احتمال تکرار سناریوی لیبی در کره شمالی
۷۱۸۷۴۱
۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۴
۵۹۶۱ 
رئیس جمهور آمریکا در راستای تشویق به برگزاری نشستش با رهبر کره شمالی وعده داد کیم جونگ اون می‌تواند روی "حمایت‌های بسیار قدرتمند" در صورت کنار گذاشتن سلاح‌های هسته‌ای، حساب باز کند اما در حین حال ترامپ تلویحا تهدید تغییر حکومت در صورت سرپیچی کره شمالی را نیز مطرح کرده است.

خبرگزاری ایسنا: رئیس جمهور آمریکا در راستای تشویق به برگزاری نشستش با رهبر کره شمالی وعده داد کیم جونگ اون می‌تواند روی "حمایت‌های بسیار قدرتمند" در صورت کنار گذاشتن سلاح‌های هسته‌ای، حساب باز کند اما در حین حال ترامپ تلویحا تهدید تغییر حکومت در صورت سرپیچی کره شمالی را نیز مطرح کرده است.

 بر اساس این اظهارنظرهای ترامپ وی ظاهرا از یک وعده آمریکا برای عدم حمله به کره شمالی و یا تلاش برای سرنگون کردن حکومت کیم جونگ اون مشابه اتفاقاتی که در دهه‌های گذشته در لیبی و عراق افتاد، صحبت کرده است.

بر اساس این گزارش، ترامپ در این اظهاراتش در دیدار با ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو مطرح کرده درباره امکان ادامه کار حکومت کره شمالی گفته است: "او (کیم جونگ اون) " همان جا خواهد بود و در کشورش روی کار خواهد ماند و کشورش را اداره خواهد کرد. "

این صحبت ترامپ ظاهرا نشان دهنده موافقت او با حکومت مادام العمر کیم جونگ اون در کره شمالی در صورت کنار گذاشتن سلاح‌های هسته‌ای است. با این حال رئیس جمهور آمریکا در تهدیدی تلویحی گفته است الگوی لیبی در صورتی که ما به توافقی دست پیدا نکنیم، به احتمال خیلی زیاد اتفاق خواهد افتاد.

ترامپ همچنین به خبرنگاران گفت که مقام‌های کره شمالی رسما کاخ سفید را درباره اینکه مسائلی ممکن است نشست رهبران دو کشور را لغو کند، مطلع نکرده‌اند. این در حالی است که در روزهای اخیر کره شمالی دو بار تهدید به لغو این رخداد به دلیل تشدید فشارها علیه خود کرده است.

ترامپ در صحبت‌هایش در زمانی که با استولتنبرگ برای عکاسی حاضر شده بود، گفت: هیچ چیز تا آنجا که ما می‌دانیم در ارتباط با کره شمالی تغییر نکرده است. به ما هیچ چیزی اعلام نشده است. اگر این نشست قرار است برگزار شود، پس برگزار می‌شود. اگر قرار نیست که برگزار شود، ما سراغ قدم بعدی خواهیم رفت. با این حال ترامپ تصریح نکرد که این قدم بعدی چه چیزی خواهد بود.

این در حالی است که سارا سندرز سخنگوی کاخ سفید گفت: رئیس جمهور آمریکا آماده این دیدار را رهبر کره شمالی است و اگر مقام‌های کره شمالی می‌خواهند این دیدار رخ دهد، ما آنجا حاضر خواهیم بود.

در عین حال ترامپ در خصوص این تهدیدهای کره شمالی به لغو مذاکرات گفت که بعد از آنکه رهبر کره شمالی با شی جینپینگ، رئیس‌جمهور چین دیدار کرد، این اعتراض‌ها اتفاق افتاده و به نظر می‌رسد که کیم جونگ اون توصیه‌هایی را ازجانب شی جینپینگ دریافت کرده است.

ترامپ گفت بنابراین دیدگاه من این است که هر چه که اتفاق می‌افتد خب اتفاق بیفتد. در هر صورت ما قرار است در وضعیتی عالی قرار داشته باشیم.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:15 - 1397/02/28
این سناریو تکرار نخواهد شد چون الان ترامپ هست که کلا با قبلی ها فرق میکنه.
Germany
11:17 - 1397/02/28
حفاظت از بيان و گفتار و أهداف و تحويل نگرفتن خبرنگاران تا حدي كه جلوه نكند
Iran, Islamic Republic of
11:26 - 1397/02/28
ایران و کره.وضعیت مشابه،است امریکا در حال.جراحی آرام بااستفاده بیحسی فلج.کننده است چشم های شما نزدیک بین شده عقلا تو خشت خام دیدن-،،،،بخواطرخودتون.درست کنید میترسم دیرشه
Iran, Islamic Republic of
11:36 - 1397/02/28
اگر کره شمالی با آمریکا کنترل باید او را فریب حتی تا پنج شش ماه کمک مالی به کره شمالی نماید وبعد از اون یک حمله سریع نماید.وحکومت اسقاط نماید .ولی اگر خیلی زرنگ باشد رهبری کره شمالی یکی را مثل بدل خودبفرستت تاترورش نکنندچونکه آمریکا به هیچ قول وقراری.پایبند.نیست
Iran, Islamic Republic of
15:09 - 1397/02/28
کره شمالی باید از برجام ایران درس بگیره و به آمریکا اعتماد نکنه
Iran, Islamic Republic of
15:12 - 1397/02/28
رهبر کره شمالی باید به آمریکا اعتماد بکند چون آمریکا قابل اعتمادترین کشور هست و اگر قولی داد زیر آن نمیزند! و آینده طلائی در انتظار رهبر کره شمالی خواهد بود اگر به آمریکا اعتماد کند!
Iran, Islamic Republic of
14:44 - 1397/02/29
آمریکا بایددرک کندوبفهمدکه رسم مذاکره بایدمتعادل ومنصفانه بردبردباشداگرچیزی غیرازاین باشدمذاکره پانمی گیردواسم آن هم مذاکره نیست طرف هائی که قصدمذاکره با یکدیگردارندهردودارای توان وویژگی هستندکه امکان نشان دادن وداشتن ضعف درآن نیست
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج