آیت الله هاشمی چه کسانی را حلال نکرد؟
۶۶۰۸۲۹
۲۳ دی ۱۳۹۶ - ۰۱:۳۳
۸۵۳۱ 
حسین کمالی درباره انتخابات ۸۴ گفت: در آن انتخابات اصل بر این گذاشته شده که این انتخابات براساس شیوه درست خود صورت گرفته اما برداشت آقای هاشمی خلاف این بود و می گفتند: برای من مهم نیست اما من به این فکر می‌کنم هنگامی که با من این کار را انجام دادند با دیگران هم این کار را می‌کنند. من از این قضیه نمی‌گذرم و کسانی که این کار را کردند را حلال نمی‌کنم.
خبرگزاری ایلنا: حسین کمالی درباره انتخابات ۸۴ گفت: در آن انتخابات اصل بر این گذاشته شده که این انتخابات براساس شیوه درست خود صورت گرفته اما برداشت آقای هاشمی خلاف این بود. ایشان معتقد بودند که این انتخابات مهندسی شده است.

به گزارش ایلنا، حسین کمالی دبیرکل حزب اسلامی و وزیر کار و امور اجتماعی دولت سازندگی درباره شخصیت آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: به خاطر دارم رئیس جمهور یکی از کشورهای همسایه میهمان ایشان بود. او به گونه‌ای از عقل و تدبیر آقای هاشمی حرف می‌زد که انگار در دنیا او نمونه بود و مانندی نداشت یا آقای بشار اسد، رئیس جمهور سوریه از پدرش، حافظ اسد نقل می‌کرد که به وی گفته بود هرگاه مشکلی پیدا کردی از راهنمایی‌های آقای هاشمی استفاده کند. بعضی از شخصیت‌های مذهبی از سایر ادیان و مذاهب درباره مسائل مختلف با ایشان مشورت می‌کردند. این یعنی آنان آیت‌الله هاشمی را درک و باور داشتند.

او افزود: آشنایی من با آن مرحوم به شورای انقلاب بازمی‌گردد. در این شورا مسؤولیت بخش کارخانه‌ها و کارگری شورای انقلاب را برعهده داشتم. آیت‌الله هاشمی عضو شورای انقلاب بودند، لذا ارتباط از آنجا شروع شد و ادامه پیدا کرد.

او گفت: آیت‌الله هاشمی در مسائل اگر به باوری می‌رسیدند، استوار می‌ایستادند مگر زمانی که شما استدلال درست می‌آوردید که ان موقع قانع می‌شد.به هیچ‌وجه دگم نبودند عصبانیت را در بسیاری از افراد مشاهده کرده‌ام اما آقای هاشمی پخته‌تر از این حرف‌ها بود که بخواهد عصبی رفتار کند و اگر هم می‌شد آن را بروز نمی‌داد. در حقیقت شاید در طول هشت سال دولت ایشان، من فقط دو یا سه بار دیدم که ناراحتی تند پیدا کرده‌اند که در‌‌ همان حالت هم کنترل خود و اوضاع را در دست داشتند.

کمالی همچنین گفت: یکی از خصوصیات عالی آقای رفسنجانی که کمتر در کسی دیدم این بود که در جلسات، نظر خود را در آخر بیان می‌کردند، یعنی می‌گذاشتند تا همه بحث کنند، نظرات خود را بگویند و بعد ایشان اظهارنظر می‌کردند. به رأی‌گیری بسیار اهمیت می‌دادند. آقای هاشمی رأی‌گیری انجام می‌داد تا همه افراد در تصمیم‌گیری سهیم باشند.آن چیزی که من در ایشان دیدم مدیریتی مبتنی بر خرد و فکر جمعی بود.

او درباره علت هجمه ها به هاشمی رفسنجانی اظهار کرد: در جامعه ما مشکلی داریم به اسم عدم گفت‌وگو که این به همه سطوح نظام تعمیم پیدا می‌کند. از درون خانواده شروع می‌شود تا به بالا‌ترین ارکان نظام می‌رسد. ما هنوز یاد نگرفته‌ایم که گفت‌وگو کنیم و چون یاد نگرفته‌ایم نظرات دیگران را بشنویم، تصورات خود را جایگزین عقاید دیگران می‌کنیم و بعد مخالفت‌هایی را انجام می‌دهیم. بعید می‌دانم انسان‌ها تا این حد با یکدیگر زاویه داشته باشند. کسانی که به آقای هاشمی هجوم می‌آورند بعضاً تصورات خودشان را از نظرات ایشان، مبنای مخالف قرار می‌دادند و کامل نخوانده و نشنیده با آن مخالفت می‌کردند. برخی‌ها هم از سر حسد به ایشان تهمت می‌زدند.

حسین کمالی درباره انتخابات 84 نیز گفت: در خصوص انتخابات ۸۴ اصل بر این گذاشته شده که این انتخابات براساس شیوه درست خود صورت گرفته اما برداشت آقای هاشمی خلاف این بود. ایشان معتقد بودند که این انتخابات مهندسی شده و به نوعی نهادهایی که نباید در این انتخابات دخالت کنند به صورت غیرقانونی وارد شدند که این نکته خود جای تحقیق و بررسی دارد. روزی که نتایج اعلام شد به دفتر ایشان در مجمع رفتم. دیدم که آیت‌الله هاشمی قدم می‌زنند و ناراحتند. گفتم حاج آقا چرا ناراحت هستید. این شمایید که به ریاست جمهوری اعتبار می‌دهید نه ریاست جمهوری به شما. از این مسأله عبور کنید چه اهمیتی دارد؟ آیت‌الله هاشمی پاسخ داد رأی نیاوردن برای من مهم نیست اما من به این فکر می‌کنم هنگامی که با من این کار را انجام دادند با دیگران هم این کار را می‌کنند. من از این قضیه نمی‌گذرم و کسانی که این کار را کردند را حلال نمی‌کنم.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
02:12 - 1396/10/23
انسان در هر شکل وقالبی نمیتونه معصوم باشه مردم ما در تمام امور افراط میکنن هر انسانی در بر هه های مختلف که خداوند او را مورد ازمایش قرار میدهد اگر تونست رضای خلق خدا رو داشته باشه همواره ادامه خواهد داشت وخوب بودن ایت الله بستگی به عمل کرد فرزندان رو هم میتونه در ادامه داشته باشه وهمینطور برعکس بقول کسی میگه گر پدر بود فاضل از فضل پدر تورا چه حاصل
United States
07:11 - 1396/10/23
شماها خیلی پستید از یک انسانی هم که از دنیا رفته برای اهداف سیاس استفاده میکنید
Iran, Islamic Republic of
07:18 - 1396/10/23
بدبختی ما این است که اکثرادنبال کالبدشکافی گذشته ودامن زدن به توهمات هستندکه این امرموجب بروزاختلافات جدید بدبینی های غیرمنطقی وتخریب قدرت تصمیم گیریها میشود آقای هاشمی درجوارحق آرام گرفته اگرمیخواهید حرفی رابگویید بنام متوفیان ابراز نکنیدخیلی خودرا زرنگ فرض نکنید اگربنام مرده کاری کردید کسی نیست حقش رابگیرد اتفاقا مرده دربرزخ است وقبل ازرسیدن شماشکایتش رابدرگاه حق ارائه میدهدپس اول فکرکنید بعد بگویید
Iran, Islamic Republic of
08:29 - 1396/10/23
خدا باید بنده اش را ببخشد یا حلال کند آقا یا خانمی که اینها را مینویسی عقلت کجاست مگه آقای هاشمی خداست که حلال کنه یا ببخشه
Iran, Islamic Republic of
08:33 - 1396/10/23
هاشمی خدابیامرز باید به این فکر میکرد که آیا مردم اورا حلال میکنند؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
09:29 - 1396/10/23
خیلی ها هم خود ایشان را حلال نخواهند کرد
Iran, Islamic Republic of
10:45 - 1396/10/23
این پیمانکاری هاشمی آورده فکرنکنم کارگرزحمت کش مظلوم حلال کنین فکرکنم اولین نفرهاشمی افغانیاروراه دادکه بازم حلال نمی‌کنیم وگرنه الان زیادنمیشدن حدود۱۶ملیون,ملیون پس کیه میخواهن برن برفرض مهمانان مهمانی هم وقت داروگرنه صاحبخانه میندازبیرون کوغیرت ایرانی
نام:
* نظر:
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج