مطهری: یک بار از ستار بهشتی ننوشتید، کیهان: معیشت مردم مهم‌تر است
۶۶۶۲۳۴
۰۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۱
۴۹۹۱ 
علی مطهری شاید مطالبه‌گرترین نماینده مجلس باشد، او دائما درباره کلان ترین مسائل با گروه‌های مختلف وارد گفت و گو می شود و در واقع بخش‌های زیادی از خواست‌های مردم را نمایندگی می کند. در تازه‌ترین این کنش ها مطهری با روزنامه کیهان در مورد برجام و عملکرد دولت روحانی وارد چالش شده است.
علی مطهری، نایب رییس مجلس در پاسخ به یکی از مطالب روزنامه کیهان نوشت: درست نیست که تا دولتی به حقوق ملت توجه کرد و به آزادی های انسانی احترام گزارد، دائم از معیشت مردم که همیشه می توان نقصی در آن یافت بگوئیم و وقتی دولتی همسوی خودمان روی کار آمد معیشت را فراموش کنیم.
 
در پی انتشار خبر ویژه‌ای با عنوان «شیرین کاری 20 دقیقه‌ای و دلار 4650 تومانی» علی مطهری توضیحی به این شرح ارسال کرد: «در شماره دوشنبه دوم بهمن آن روزنامه، بخش خبر ویژه، ضمن مخالفت با اقداماتی مانند بازدید نمایندگان از زندان اوین برای آگاهی از وضع بازداشت شدگان و بررسی مسئله خودکشی یکی از آنها، آمده است: «نکته جالب این که طی هفته‌های اخیر با وجود تشدید برخی نابسامانی‌های اقتصادی و طفره رفتن مسئولان دولتی از پاسخگویی، امثال علی مطهری در قامت وکیل‌الدوله سکوت اختیار کرده‌اند و این در حالی است که مردم انتظار دارند مطالبات اقتصادی آنها از طریق نمایندگان مجلس از دولت پیگیری شود.» و بعد با اشاره به افزایش قیمت دلار آمده است «اما امثال علی مطهری که مدعی بودند 20 دقیقه هم برای تصویب برجام زیاد بود، اکنون درباره ثمرات وارونه و تلخ برجام کمترین موضع‌گیری و پرسش‌گری از دولت نمی‌کنند.»
 
ذکر دو نکته ضروری است:
 
1- پیگیری مطالبات اقتصادی و هر مطالبه‌ای از دولت توسط نمایندگان لزوماً در رسانه‌ها منعکس نمی‌شود، چنان که اخیراً جلسه‌ای با رئیس کل بانک مرکزی داشتیم و موضوع افزایش نرخ ارز و مؤسسات اعتباری بررسی شد. همین طور است پیگیری سؤال از رئیس جمهور. علاوه بر این، اهمیت ارزش‌های انسانی مانند آزادی و حقوق بشر کمتر از معیشت و اقتصاد مردم نیست و گاه بیشتر است. مردم انتظار پیگیری این‌گونه مسائل را نیز از نمایندگان دارند. درست نیست که تا دولتی به حقوق ملت توجه کرد و به آزادی‌های انسانی احترام گزارد، دائم از معیشت مردم که همیشه می‌توان نقصی در آن یافت بگوئیم و وقتی دولتی همسوی خودمان روی کار آمد معیشت را فراموش کنیم. این سؤال مطرح است که چرا کیهان به مسائلی مثل قتل ستار بهشتی نمی‌پردازد؟
 
2- برجام حاصل تفکر و تلاش کل نظام از جمله مقام رهبری است و هیئت مذاکره کننده با اذن ایشان آن را امضاء کردند. محاسن و معایب آن که معتقدم محاسن آن بسیار بیشتر از معایب آن است به کل نظام برمی‌گردد نه فقط به دولت. مشکلات اقتصادی امروز ریشه‌های دیگری دارد که مهمترین آن ساختار اقتصادی کشور و کوچک بودن بخش خصوصی و چهارپاره بودن اقتصاد در دست دولت، نظامیان، نهادهای حکومتی و بخش خصوصی و در نتیجه، نبودن رقابت عادلانه میان شرکتها و مؤسسات اقتصادی است.
 
اگر برجام نبود و رانت‌های گذشته وجود داشت وضع‌مان بدتر بود. مخالفت آقای ترامپ با برجام یکی از نشانه‌های نافع بودن برجام برای ماست گرچه هماهنگی کیهان و همفکرانش در این موضع با ترامپ و تلاش آنها از ابتدا برای اجرا نشدن این توافقنامه، قابل تأمل است.
 
مستدعی است این پاسخ طبق قانون مطبوعات عیناً و در همان محل در اولین شماره آن روزنامه درج گردد.»
 
کیهان هم در ادامه و در پاسخ به علی مطهری نوشت: خب آقای مطهری باید به طور روشن توضیح بدهد که اولاً چرا برجام 20 دقیقه‌ای (با تعهدات سنگین 15 ساله برای کشور) به 40 درصد گران شدن ارز خارجی و به همین میزان کاهش قدرت خرید مردم منجر شده است؟ آیا علت همان نیست که اخیراً آقای پزشکیان گفتند از محتوای برجام سردر نمی‌آوردند و به دولت اعتماد کردند؟!
 
ثانیاً آقای روحانی پنجمین سال ریاست خود را می‌گذراند؟ آقای مطهری کدام سؤال را از رئیس‌جمهور پرسیده و توضیح رسمی خواسته که افکار عمومی از آن بی‌خبرند؟! آیا جز این است که امثال مطهری، چون خود را شریک جرم می‌دانند، ترجیح می‌دهند مطالبات معیشتی مردم و وعده‌های برعکس درآمده دولت در زمینه اولویت‌هایی مانند اشتغال و مسکن و تسهیلات ازدواج و تورم و رکود را پیگیری نکنند؟!
 
ثالثاً، فلان اغتشاشگران بازداشتی که بعضاً حتی اقدام به آتش زدن پرچم جمهوری اسلامی و حسینیه و مسجد، تخریب اموال عمومی و خصوصی، آدم‌کشی و... کرده و علناً مورد حمایت آمریکا (ترامپ) و اسرائیل قرار گرفته، «حقوق بشر» دارد و باید به موازات حمایت ترامپ و نتانیاهو، مورد حمایت امثال علی مطهری قرار بگیرد اما چند ده میلیون مردم درگیر مشکلات اقتصادی ناشی از برجام و عملکرد وارونه برخی دولتمردان، شامل حقوق بشر مورد ادعای آقای مطهری نمی‌شوند؟! با یک ستار بهشتی چه قدر می‌توان از پاسخگویی به اولویت‌های 70 میلیون ایرانی طفره رفت؟ درباره ستار بهشتی نیز کیهان به اندازه کافی پرداخته و راه اطلاع آقای مطهری از این امر، تنها یک جست‌وجوی ساده در اینترنت است.
 
رابعاً رهبر معظم انقلاب، اجرای برجام را مشروط به 27 شرط (شامل شروط خویش، مجلس و شورای عالی امنیت ملی) کردند؛ هر چند که قبلاً نیز نسبت به خلل و فرج و منافذ متن توافق بارها تذکر و هشدار دادند اما سهل‌اندیشان قائل به اینکه «20 دقیقه هم برای تصویب برجام زیاد است»، حتی 40 روز زحمت کمیسیون ویژه مجلس در بررسی تخصصی متن توافق و اعلام منافذ و آسیب‌های آن را هم پشت گوش انداختند و حالا که خسارت‌های لایه‌به‌لایه برجام علنی شده، آن قدر مروت و شهامت و صداقت ندارند که مسئولیت خبط و خطای بزرگ خود را بپذیرند؛ دقیقاً شبیه کاری که خوارج بازی خورده از اشعث و معاویه و عمروعاص، پس از اصرار بر حکمیت و فریب خوردن از عمروعاص کردند و تقصیر خیانت خود را به گردن امیر مؤمنان علیه‌السلام انداختند.
 
و بالاخره اینکه؛ وقتی 2 سال اجرای برجام به کاهش 30 درصدی ارزش پول ملی ایران انجامیده، امثال ترامپ چرا باید به برجام پشت کنند؟ اگر هم او ژست طلبکاری گرفته و تهدید به خروج از برجام می‌کند، مکمل بازی پلیس خوب و بد با اروپا برای گرفتن امتیازهای جدید است.
انتشار یافته: 24
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:24 - 1396/11/03
همه تون فقط دارید سرگرم میکنید مردم رو.دلتون نسوخته واسه کسی
Iran, Islamic Republic of
09:56 - 1396/11/03
عجب قرابودمشکل بیکاری وفقررفع شدکه هیچ چندبرابرکنیدوسازمان بردبردبرد
United States
09:58 - 1396/11/03
کاسه داغ تر از آش ...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۳
نظر تو انتقادی نیست.کیهان این همه مطلب گفت ولی چیزی که تو گفتی همش چرت و پرته
Iran, Islamic Republic of
10:14 - 1396/11/03
مطالب کیهان عین واقعیت است. سیر از گرسنه خبر ندارد مگر مطهری مشکل معیشتی دارد که دلش بسوزد بعد پز روشنفکری میگیرد و از عده ای اغتشاشگر خودفروخته دفاع میکند. بابا به داد مردم برسید.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۳
شکم مردم بدون توسعه سیاسی سیر نمیشه چون اقتصاد پایدار ایجاد نمیشه .هر کس کمی شعور داشته باشه این مسائل رو می فهمه .مگر اینکه پول بگیره که نفهمه ...
Iran, Islamic Republic of
10:34 - 1396/11/03
شما فقط دنبال معیشت خودتونید . اونی که براتون مهم نیست معیشت مردمه وگرنه وضع مردم الان این نبود ...!!!!!
فقط از این جملات و کلمات برای شعارها استفاده میکنید.......
Iran, Islamic Republic of
10:44 - 1396/11/03
آخه اینایی که حقوق میلیاردی میگیرن چه میفهمن از معیشت مردم آقای مطهری وقتی با مدرک فوق لیسانس از صبح تا شب رفتی سر کار به خاطر هفتصد تومن که فقط نمیری اونوقت میفهمی معیشت یعنی چی
Iran, Islamic Republic of
10:44 - 1396/11/03
به علی مطهری بگو ئید نه کسی هستی نه شخصی هستی خودتو بیشتر از این خراب نکن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۳
دمت گرم آقای مطهری ..
Iran, Islamic Republic of
10:53 - 1396/11/03
یه نفر اگه به فکر مردم باشه اونم مطهریه
مدیونید اگه فک کنید همش دنبال خودنمایی با پز روشنفکریه ها فقط به فکر مردمه
Iran, Islamic Republic of
10:55 - 1396/11/03
مطهری مشکل معیشتی ندارد ....آیا آقای شریعتمداری دارد؟؟؟ پیشنهاد دارم جناب حاج حسین در دوره بعد کاندید مجلس شود ...شاید در کوران کار قرار بگیرد برای همه بهتر باشد
Iran, Islamic Republic of
11:03 - 1396/11/03
برترينها دست از سر كچل كيهان بردار ولش كن شما رو به خير و مارو به سلامت!!!!!!ول كن ديگه بابا
نه ما شما رو قبول داريم نه شما ما رو
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۳۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۵
جناب مطهری شما امتحان خود پس داده اید بهتراست بحث نکنید
Iran, Islamic Republic of
11:11 - 1396/11/03
به همدیگه میگن باید مشکل اقتصادی مردم رو حل کنیم
بعضی وقتها گمان میکنم شده ایم بازیچه و شاید
سادگی مان را به سخره گرفته اند
اعتمادمان را شاید به بازی گرفته اند!
Iran, Islamic Republic of
11:17 - 1396/11/03
کیهان کی حرف راست زده که دنبال مطالبش باشیم؟
دغدغه کیهان معیشت مردم نیست بلکه وسیله هست برای سرکوب رقیبش
وگرنه تیتر کیهان همه در حال دعوا و تبلیغ جنگ با داخل و کشورهای خارجی هست
مطالب کیهان همگی یعنی جنگ و نفاق و فقر
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۳
شما مشکلی با روزنامه داری به ما چه؟
Iran, Islamic Republic of
11:28 - 1396/11/03
مجید جان ( حسین جان ) ستار بهشتی جزء مردم ایران نبود
Iran, Islamic Republic of
11:36 - 1396/11/03
سلام چندروزي تخم مرغ شد 13000 هزارتومان ديشب من خريدم 14500 هزار تومان فروشنده ميگه گران شده
ميگم چرا ميگه برو درب منزل جناب آقاي احمدي نژاد. ... بايد به كي گفت جناب مطهري عزيز
Iran, Islamic Republic of
12:27 - 1396/11/03
کیهان خیلی پرویی روکه نیست بله دیگه اونایی که تظاهرات کردن اقای شریعتمداری برای نون واب وکار بود نه شکم سیری چرا نمیفهمی
Iran, Islamic Republic of
13:46 - 1396/11/03
کیهان اگر ازادی باشد فساد نیست و معیشت درست میشود.
البته برای جهان سومی ها ازادی سم است مثل همین کیهان که همیشه سوءاستفاده از ازادی کرده و ادرس غلط میدهد
Iran, Islamic Republic of
13:58 - 1396/11/03
آقای مطهری شب اول قبر میگن خیلی سخته
شما قبول دارید؟
اگه قبول دارید که حتما دارید به معیشت مردم فکر کنید.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۳
مطهری به معیشت مردم فکر کنه؟؟؟داداش رییس جمهور یه نفر دیگست
Iran, Islamic Republic of
17:09 - 1396/11/03
دانه فلفل سیاه وخال محبوبان سیاه هردوجانسوزندو
این کجاو آن کجا
قضاوت درست کنید ، کیهان کجا و مطهری کجا
نام:
* نظر:
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج