احتمال خاموشی برق در تابستان قوت گرفت
۷۱۸۳۷۷
۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۶
۵۱۱۱ 
یک مقام مسئول گفت: با کاهش بارش و ظرفیت سد‌ها احتمال خاموشی در زمان پیک مصرف تابستان افزایش یافته است.

باشگاه خبرنگاران جوان: فراز رابعی مدیرکل دفترمطالعات پایه شرکت مدیریت منابع آب تهران بااشاره به خشکسالی در کشور طی ده ساله گذشته، اظهار کرد: به دلیل کمبود بارش طی سالیان متوالی و افزایش تعداد سالهای خشکسالی با کاهش شدید منابع آبی در کشور مواجه هستیم.

وی با اشاره به کاهش ۵۰ درصدی بارش در سال آبی ۹۷-۹۶ ابراز کرد:تا به امروز میزان بارش به حدود ۱۳۰ میلی متر رسیده است که در مقایسه با میانگین بارش در سال گذشته کاهش ۵۰ درصدی را به همراه داشته است.

مدیرکل دفترمطالعات پایه شرکت مدیریت منابع آب تهران با اشاره به بهره برداری بی رویه از سفر‌ه های زیر زمینی تصریح کرد:با کاهش منابع آبی ،فشار مضاعفی به سفر‌ه های زیرزمینی برای تامین آب و برداشت بی رویه بدون در نظر گرفتن تغذیه سفر‌های زیر زمینی آغاز شد.

وی ادامه داد: برداشت بیش از ظرفیت آب ،از سفره‌های زیر زمینی علاوه بر کاهش منابع آن باعث فرونشست زمین می‌شود، پدیده‌ای غیر قابل بازگشت که خسارات فراوانی را برای محیط زیست به همراه دارد.

به گفته وی؛ کاهش ۷ میلیارد متر مکعبی از ذخائر سد‌ها در کشور رقم چشمگیری است که نشان از شرایط سخت در تابستان پیش رو دارد.

رابعی با اشاره به الگوسازی در مصرف آب تاکید کرد:با توجه به کمبود منابع آبی در کشور، باید با تمرکز بر مدیریت مصرف و اولویت بندی مصارف استفاده بهینه‌ای از منابع صورت گیرد.

وی با اشاره به نقش مردم برای عبور از خشکسالی تاکید کرد:تجربه تاریخی کشور در مواقع بحرانی نشان می‌دهد با مشارکت مردم بسیاری از بحران‌ها را پشت سرگذاشتیم و بحران خشکسالی نیز آزمونی است که می‌توان با همدلی و مشارکت مردم آن را مدیریت کرد.

مدیرکل دفترمطالعات پایه شرکت مدیریت منابع آب تهران با بیان اینکه کشاورزی مصرف کننده عمده منابع آبی در کشور است، ابراز کرد:اولویت بندی منابع آب در بخش کشاورزی به عنوان مصرف کننده اصلی منابع آب کشور ضروری است و دستورالعمل‌هایی برای ممنوعیت کشت برنج به غیر از استان‌های شمالی صورت گرفته است.

به گفته وی؛ محدودیت‌های کشاورزی با رعایت کشت‌های استراتژیک و کشت‌های چندساله صورت می‌گیرد.

رابعی با اشاره به کاهش تولید برقابی در کشور بیان کرد: با کاهش بارش در حوزه کارون و کاهش ظرفیت سد‌های آبی، میزان تولید برقابی نیز کاهش محسوسی داشته است که این می‌تواند احتمال خاموشی در زمان پیک مصرف را افزایش دهد.

وی با بیان اینکه وزرات نیرو خود را برای مدیریت خشکسالی آماده کرده است، تاکید کرد:با توجه به کاهش بارش در سال آبی ۹۷-۹۶ وزرات نیرو از دی ماه سال گذشته هشدار‌هایی برای مدیریت و بهینه سازی الگوی مصرف داده است بطوریکه با تشکیل کارگروه سازگاری با کم آبی اقداماتی برای هماهنگی میان سایر وزرات خانه‌ها صورت گرفته است.

مدیرکل دفترمطالعات پایه شرکت مدیریت منابع آب تهران با اشاره به استان‌هایی که درگیر تنش آبی هستند، تصریح کرد:۲۷ استان با کم آبی روبه رو هستند و ۸ استان نیز با کاهش بارش بیش از ۵۰ درصدی در شرایط بحرانی قرار گرفته اند.

رابعی در پایان با بیان اینکه کارگروه سازگاری با کم آبی نیاز به منابع مالی برای اجرای برنامه‌های خود دارد، گفت:جلسات کارگروه مقابله با کم آبی در همه استان‌ها برگزار می‌شود و برنامه‌هایی متناسب با این استان‌ها تهیه شده است که اجرای آن نیاز به تامین منابع مالی دارد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:08 - 1397/02/27
پس این همه هیاهو برای برق هسته ای چی شد ؟؟؟؟
پس قبول این همه سختی ها برای تحریم ها چه نتیجه ای داشت ؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
11:27 - 1397/02/27
بازگشت به سال ٨٧! اون موقع هم به بهانه ي خشكسالي برق رو هي قطع مي كردند و بعد صادر مي كردند
Iran, Islamic Republic of
11:31 - 1397/02/27
بار شروع شد روز از نو روزی از نو!!!!بابا هنوز بارون بند نیومده چه خبره چرا دنبال بهونه ابد که مردم ذو ازار بدین فکر میکنید ما این وسط برگ چغندریم نه داش این حرفا نی شما همیشه دنبال هستین
Iran, Islamic Republic of
11:47 - 1397/02/27
یه روز میگین خاموشی نداریم یه روز دیگه میگین خاموشی قوت گرفت اینقدر بی ثباتی چرا چجوری آدم به شما اعتماد کنه همه کاراتون هم همینجوریه.
پاسخ ها
فقط پرسپولیس
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۷
همه دروغگو هستن
Iran, Islamic Republic of
15:04 - 1397/02/27
دروغ دروغ چقدر خجالت بکشین این هم بارون کجا میره تمام شهرها سیل ر روز میاد شما نمیتونید مدیریت کنید به مردم چه ربطی داره چین انرژی خورشید میگیره خشکیش جا نداره پنلهای خورشیدی رو زدهرو دریا کارشناسا میگن ایران اینقدر دشت و بیابون خشکی داره تمام این خشکیها بشه پنل خورشیدی برق کل دنیا رو تامین میکنه

دیگه مردم حالشون از دروغاتون بهم میخوره تا کی بالاخره یه روز باید جواب بدین بخصوص دولت روحانی
Iran, Islamic Republic of
22:15 - 1397/02/27
خاک بر سرتون با این مدیریت تون فقط پول از مردم گرفتید و خرج اتینا کردید و زیر ساخت های مملکت را نابود کردید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج