مهدوی‌کیا: آقا مهدی مربی تیم امید نمی‌شود
۷۰۸۴۶۰
۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۷
۹۱۴۶ 
آکادمی کیا اینروزها با تلاش و جدیت برادران مهدوی کیا برای رسیدن به رویاهای بزرگ گام برمی دارد.

ورزش سه: هادی مهدوی کیا بازیکن سابق پرسپولیس در کنار مهدی مهدوی کیا یکی از مربیان و دست اندرکاران آکادمی فوتبال کیا است. تیم فوتبال آکادمی کیا که از سال 94 توسط مهدی مهدوی کیا تاسیس شد بعد از گذشت سه سال با حضور در تورنمنت های بین المللی و داخلی نتایج خوبی به دست آورده و آینده خوبی را برای این تیم نوید می دهد. هادی مهدوی کیا در رابطه با وضعیت این روزهای این تیم گفت:« در حال حاضر تمرینات آماده سازی را انجام می دهیم. خداراشکر شرایط تیم خیلی خوب است و همه راضی هستند.»

او در این باره که چقدر این تیم و بازیکنانش برای جامعه فوتبال شناخته شده اند گفت:« با توجه به بزرگ شدن این اتفاق خود به خود خواهد افتاد. الان بزرگترین گروه بچه های آکادمی وارد شانزده سال شدند. مطمئنا با ورود بچه ها به رده های بزرگتر سنی آن ها شناخته تر خواهند شد. فکر می کنم از دوسال دیگر بازیکنان ما بتوانند در فوتبال حرفه ای حضور داشته باشند.»

او در این رابطه که بازیکنان آکادمی کیا آیا به باشگاه های اروپایی یا تیم های لیگ برتری ایران خواهند رفت یا نه گفت:« فعلا زود است در موردش صحبت بکنیم. بازیکنان توانایی هایشان متفاوت است ولی فکر می کنم بازیکنانی داریم که بتوانند راهشان را به باشگاه های بزرگ باز کنند. ما در حال حاضر در تیم ملی در رده های مختلف بازیکن ملی پوش داریم و همین روند می تواند باعث شود آن ها بتوانند به باشگاه های خوبی بروند.»
بازیکن سابق پرسپولیس درباره دومین قهرمانی متوالی این تیم هم گفت:« پرسپولیس در این دوسال شرایطش سال به سال بهتر شده است. در این سه سال برانکو سهم زیادی در موفقیت تیم داشته است. او با مدیریتش در این سال ها بازیکنانی که روح یاغی گری داشتند و تیم را به هم می ریختند را به راحتی کنار گذاشت و نگذاشت به تیم آسیب وارد شود. مدیریت این کار در تیم های بزرگ و پرطرفدار کار سختی است که او به خوبی از عهده آن برآمد. او شرایطی را به وجود آورد که همه در آرامش باشند.»

مهدوی کیا درباره اینکه می گویند پرسپولیس امسال با افت مواجه شده هم گفت:« این یک موضوع طبیعی است. در فوتبال باید مربی باشید تا بدانید نگه داشتن بازیکنان در یک سطح و در زمان طولانی کار دشواری است. این را هم بگویم خود من از وقتی پرسپولیس با سه هافبک میانی بازی کرد زیاد از بازی اش خوشم نمی آید اما زمانی که 2-4-4 لوزی بازی می کرد عالی توپ را می چرخاند، خیلی خوب گل می زد و نتایج خوبی هم می گرفت. خودم به شخصه دو هافبک دفاعی یا سه هافبک میانی را برای پرسپولیس دوست نداشتم چرا که چرخش توپ کم شد و بازی تیم افت کرد. اما ما نمی دانیم شاید تیم در شرایطی بوده که توانایی اجرای سیستم 2-4-4 را نداشته است. حتما دلیلی دارد که برانکو آن سیستم را ادامه نداد.»

دفاع راست سابق پرسپولیس بااشاره به عملکرد خوب صادق محرمی در این تیم هم گفت:« من صادق محرمی را از تیم ملی نوجوانان می شناختم. آقا مهدی( مهدوی کیا) حتی او را با تیم به آلمان برد و با شالکه و چند تیم دیگر بازی کردند. یادم هست آقا مهدی خیلی از او تعریف می کرد و می گفت یک دفاع راست خیلی خوب در تیم هست. اما خب محرمی در سانترهایش کمی مشکل دارد و در بازی کردن باید به پختگی برسد. بازیکن خیلی با کیفیتی است و جز بهترین هایمان بوده است.»

هادی مهدوی کیا که زمانی خودش با ماجرای دلالی در فوتبال ایران مواجه شده بود درباره اتفاقات اینروزهای فوتبال ایران و بازیکنان پولی هم گفت:« ما با آکادمی کیا کاری را شروع کردیم که مبارزه با همین داستان ها بود. به همین خاطر است که به برخی قدیمی ها فشار آمده است. ما باشگاه تازه تاسیسی هستیم و با 4 سال سابقه سه چهار مقام قهرمانی داریم آن هم در مقابله با تیم های بزرگی که سال ها است در فوتبال پایه کار می کنند و به قول معروف غول فوتبال پایه هستند.»

او افزود:« البته هرچقدر آکادمی کیا بیشتر موفق شود مراقبت از سلامت آن سخت تر است اما ما با تمام وجود می خواهیم پاکی این مجموعه را حفظ کنیم. در فوتبال پایه می بینیم باشگاه هایی هستند که زحمت می کشند اما مجبور هستند که برای گذران هزینه هایشان پول بگیرند.»

هادی مهدوی کیا درباره این موضوع که آیا صحبت هایی که در ارتباط با مربیگری مهدی مهدوی کیا در تیم امید می شود صحت دارد یا نه گفت:« نه فکر نمی کنم اصلا آقا مهدی این کار را انجام بدهد. ما تمام تمرکزمان روی آکادمی کیا است. خود من هم به غیر از کیا در هیچ تیم دیگری مربیگری نخواهم کرد.»

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج