مروری به عملکرد مهاجمان ایرانی در تاریخ جام‌جهانی
۷۳۱۴۴۵
۲۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۷:۳۸
۷۶۸۹ 
علی دایی و چند مهاجم بزرگ ایران نتوانستند نام خود را در بین گلزنان تاریخ جام جهانی ثبت کنند.

وبسایت نود: علی دایی و چند مهاجم بزرگ ایران نتوانستند نام خود را در بین گلزنان تاریخ جام جهانی ثبت کنند.

۱۱ مهاجم ایرانی در جام جهانی بازی کردند و دو بازیکن موفق به گلزنی شدند.

غفور جهانی-۱۹۷۸

زننده گل صعود ایران به جام جهانی ۱۹۷۸ در جام جهانی سه بازی انجام داد. در دو بازی با هلند و اسکاتلند کامل بازی کرد، در بازی با پرو هم ۴۹ دقیقه در میدان بود.

حسین فرکی-۱۹۷۸

فرکی هم مانند غفور در هر سه بازی ایران در جام جهانی حاضر بود و در هر سه بازی هم تعویض شد. او می توانست زننده اولین گل ایران در تاریخ جام جهانی باشد اما در همان اوایل بازی با هلند به خوبی از فرصتش استفاده نکرد.

حسن روشن- ۱۹۷۸

این مهاجم زهردار یک بدشانسی بزرگ آورد و در جام جهانی مصدوم بود. روشن در دو بازی اول نصف و نیمه بازی کرد و با وجود آسیب دیدگی در بازی سوم به میدان رفت. روشن اولین مهاجم ایرانی است که در جام جهانی گل زده است. او زننده تک گل ایران در شکست چهار-یک مقابل پرو بود. روشن به دلیل آسیب دیدگی در بازی با پرو تا دقیقه ۶۶ بازی کرد. او معتقد است می توانست بیش از یک گل بزند.

بهتاش فریبا- ۱۹۷۸

این مهاجم جوان در بازی با پرو ۲۵ دقیقه بازی کرد.

علی دایی- ۱۹۹۸ و ۲۰۰۶

گل در جام جهانی در کارنامه آقای گل جهان خالی است. او در سه بازی ایران در جام جهانی ۱۹۹۸ ثابت بازی کرد. در بازی با آمریکا می توانست گل بزند اما یک موقعیت عالی را از دست داد. جام جهانی ۲۰۰۶ برای دایی تلخ شد. پس از بازی با مکزیک در بازی با پرتغال بازی نکرد. بازی با آنگولا هم آخرین بازی ملی اش بود. پنج بازی در جام جهانی.

خداداد عزیزی-۱۹۹۸

خداداد در جام جهانی فرانسه مهاجم ثابت ایران بود. در بازی با یوگسلاوی و آلمان ثابت بازی کرد و در بازی با آمریکا در دقیقه ۷۴ تعویض شد. خداداد آن زمان مهاجم کلن بود، او هم مثل دایی در گلزنی ناکام ماند.

وحید هاشمیان- ۲۰۰۶

هاشمیان با بدشانسی نتوانست در جام جهانی ۲۰۰۶ گل بزند. در بازی با مکزیک چند ضربه خوب زد اما واکنشهای دروازه‌بان مکزیک مانع گلزنی اش شد. او پس از بازی مقابل مکزیک و پرتغال در بازی با آنگولا در همان نیمه اول مصدوم و تعویض شد.

آرش برهانی و رسول خطیبی- ۲۰۰۶

این دو مهاجم هم در جام جهانی در دقایقی فرصت بازی پیدا کردند.

رضا قوچان نژاد- ۲۰۱۴

بازیکنی که بیشترین نقش را در صعود ایران به جام جهانی ایفا کرد موفق شد در جام جهانی ۲۰۱۴ هم گل بزند. چیزی نمانده بود که ایران بدون گل زده جام جهانی را ترک کند که قوچان نژاد در آخرین دقایق بازی با بوسنی و هرزگوین گل زد. این گل مزد گلهای مهم قبلی او بود. گوچی در هر سه بازی ایران ۹۰ دقیقه حاضر بود. او این فرصت را دارد که به اولین دو گله ایران تبدیل شود.

کریم انصاری فرد- ۲۰۱۴

کریم در جام جهانی ۲۰۱۴ در بازی با بوسنی ۲۲ دقیقه بازی کرد. او حالا پای به دومین جام جهانی‌اش می گذارد.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج