به استان تهران منتقل و در سردخانه های این استان ذخیره خواهد شد و ۵۰۰ تن دیگر از محل پرتقال جنوب برنامه ریزی و تامین می شود.

وی افزود: مشکلی در این زمینه نداریم، چرا که امسال برعکس سال گذشته که سرمازدگی شدید داشتیم، مشکلی نخواهیم داشت و به اندازه کافی از تولیدات داخلی باغداران داریم.
برچسب ها:
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Germany
19:16 - 1396/10/21
با کدوم پول شب عید برگزار کنیم ؟
United States
19:23 - 1396/10/21
به فکر گوشت باشید
Iran, Islamic Republic of
12:26 - 1396/10/22
خاک تو سرتون مگه حداقل۵۰درصد مردم عید دارن که به فکر پرتقال یا سیب باشن؟
Iran, Islamic Republic of
19:26 - 1396/10/24
تو شهر ما سیب خوب ۲۵۰۰ و پرتقال عالی ۲۰۰۰تومن.یعنی باید شب عید با همین قیمت توزیع بشه دیگه؟؟؟؟؟؟
البته پرتقال سر باغ ۸۰۰تومنه و سیب هم ۱۲۰۰.
اگه مسئولین ازمون سود نگیرن عالیه.نه!!!!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج