علم الهدی: جاهلیت قرن ۲۱، به برخی سرایت کرد
۷۱۸۸۱۷
۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۸
۵۸۲۷ 
امام جمعه مشهد با بیان اینکه شرایط و معادلات انسانی از بین رفته است، تاکید کرد: متاسفانه این جاهلیت قرن بیست و یک در برخی از عناصر و جریان‌های سیاسی داخلی هم سرایت کرده است. قصه برجام جلوی چشم همه است.

خبرگزاری ایلنا: حجت‌الاسلام سیداحمد علم‌الهدی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته مشهد گفت: جنایتی از سوی جنایتکاری رخ داده است. در جنگ شش روزه ژوئن ۱۹۶۷، قدس شرقی و کرانه باختری را غصب کرد. قدس غربی را قبلا تصرف کرده بود ولی در جنگ شش روزه، قدس شرقی را هم غصب کردند. کسانی که به سفر حج می‌رفتند از طریق زمینی به کرانه باختری می‌رفتند و به بیت‌المقدس‌ رفته و سپس به عتبات می‌رفتند.

وی ادامه داد: کسانی که از این سرزمین بیرون رانده شده‌اند، می‌گویند اینجا سرزمین ماست و این سرزمین را به خود ضمیمه نکنید ولی این افراد به باد گلوله می‌بندند، افراد را به خاک و خون می‌کشند و بچه شیرخواره را در آغوش مادرش تیر می‌زنند و کسی در دنیا نمی‌گوید چرا؟

اگر خواسته‌های ایران بحق است، پس چرا تضمین نمی‌دهید

این عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به رایزنی‌های وزیر امور خارجه با مسئول سیاست خارجی اتحادیه و وزیران امور خارجه فرانسه، آلمان و انگلیس اظهار داشت: وزیر امور خارجه رفته است برای قراردادی که از نظر حقوقی لغو شده است، رایزنی کند و می‌گوید ما حاضریم این قرارداد را ادامه بدهیم ولی به شرطی که منافع ما حفظ شود.

علم‌الهدی افزود: با سه کشور اروپایی که منادی دمکراسی و مدعی تمدن و ترقی هستند، صحبت شده است و بعدش می‌گویند شما راست می‌گوید و ما سعی می‌کنیم منافع شما را تامین کنیم. بیانیه هم صادر کردند که خواسته‌های بحق ایران را بیان می‌کند و خواسته‌های ایران نیز ریز شده است ولی با کمال گردن‌کلفتی می‌گویند ما تضمین نمی‌دهیم. قباحت در این حد؟ اگر حق است پس چرا تضمین نمی‌دهید؟

جاهلیت قرن بیست و یک در برخی از عناصر سیاسی داخلی هم سرایت کرده است

وی با بیان اینکه شرایط و معادلات انسانی از بین رفته است، تصریح کرد: متاسفانه این جاهلیت قرن بیست و یک در برخی از عناصر و جریان‌های سیاسی داخلی هم سرایت کرده است. قصه برجام جلوی چشم همه است. از روز اول که دولت خواست که مسئله معاهده فناوری هسته‌ای را ببندد، رهبری از روز اول گفتند ما به اینها اعتماد ندارم و این مسئله نتیجه‌ای نداشته و چیزی جز ضرر ندارد ولی مردم دولتی را تعیین کردند که با این قرارداد می‌خواهد مشکلات را حل کند ولی من اعتمادی ندارم.

امام جمعه مشهد اضافه کرد: بعد قرارداد را بستند، بعد رهبری هم در جلسات خصوصی و هم در سخنرانی‌هایشان گفتند زمانی این قرارداد قابل اعتنا است که رئیس‌جمهور امریکا امضا کند که تحریم‌ها برداشته شود. این کارها نشد و در مجلس آمد و بررسی‌ شد. در این بررسی‌ها مشخص شد قرارداد به ضرر است ولی جریاناتی را ایجاد کردند که ناگهان این توافق را به تصویب رسیدند.

آدم مظلومیت آقا را می‌بیند، یاد جدش امیرالمومین (ع) می‌افتد

علم‌الهدی با بیان اینکه رهبری مسیر را باز گذاشتند ولی عده‌ای از عناصر ناپاک سیاسی می‌گویند در قضیه برجام اگر قرار است کسی بازخواست شود، آن فرد آقا است، خاطرنشان کرد: این نامردی و خیانت و جهالتی است که از دنیا وارد کشور شده و برخی از افراد را گرفته است. آدم مظلومیت آقا را می‌بیند، یاد جدش امیرالمومین (ع) می‌افتد.

وی ادامه داد: خوارج در صفین جلوی مالک اشتر را گرفتند و به در آخرالامر پیشنهاد حکمیت را به امیرالمومنین دادند و ایشان هم گفتند درست ولی امیرالمومنین را مجبور به حکمیت کردند ولی حکمیت شکست خورد ولی انها گفتند توبه کن مگرنه با تو می‌جنگیم و جنگ نهروان را ایجاد کردند.

امام جمعه مشهد افزود: آقا گفتند اعتماد به آنها نیست، شرط گذاشتند ولی عمل نکردند ولی می‌گویند گناه برجام با توست. آن جهالت به دنیا برگشته و این جاهلیت برخی از عناصر و جریان‌های ناپاک را گرفته است. شما متدینین باید بیدار باشید و تکلیف خود را با بصیرت کمال در این پهنه در برابر این جاهلیت بالا ببرید و پای دین و ولایت بایستید و دین و ولایت را از چنگ این نابکاری‌ها نجات بدهید.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج