موضوع «ایرانشهر» یک کلاغ چهل کلاغ شد
۷۳۵۱۸۷
۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۵
۴۵۸۰ 
رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: اصل موضوع ربایش یک دختر را تکذیب نمی‌کنم، موضوع اتفاق افتاده اما نه آنطور که مولوی گفته و در رسانه‌ها منتشر شده است.

خبرگزاری ایسنا: رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: اصل موضوع ربایش یک دختر را تکذیب نمی‌کنم، موضوع اتفاق افتاده اما نه آنطور که مولوی گفته و در رسانه‌ها منتشر شده است.

حجت‌الاسلام ابراهیم حمیدی در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه در زاهدان به تشریح برنامه‌های هفته قوه قضاییه در سیستان و پرداخت و اظهار کرد: از فردا برنامه‌های هفته قوه قضاییه با عنوان قوه قضائیه و حمایت از کار آفرینی کالای ایرانی امنیت اقتصادی و مبارزه با قاچاق، آغاز می‌شود.

وی با تایید ربایش یک دختر در ایرانشهر ادامه داد: در اتفاقی که در ایرانشهر رخ داد موضوع این بود که یک دختر خانم مورد ربایش قرار گرفته و این قضیه مربوط به روز سه شنبه قبل از عید فطر است که فرد در روز چهارشنبه شناسایی و دستگیر شده است، دو پرونده برای این موضوع تشکیل شده یک پرونده در دادسرای ایرانشهر با موضوع آدم ربایی و یک پرونده در دادگاه کیفری 1 ایرانشهر در موضوع تجاوز به عنف . دستورات قضایی در روز چهارشنبه و پنج شنبه قبل از روز عید فطر و قبل از این‌که کسی مطلع شود اعلام شده و به دنبال مراجعه یک خانم، مجموعه دستگاه قضایی بررسی و پیگیری را آغاز کرد.

وی اضافه کرد: به تریبون کشاندن این موضوع نه شرعا درست است و نه قانونی اما به هر حال این اتفاق به تریبون و رسانه‌ها رسید و یک کلاغ چهل کلاغ شد که اصلا موضوع آن‌چه در فضای مجازی منتشر شده نیست.

رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: فعلا متهمانی که تحت تعقیب قضایی قرار دارند چهار نفر هستند یک نفر دستگیر شده و سه نفر تحت تعقیب قرار دارند.: یک خودرو که در این اتفاق از آن استفاده شده شناسایی و روز پنج شنبه توقیف شده است که در این خودرو آثار و ادوات جرمی کشف شده، چشم بندها و نقاب ها هم در خودرو کشف شده اما تعداد این‌ها که سه نفر بوده‌اند یا چهار نفر هنوز برای ما ثابت نشده اما از دو نفر بیشتر بوده‌اند، حتی سیم کارتی که متعلق به خانمی بوده که شکایت کرده در خودرو بوده اصل موضوع را نمی‌شود تکذیب کرد اما افراد شناسایی شده‌اند و تلاش برای دستگیری افراد ادامه دارد.

وی گفت: در حال حاضر شاکی تجاوز به عنف سه خانم هستند از این سه نفر یک نفر به پزشکی قانونی راضی شده است مراجعه کند و پزشکی قانونی هم تجاوز را تایید کرده است آن دو نفر دیگر به هر دلیل راضی نشده‌اند به پزشکی قانونی مراجعه کنند. اگر برای ما ثابت شود که مولوی طیب سونیت داشته و با هدف تشویش اذهان عمومی این موضوع را از تریبون خطبه‌های نماز مطرح کرده است حتما با وی برخورد خواهد شد.

وی ادامه داد: اگر در ادامه تحقیقات ثابت شود که بین دختر خانم شاکی و متهم ارتباطات دوستانه سابقه داشته حالا چه پیامکی، تلفنی و حضوری و رفت و آمدی باهم داشته‌اند که آن ارتباطات سبب این موضوع شده، آن زمان دادگاه به گونه‌ای دیگر با متهم برخورد می‌کند.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:11 - 1397/03/31
این آقا اخبار نمی‌خونه؟ من همین دیروز توی برترینها خوندم که ۵ نفر شکایت کردن؟ کی دروغ میگه این وسط!
Iran, Islamic Republic of
16:46 - 1397/03/31
برعکس نظر شما، در این موضوع فقط یک کلاغ از چهل کلاغ گفته شده است.
Iran, Islamic Republic of
16:54 - 1397/03/31
چشم بندو نقاب وسایل گفته شده کشف شده.....مگه چه خبر بوده که چشم بند میزدند!گیج میزنیم
Iran, Islamic Republic of
20:31 - 1397/03/31
همه چیز رو مخفی کنند و اطلاع رسانی نکنند ....
Germany
21:24 - 1397/03/31
مال این حرفا نیستی که بخوای مولوی رو توبیخ کنی؟به چه جرمی؟تو داری تشویش اذهان عمومی میکنی یا اون؟اگه خدایی نکرده،چیزی بشه دودش توی چشم خودتون میره...سرتاپای شما دروغه
Iran, Islamic Republic of
22:44 - 1397/03/31
نمیدونم چرا همش میخوان شاکی رو متهم کنن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج