دستور برچیدن تدابیر امنیتی ویژه محافظت از آسانژ
۷۱۸۷۶۲
۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۵
۶۷۰۵ 
لنین مورنو، رئیس جمهور اکوادور دستور برچیدن تدابیر امنیتی مضاعفی که برای حفاظت از جولیان آسانژ، بنیانگذار ویکی لیکس در محل سفارت این کشور در پایتخت انگلیس اجرا شده بود، داده است.

خبرگزاری ایسنا: لنین مورنو، رئیس جمهور اکوادور دستور برچیدن تدابیر امنیتی مضاعفی که برای حفاظت از جولیان آسانژ، بنیانگذار ویکی لیکس در محل سفارت این کشور در پایتخت انگلیس اجرا شده بود، داده است.

 جولیان آسانژ بنیانگذار ویکی لیکس در سال ۲۰۱۲ به سفارت اکوادور در لندن پناهنده شد تا از پیگرد قضایی خود در سوئد به اتهام سوء استفاده جنسی فرار کند.

با این حال مقام‌های انگلیس همچنان درصدد دستگیر کردن او هستند.

اخیرا گزارش‌هایی منتشر شد مبنی بر اینکه اکوادور دستکم پنج میلیون دلار در طی ۲۳ عملیات جاسوسی برای حمایت و حفاظت از آسانژ در سفارت این کشور در لندن هزینه کرده است.

بعد از انتشار این گزارش دولت اکوادور در بیانیه‌ای اعلام کرد: لنین مورنو رئیس جمهور اکوادور دستور داده هر گونه تدابیر امنیتی اضافی در سفارت اکوادور در لندن فورا برچیده شود.

در این بیانیه تصریح شد: از هم اکنون به بعد قرار است تدابیر امنیتی عادی مشابه با تدابیری که در دیگر سفارتخانه‌های اکوادور در جهان اجرا می‌شوند، برای این سفارتخانه هم اجرا شود.

همچنین گزارش شد که در ماه مارس گذشته بعد از یکسری اظهارنظرهای سیاسی جنجالی آسانژ در توییتر، اکوادور سیستم‌های ارتباطی آسانژ را موقتا قطع کرده است.

مورنو وضعیت آسانژ را برای اکوادور یک "سنگی در کفشش" (استخوانی در گلو) توصیف کرد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج