درخواست 40 نماینده درباره فوت بازداشتی ها
۶۶۱۶۵۵
۲۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۸
۴۸۰۶ 
۴۰ نماینده مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به رئیس مجلس خواستار تشکیل هیئتی برای تحقیق درباره فوت سینا قنبری و وحید حیدری؛ دو بازداشتی اعتراضات اخیر شدند.
خبرگزاری ایسنا: ۴۰ نماینده مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به رئیس مجلس خواستار تشکیل هیئتی برای تحقیق درباره فوت سینا قنبری و وحید حیدری؛ دو بازداشتی اعتراضات اخیر شدند.
 
متن نامه این ۴۰ نماینده به علی لاریجانی به شرح زیر است:

«جناب آقای دکتر لاریجانی

رئیس محترم مجلس شورای اسلامی

با سلام و احترام

چنانچه استحضار دارید دو تن از بازداشت شدگان اعتراضات اخیر، یکی به نام آقای «سینا قنبری» در بازداشتگاه اوین و دیگری به نام آقای «وحید حیدری» در کلانتری شهرستان اراک فوت کرده‌اند. مسئولین ذی‌ربط علت فوت را خودکشی اعلام کرده‌اند، لکن بعضی از بستگان و شهود عینی این ادعا را مورد تردید قرار می‌دهند، همچنین خبرهای تایید نشده‌ای حاکی از فوت تعداد بیشتری از بازداشت‌ شدگان است.

با توجه به مسئولیت مجلس شورای اسلامی در پاسداری از حقوق ملت خواهشمند است دستور فرمایید هیات مستقل جهت بررسی موضوع و تحقیق درباره علت فوت نامبردگان و قصور تا تقصیر احتمالی مسئولین ذی‌ربط و نتیجه را به مجلس شورای اسلامی گزارش دهند.»
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:28 - 1396/10/24
گاهی اوقات برای موضوعی که حاشیه امنی برای نمایندگان در پی داشته باشه همه نمایندگان مجلس امضاء میکنند ولی متاسفانه برای موضوع به این مهمی و در جهت احقاق حق و حقوق مردم باشه فقط چهل نفر امضاء میکنند
Iran, Islamic Republic of
14:32 - 1396/10/24
فراکسیون امید که فقط یکصد نفر هستند ! عارف کجایی؟ دل ملت برات تنگ شده
نام:
* نظر:
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج