چه نمایش‌های جدیدی بر صحنه تئاتر ببینیم؟
۷۳۲۴۲۶
۲۶ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۰
۲۹۸۳ 
نمایش های جدید تماشاخانه های پایتخت «پرده خانه» در تئاتر مولوی، «پلاس پلاس به توان 2» در تئاتر شهر، «حساب پرداخت نمی شه» در عمارت نوفل لوشاتو و «مالیخولیا» در تئاتر باران به صحنه می رود.

خبرگزاری فارس:  پس از ماه مبارک رمضان و با تغییر ساعت برخی از نمایش ها در سالن و فعال شدن تماشاخانه های پایتخت به روال سابق، نمایش های جدیدی بر صحنه تئاتر تهران آغاز شده است.

برخی از این نمایش ها بدین شرح است:

*پرده خانه بر صحنه تئاتر مولوی

نمایش «پرده خانه» از 28 خرداد ماه تا 22 تیر هر شب ساعت 20/30 بر صحنه سالن اصلی تالار مولوی می رود.

این نمایش به نویسندگی بهرام بیضایی و کارگردانی شیما اسدی و بازی پرنیا بارزید، ابراهیم برزیده، نیکو پشوتن، امیرحسین حکیمی، مجید خلیلی، شادی شاه علی، عسل غروی، آیدا فرخ منش، کیمیا هوشمند اجرا می شود.

این نمایش برای اولین بار در تاریخ تئاتر ایران اجرا می‌شود و توسط همین گروه در خرداد ماه 1396 در آمفی تئاتر خانه تئاتر با راهنمایی استاد اصغر همت و استاد رضا صمدپور اجراخوانی شده و با تکیه بر قراردادهای سنتی نمایش تعزیه به شیوه نوین اجرا می‌شود.

موضوع این نمایش درباره بازی‌خانهٔ یکی از حرم‌سراهای سلطنتی، شماری از زنان، با مذاهب و نژادهای گوناگون، به کار بازیگری اشتغال دارند، است. این زنان که هر یک بغضی از اندوه در گلو دارند، بیشتر به اسیران دربار می‌مانند تا همسران سلطان. در این میان، خبر می‌رسد عروسی تازه‌ای به عنوان تحفه به حرم‌سرای سلطانی آمده است و ...

*پلاس پلاس به توان 2

نمایش پلاس پلاس به توان 2 به تازگی اجرایش را به نویسندگی و کارگردانی سینا شفیعی در سالن سایه تئاتر شهر آغاز کرده است.

این نمایش تا 10 تیر هر شب ساعت 20 به صحنه می رود.

بازیگران: (به ترتیب ورود به صحنه) مصطفی ساسانی، سحرناز عباس زاده، عبدالرضا یعقوبی، محمدرضا محمدپور، حمیدرضا معدن کن، سترگ رضایی و محمد امیری هستند.

*حساب پرداخت نمی شه؟ در عمارت نوفل لوشاتو

نمایش حساب پرداخت نمی شه به نویسندگی داریو فو و ترجمه جاهد جهانشاهی به کارگردانی مهدی خالدی و امیر رمضانی از 29 خرداد به صحنه می رود.

این نمایش هر شب در سالن شماره 2 عمارت نوفل لوشاتو هر شب ساعت 21/30 اجرا می شود.

بازیگران این کار الهام وصال، گلسا ادبی، پیام رحیمی، پریچهر قاسمی، ایمان ده‌یادگاری هستند.

*مالیخولیا در تئاتر باران

نمایش مالیخولیا به کارگردانی محمد اله دادی از فردا، 26 خرداد به صحنه تئاتر باران می آید.

این نمایش هر شب ساعت 19 با بازی (نقش خوانان): کیمیا صادقی علی مهریار پانیذ اسماعیلی معصومه فخر ذاکری نگین بختیاری ملینا درویشی طاها علی قارداشی ارشیا توکلی سینا صفوی فر علیرضا ابوطالبی اجرا می شود.

خواننده: پدرام یزدانی و داستان نمایش برشی از زندگی پنج زوج جون است که هر کدام علائمی از مالیخولیا را به همراه دارند.

*ابریشم در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

نمایش ابریشم به نویسندگی و کارگردانی یاسمین پی داودی از 28 خرداد تا یکم تیر به صحنه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان می رود.

این نمایش ساعت 18/30 هر شب در سالن بوستان کانون اجرا می شود.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج