لزوم حمایت از پیام‌رسان‌های بومی
۷۳۱۱۴۸
۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۷
۳۴۲۱ 
عضو کمیسیونICT اتاق بازرگانی ایران بر لزوم حمایت از پیام‌رسانهای بومی تاکید کرد و گفت: باید با حمایت مالی، تخصصی و تبلیغاتی مردم را به سمت استفاده بیشتر از پیام‌رسان‌های بومی سوق داد.

خبرگزاری مهر: علی مسعودی توجه به اعتماد تخصصی در زمینه پیام‌رسان‌های موبایلی و برطرف کردن مشکلات فنی این شبکه ها را از الزامات اساسی برای ترغیب مردم به استفاده از آنها عنوان کرد و گفت: در حال حاضر تعدادی از کاربران به پیام رسان‌های بومی وارد شده‌اند اما برای افزایش تعداد کاربران باید سرعت خود را افزایش دهیم چرا که حوزه فناوری اطلاعات حوزه پرشتابی است.

مسعودی افزود: با فراهم آمدن بستر لازم، اگر بتوانیم با حمایت و اعتمادسازی پیش برویم و امنیت ایجاد کنیم، مردم هم به سمت پیام‌رسان‌های داخلی خواهند آمد. وقتی قرار است مردم از یک بستری استفاده کرده و کارهای روزمره‌شان را از طریق آن انجام دهند باید این بستر از لحاظ فنی مناسب باشد.

عضو کمیسیون ICT اتاق بازرگانی ایران با تاکید بر لزوم حمایت از پیام‌رسانهای بومی، اظهار داشت: باید با حمایت مالی، تخصصی و تبلیغاتی مردم را به سمت استفاده بیشتر از پیام‌رسان‌های بومی سوق داد.

وی گفت: متاسفانه گاهی در زمینه تولیدات داخلی اعتماد تخصصی نیز وجود ندارد و برای مثال کاربر این دغدغه را دارد که اگر پیامش را روی یک پیام‌رسان داخلی بفرستد ممکن است بعد از مدتی این پیام پاک شود و یا انتقال پیام با تاخیر صورت گیرد. در همین حال مشکلات در آپلود فایل‌ها و دیگر مشکلات فنی از جمله موضوعاتی است که اگر جدی‌تر و تخصصی‌تر به آن نگاه کنیم مردم به استفاده از یک بستر خوب و امن ترغیب شده و به سمت آن می‌روند.

این عضو کمیسیون ICT اتاق بازرگانی از ایجاد دبیرخانه مشترک میان وزارت ارتباطات و اتاق بازرگانی خبر داد و گفت: این اقدام برای حل مشکلات فعلی فعالان حوزه ICT در حال انجام است. در این کمیته مذکراتی انجام داده‌ایم و امیدواریم این دبیرخانه فعالتر شود تا مشکلاتی که در حوزه ICT به وجود می‌آید به طور مستقیم با کمک وزارت ارتباطات حل شود.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
United States
14:47 - 1397/03/23
بس نبود وام های میلیاردی که گرفتند و بعید است دیگه برگردونن
Iran, Islamic Republic of
16:12 - 1397/03/23
به زور که نمیشه من که نصب ش کردم دوباره یعنی بروز رسانی کرده بود بازم پیغام یمده سروش که گوگل پلی رابروز رسانی کنید
Iran, Islamic Republic of
16:24 - 1397/03/23
اصن لو لو لو لو لزومی نداره
Iran, Islamic Republic of
17:01 - 1397/03/23
برو بابا عمرا ب شما اعتمادی نیست , کبوتر نامه بر از شما بهتره
Iran, Islamic Republic of
18:21 - 1397/03/23
آیا پیام رسان های خارجی هم از طرف دولت ها حمایت شده اند یا با دانش و پشتکار صاحبان ایده واندیشه های نوآور رشد و نمو داشته اند. اینجا برای هر کاری دنبال حمایت و انحصار هستند .یک مثل قدیمی است که میگوید. چاه باید از بیم خود آب بیاورد آب دستی بو می اندازد.با زور نمیشود خلاقیت و دانش و ابتکار داشت
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۲
خیلی برات متاسفم با این طرز تفکرت.
Iran, Islamic Republic of
15:13 - 1397/04/12
قبل از فیلتر تلگرام به پیام رسان داخلی کوچ کردم خیلی راضی م.همه اینایی که میگن پیام رسان داخلی خوب نیست یا کوچ نکرده وجاهلانه نظر داده یا دشمنی داره،مطمئن باشین از این دو حال خارج نیست.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج