تعیین مزد ۹۷ به جلسه بعدی شورای کار موکول شد
۶۹۰۳۳۴
۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۸
۶۹۷۵ 
نشست شورای عالی کار به ریاست وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به پایان رسید که پس از تصویب حداقل هزینه زندگی کارگری، مقرر شد دستمزد ۹۷ با حضور ۳ وزیر کابینه طی چند روز آینده نهایی شود.

خبرگزاری مهر: نشست شورای عالی کار به ریاست وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به پایان رسید که پس از تصویب حداقل هزینه زندگی کارگری، مقرر شد دستمزد ۹۷ با حضور ۳ وزیر کابینه طی چند روز آینده نهایی شود.


دومین نشست شورای عالی کار برای تعیین دستمزد ۹۷ به ریاست علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی که حدود ۴ ساعت به طول انجامید دقایقی قبل به پایان رسید.

در این نشست که با حضور اعضای کارگری و کارفرمایی شورای عالی کار برگزار شد حداقل هزینه زندگی کارگری برای یک ماه در سال ۹۶ تحت عنوان «حداقل هزینه معیشت» ۲ میلیون و ۶۶۹ هزار و ۸۰۰ تومان تعیین و با توافق شرکای اجتماعی تصویب شد.

بر اساس این گزارش، در حالی که احتمال می رفت در جلسه امروز حداقل دستمزد سال ۹۷ تعیین شود اما مقرر شد این رقم در نشست بعدی شورای عالی کار و با دعوت از وزرای اقتصاد و صنعت نهایی شود.

لازم به ذکر است در نشست امروز پیشنهادات اعضای کارگری و کارفرمایی شورای عالی کار در خصوص میزان افزایش دستمزد ۹۷ ارائه شد اما توافق نهایی در این خصوص منوط به نشست بعدی شورای عالی کار با حضور وزیر «تعاون، کار و رفاه اجتماعی»، وزیر «اقتصاد و دارایی» و وزیر «صنعت، معدن و تجارت» شد.

یکی دیگر از محورهای نشست امروز، تعیین راهکاری برای جبران فاصله حداقل مزد تا هزینه معیشت تعیین شده بود که این موضوع نیز قرار است در نشست بعدی شورای عالی کار نهایی شود.

بنابراین گزارش قرار است با هماهنگی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با ۲ وزیر اقتصاد و صنعت زمان نشست نهایی شورای عالی کار برای تعیین دستمزد ۹۷ مشخص شود.

بر اساس این گزارش، پیش از آغاز نشست شورای عالی کار، نمایندگان کارگری و کارفرمایی در کارگروه مزد حداقل هزینه ماهیانه معیشت برای سال ۹۶ را ۲ میلیون و ۶۶۹ هزار و ۸۰۰ تومان تعیین کرده بودند که در شورای عالی کار به تصویب رسید.

حداقل هزینه زندگی کارگری در سال ۹۵ معادل ۲ میلیون و ۴۸۹ هزار تومان تعیین شده بود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 12
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
22:07 - 1396/12/22
بله من کارگر خدماتی یا حجمی شرکت ابفاصلاب روستایی که چندین ماه پرداخت نشده حقوقمان به نون شب مستحقن اگر از فردا حقوق کارگران خدماتی پرداخت نشود فاجعه می‌شود یعنی روم نمی‌شه بام خونه خودکشی خواهم کرد..خونم گردن.وزیر کار مسولین محترم استان کرمان ابفاطلاب روستایی
Iran, Islamic Republic of
22:33 - 1396/12/22
حیف و صد افسوس که ربیعی به خاطر ظلمی که به کارگران روا داشته استیضاح نشده ناگفته نماند که من از طرفداران دولت روحانی هستم ولی ربیعی باید استیضاح میشد
Iran, Islamic Republic of
22:34 - 1396/12/22
خوش به حال کارگرا برن آقائی کن ماهی ۲۷۰۰
Iran, Islamic Republic of
22:38 - 1396/12/22
خوش به حاا کارگرا شدن عزیز دل مسئولین هر خبرگردی سر میزنی فقط از کارگرا صحبت میشه زندگیشان میخوان گلستان کنن خخخخ
Iran, Islamic Republic of
22:49 - 1396/12/22
والله این دیگه جلسه نمیخادخودشونو کشتن
Iran, Islamic Republic of
23:07 - 1396/12/22
حقوق نجومی رو به بعد مو کول کنبد چند غاز دستمزد نخور بمیر براتو ن سخت شده برید بمیرید الهی بد ترین دردا براتون بیاد
Iran, Islamic Republic of
23:12 - 1396/12/22
شماام مار و آره کردید
آخرم ۱۰ درصد میخواین زیاد کنید پدر مارو درآوردید
Iran, Islamic Republic of
23:37 - 1396/12/22
تعیین میزان درآمد حداقل برای خط فقر در هر سال و همچنین تعیین دستمزد ماهیانه کارگر به اندازه نصف خط فقر در عین حال که میدونیم و میدونند که چه قشر عظیم و زحمتکشی هستند این دوستان ، چه معنی میده ؟ شما بزرگواران بنده حقیر رو بی سواد در نظر بگیرید ، میخوام نظر شما مردم رو بدونم . با تشکر از همگی .
Iran, Islamic Republic of
05:48 - 1396/12/23
خدا به داد ما کارگرها برسه بازی رفت تو وقت اضافه
Iran, Islamic Republic of
06:09 - 1396/12/23
ماشالله چقدر دقیق حساب کردن حت پول ادامس و صندوق صدقه و واکس کفش هم حساب کردن . انشالله استیضاح ازتون دور باشه
Iran, Islamic Republic of
14:43 - 1396/12/24
خیلی جالب حداقل تعیین شده براکارگران ۲۷۰۰تومان به گفته خود گردن کلفته اما حقوقی که به کارگر اختصاص میدن زیریک تومنه این معادله ریاضی کدوم پرفسورحل میکنه جز استسمار کارگر
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج