12 نکته اساسی برای دریافت سود سهام عدالت
۶۶۱۳۴۸
۲۳ دی ۱۳۹۶ - ۲۲:۵۰
۱۱۲۵۷ 
سازمان خصوصی سازی ۱۲ نکته اساسی در مورد سود سهام عدالت را اعلام کرد.
خبرگزاری مهر: سازمان خصوصی سازی ۱۲ نکته اساسی در مورد سود سهام عدالت را به این شرح اعلام کرد:

۱. ارزش سود سهام عدالت عملکرد سال مالی ۱۳۹۵ که در سال ۱۳۹۶ توزیع می‌شود برای هر یک از مشمولان سهام عدالت مددجوی کمیته امام(ره) و سازمان بهزیستی کشور که جزو اقشار مشمول تخفیف بوده‌اند و از مبلغ یک میلیون تومان سهام برخوردارند، مبلغ ۱۵۰ هزار تومان است. از این مبلغ ۱۵۰ هزار تومان سود، مبلغ ۵۰ هزار تومان آن توزیع شده و مابقی آن نیز تا پایان سال به حساب این افراد واریز خواهد شد.

۲. سود سهام عدالت مشمولان تابعی از وضعیت سودآوری شرکتهای ۴۹ گانه سبد سهام عدالت است و پیش‌بینی می‌شود که مبلغ این سود هر سال بیشتر شود. بنابراین مشمولانی که هنوز شماره شبای بانکی خود را به سامانه سهام عدالت اعلام ننموده اند، هر چه سریعتر این شبا را ثبت کنند تا نه تنها از سود سالجاری بلکه از سود سالهای بعد نیز استفاده نمایند.

۳. در طرح سهام عدالت نه تنها مشمولین از سود سالانه سهام برخوردار می شوند بلکه مستمرا ارزش واقعی سهام این مشمولان نیز افزایش می یابد. هم اکنون ارزش واقعی این سهام برای هر یک از مشمولان با سهام اولیه یک میلیون تومان، حدود ۲.۵ میلیون تومان برآورد می شود. همچنین اگر مشمول حدودا مبلغ ۵۳۲ هزار تومان سهام داشته است، پیش بینی می شود، هم اکنون ارزش سهام وی نزدیک یک میلیون و سیصد هزار تومان شده باشد.

۴. حدود ۶۵۰ هزار نفر از مشمولین سهام وجود دارند که یک بار شماره شبا بانکی به سازمان خصوصی سازی اعلام کردند ولیکن شماره شبا آنان به تائید بانکها نرسید. لازم است این مشمولان مجددا یک شماره شبا بانکی جدید از یکی از حسابهای غیرمسدود و یا حسابهای غیربلندمدت بانکی خود را که امکان واریز وجه داشته باشد به سامانه سهام عدالت معرفی کنند.

۵. سود سهام عدالت متوفیان از سوی سازمان خصوصی سازی محاسبه شده و برای این افراد کنار گذاشته شده است تا وراث قانونی آنان در آتی بتوانند پس از شناسایی و احراز نهایی این وراث از طریق دریافت گواهی حصر وراثت و وکالت نامه قانونی احراز نماینده وراث، از این سود بهره مند شوند.

۶. برای اطلاع از آخرین وضعیت سهامداری و میزان این سهام و نیز سود متعلقه به مشمولان بابت عملکرد سال مالی منتهی به سال مالی ۲۹/۱۲/۱۳۹۵ شرکتهای مشمول سهام عدالت، کلیه مشمولان و مردم عزیز می توانند به سامانه سهام عدالت مراجعه کنند و در صورتی که هنوز افرادی که مشمول سهام عدالت هستند از سود بهره مند نشده اند، لازم است شمار شبا بانکی خود را در این سامانه به ثبت برسانند.

۷. سود سهام عدالت واریز شده به حساب مشمولان تمامی سود سال جاری نبوده است و سازمان خصوصی سازی مجددا پس از وصول سود از شرکتهای سرمایه پذیر، مابقی طلب سود سهامداران را طی یک مرحله یا حداکثر دو مرحله دیگر به حساب بانکی افراد واریز خواهد کرد.

۸. از آنجایی که برخی بانکها در جریان واریز سود به حساب مشمولان سهام عدالت، پیامک واریز وجه به مشمولین ارسال ننموده اند، لذا اگر مشمولان قصد اطلاع از واریز وجه به حساب خود دارند باید صورتحساب دریافت وجه حساب خود را کنترل نموده و از واریز سود سهام عدالت اطلاع یابند.

۹. طی روزهای ۱۹ تا ۲۱ دیماه جاری بالغ بر ۳۳.۵ میلیون نفر از مشمولان سهام عدالت از مرحله اول واریز سود سهام عدالت برخوردار شدند و این واریز سود در مراحل بعدی و تا تسویه کامل طلب سود سال مالی ۱۳۹۵ مشمولین ادامه خواهد داسشت. در این مرحله حدودا ۹۲۰ میلیارد تومان سود به حساب مشمولان واریز شده است.

۱۰. لایحه سهام عدالت برای ادامه ساماندهی طرح توزیع سهام عدالت و ایجاد ظرفیت قانونی آزادسازی سهام عدالت در پایان هفته قبل از سوی رئیس جمهور به مجلس شورای اسلامی ارسال شد. در این لایحه امکان تشکیل صندوق های سرمایه گذاری و عضویت مردم در این صندوق ها پیش بینی شده است و گام پایانی آزادسازی و معاملاتی شدن سهام عدالت در صورت تصویب نهایی این لایحه در مجلس، آغاز خواهد شد.

۱۱. به مشمولان سهام عدالت که شماره شبا بانکی تائید شده قبلی آنان با اشکال و مسدودی مواجه شده است و به هر علت امکان واریز سود سهام عدالت به شماره شبا آنان فراهم نگردیده است، اجازه داده می شود یک شماره شبا بانکی جدید به سامانه سهام عدالت اعلام کنند. این عزیزان با مراجعه بعدی به سامانه می توانند به زدوی نسبت به ورود شماره شبا جدید اقدام کنند.

۱۲. به کلیه مشمولین سهام عدالت توصیه می شود نگران برخی شایعه سازی ها و هجمه علیه این طرح بزرگ و ملی نشوند و فارغ از هر گونه اغراض و اهداف سیاسی که در مورد این طرح و واریز سود آن به حساب مشموان صورت می گیرد، با دقت و پیگیرانه اخبار و اطلاعات سود سهام  و مالکیت آن را از طریق سامانه های اطلاع رسانی سازمان خصوصی سازی کمامان پی گیری فرمایند.

انتشار یافته: 10
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
23:48 - 1396/10/23
اینقدر وقت صرف سود سهام عدالت کردید منکه خسته شدم شمارا نمیدونم باسودسهامی که بعداز ده سال نتونی یک کیلو گوشت برای خانواده بخرید اینقدر توضیح نداره
Iran, Islamic Republic of
23:57 - 1396/10/23
۲۶هزار تومان ۱۲ نکته جای تحویل بدی بهت گرین کارت میدن
Netherlands
00:16 - 1396/10/24
بخدا ما گدای این ۵۰ هزار ۱۵۰ هزارتومان نیستم این پول بدن به یکی از اقا زادها یا خودشان بردارن برن مارامسخره نکنید اخر سرهم بکن ب ز خورد وفرار کرد یاعلی دولت بگو
Netherlands
00:16 - 1396/10/24
بخدا ما گدای این ۵۰ هزار ۱۵۰ هزارتومان نیستم این پول بدن به یکی از اقا زادها یا خودشان بردارن برن مارامسخره نکنید
Iran, Islamic Republic of
07:28 - 1396/10/24
با اییییییییییییییییین همه پوووووووووووووول من کجا برم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ رکورد توووووووووووور خارج از کشوووووووور رو پس با این همه پووووووووول بشکنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ممنووووون از این همممممممممه پول!!!!!!!!!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
07:37 - 1396/10/24
امکان ثبت نام مجدد برای کسانی که سهام عدالت ثبت نام نکردن هست ؟
Iran, Islamic Republic of
08:10 - 1396/10/24
خدایا بداد این مردم برس که گداهای روضه پنج ریالی مدعی بذل و بخشش شده اند.
هزار میلیارد هزار میلیارد میبرند، ۲۶۰۰۰ تومان می بخشند
Iran, Islamic Republic of
13:49 - 1396/10/24
لطفا به مسئولین ناشنوا بگویید به جای صدقه دادن به مردم، کار درست کنید کسی پول مفت نمیخواد اگر عرضه دارید کارخانه بیاورید وتولید کار کنید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۴
بریم جنسا رو ارزون کنید ما گدا نیستیم وبه این صدقه دادنا نیاز نداریم سود سهام بخوره تو سر تون این همه جون بی کار داریم تو ایران شما واقعا ملتو سر کار گذاشتین خدا از تون نگزره واقعا مثلا خودم یک کارگرم 8 ماه بهمون حقوق ندادن میگن بوجه نیست همین درسته واقعا
Iran, Islamic Republic of
17:10 - 1396/11/12
یه تور کیش با این ۲۶ تومن میتونم برم...ممنونم خدا جونم!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج