رونق مسکن مصرفی ایجاد شد
۶۶۹۵۷۲
۰۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۵
۴۲۸۴ 
مشاور وزیر راه و شهرسازی گفت: در حال حاضر رونق مسکن مصرفی ایجاد شده و دیگر شاهد رونق به شکل سفته‌بازی در بازار مسکن نخواهیم بود.
مهر نوشت: مشاور وزیر راه و شهرسازی گفت: در حال حاضر رونق مسکن مصرفی ایجاد شده و دیگر شاهد رونق به شکل سفته‌بازی در بازار مسکن نخواهیم بود.

حسین عبده تبریزی درباره تسهیلات خرید مسکن اظهار داشت: من معتقدم مردم باید بتوانند بدون وام خانه‌دار شوند اما در حال حاضر گروه کوچکی از اقشار خاص جامعه، این امکان را دارند که مسکن را بدون وام خرید، تهیه کنند.

وی ادامه داد: نقش دولت‌ها این است که به مردم کمک کنند تا بتوانند با استفاده از تسهیلات خانه‌دار شوند، چون مسکن از محل «پس‌انداز گذشته» تهیه نمی‌شود. قرار نیست افراد در سن ۶۰ سالگی خانه‌دار شوند. یک زوج که در سن بیست و چندسالگی ازدواج می‌کنند، می‌خواهند در همان زمان خانه‌دار شوند، بنابراین باید با «پس‌انداز آینده»، امکان خانه‌دار شدن را فراهم کرد.

مشاور وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه استقبال مردم از وام‌های ارزان قیمت بانک عامل بخش مسکن به همین دلیل افزایش یافته است، افزود: بانک‌های دیگر نمی‌توانند با سودهای تک‌رقمی و پایین تسهیلات خرید مسکن بدهند، چون از سوی دیگر در حال پرداخت سودهای ۱۵ درصد و بالاتر به سپرده‌ها هستند. در نتیجه سود تسهیلات آنها باید بیشتر از این رقم باشد که بازپرداخت آن، خارج از استطاعت زوج‌های جوان است؛ در تمام دنیا نیز ۹۰ درصد مردم با وام‌های ارزان‌ قیمت خانه‌دار می‌شوند.

وی درباره نقش دولت در تأمین مسکن تصریح کرد: سالانه ۶۵۰ تا ۶۷۰ هزار ازدواج در کشور رخ می‌دهد؛ بنابراین نیاز به مسکن همچنان وجود دارد، اما نه دولت و نه بازار، هرگز به این سمت حرکت نخواهند کرد که مردم از راه خرید و فروش مسکن و سفته‌بازی، به سود برسند؛ این نوع رونق مسکن هرگز شکل نخواهد گرفت.

عبده تبریزی اظهار داشت: از آنجایی که مسکن به اندازه کافی تولید شده، امکان سوداگری مسکن دیگر وجود ندارد، اما رونق مسکن مصرفی در حال حاضر ایجاد شده است و صندوق پس‌انداز مسکن یکم نیز در این رونق مصرفی نقش داشته است؛ البته ارقامی که پرداخت می‌شود، کافی نیست. به نظر من، این نرخ رونق مسکن در سال‌های آینده ادامه دارد و نقش دولت در این زمینه تنها این است که می‌تواند به نهادهای پولی و مالی کمک کند تا تسهیلات خرید مسکن بدهند. دولت در شرایط فعلی با توجه به محدودیت منابع، کمک کوچکی می‌تواند ارائه دهد.

مشاور وزیر راه و شهرسازی در امور تأمین مالی بیان داشت: دیگر شرایط اینکه دولت مانند مسکن مهر، دو میلیون واحد بسازد وجود ندارد و در تمام دنیا این نوع اقدامات منسوخ شده است.

وی ادامه داد: قیمت مسکن امسال بیش از نرخ تورم افزایش نیافته است و از سوی دیگر با توجه به اینکه واحد مسکونی در کشور زیاد داریم، با کمبود واحد مسکونی ارزان قیمت مواجه نخواهیم شد؛ ولی با این حال، دولت باید به ساخت و ساز مسکن کمک کند.

به گفته عبده تبریزی، در تمام دنیا شهرداری‌ها اگر احساس کنند کمبود مسکن وجود دارد، خودشان اقدام به ساخت واحد مسکونی می‌کنند و همواره نرخ عرضه مسکن را ۸ درصد از نرخ تقاضا بالاتر نگه می‌دارند؛ به این معنی که در دنیا همیشه شهرداری‌ها ۸ درصد خانه خالی نگه می‌دارند تا از سفته‌بازی مسکن جلوگیری شود؛ این سیاست را ما هم باید تعقیب کنیم اما شهرداری‌ها ما این توان را دارند، علت آن این است که دولت آماری از وضعیت مسکن نمی‌دهد و ناگهان ۲۰۰ هزار واحد صنفی و مغازه ساخته می‌شود که خالی است، ولی از سوی دیگر با کمبود واحد مسکونی ممکن است مواجه شویم.
برچسب ها:
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:33 - 1396/11/09
آقای کارشناس مثل اینکه توی باغ تشریف ندارنا، توی این دو سه ماه اخیر قیمتها رو نجومی بردن بالا، جوری که وام ها بی اثر شده، البته رونق خرید و فروش که دروغ هستش، ولی کلا این قضیه گرون کردن اجناس یک نوع شگرد در ایران هستش چون ملت غیور همیشه در صحنه فقط اینجوری تحریک به خرید میشن، توی ارزونی و ثبات قیمت نمیخرن ولی توی گرونی میخرن، و معمولا هم در سکه و طلا و مسکن دست به رشادت میزنند و آخرش با برگشت قیمتها و رکود همانند سالهای قبل کما بیش متحمل ضرر میشن، به امید تفکردرست،،،،،،،
Iran, Islamic Republic of
19:31 - 1396/11/09
هیچ یک ازمسولین آمار دقیق نرخ تورم ونرخ بیکاری را اعلام نمی کنند .الان همه جوانان وزوج های جوان بیکار هستند کدام شغل کدام درآمد کدام پس انداز که حتی نمی توانند نان شب خود را دربیاورند چه رسد که بتواند پس انداز داشته باشد یا قسط مسکن بدهد پسر و عروس من مهندس برق هستند ولی بیکار حتی نمی توانند اجاره مسکن خود را تامین کنند چه رسد که بخواهند پس انداز هم داشته باشند تا زمانیکه ملاکین بزرگ ودروغگویانی چون رییس سازمان املاک و مستقلات ورییس اتحادیه املاک کشور ودلالان ودلالان بنگاه نما وجود داشته باشند وباغیبگویی و بزرگنمایی وسیاه نمایی ازگرانی مسکن سخن میگویند نه از کاهش قیمت مسکن خبری خواهد بود و نه از رونق گرفتن آن .ودرکشورما هیچ مسولی برای رضای خدا ومردم کارنمیکند وفقط بفکرسودبردن پرکردن جیب خودشان هستند
Iran, Islamic Republic of
21:05 - 1396/11/09
کدوکارمفیدبرای هم وطنان انجام دادین ایران بهشت افغانی خارجی کردن نه ایرانی بدبخت و بیچاره
Iran, Islamic Republic of
22:38 - 1396/11/09
مسکن پراز حباب شده البته در شمال شهر بیشتر . و دز زمان کوتای با سقوط وضرر عقب گرد میکند .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج