درخواست اعاده دادرسی بقایی و مرتضوی رد شد
۷۴۴۴۴۹
۲۰ تير ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۲
۵۸۱۱ 
دیوان عالی کشور درخواست اعاده دادرسی «حمید بقایی» و «سعید مرتضوی» که هر دو هم در زندان به سر می‌برند را نپذیرفت و رد کرد.

خبرگزاری تسنیم: دیوان عالی کشور درخواست اعاده دادرسی «حمید بقایی» و «سعید مرتضوی» که هر دو هم در زندان به سر می‌برند را نپذیرفت و رد کرد.

درخواست اعاده دادرسی بقایی و مرتضوی رد شد

دادگاه رسیدگی به اتهامات بقایی، مهر سال گذشته برگزار شد تا اینکه اواخر آبان 96 دادگاه مبادرت به صدور حکم و او را جمعاً به 63 سال حبس محکوم کرد؛ حبسی که بر اساس ماده 134 قانون مجازات اسلامی، اشد آن یعنی 15 سال اجرا می‌شود.

بقایی پس از قطعیت یافتن حکم خود، از دیوان عالی کشور درخواست اعاده دادرسی کرد و تنها راه پایان دادن به اعتصاب غذایش را « رسیدگی عادلانه به پرونده و موافقت مقامات قضایی با اعاده دادرسی و برگزاری دادگاه علنی» عنوان می‌کرد.

درخواست اعاده دادرسی بقایی در شعبه 40 دیوان عالی کشور مورد بررسی قرار گرفت و نهایتاً شعبه مزبور پس از مطالعه پرونده، درخواست بقایی را برای اعاده دادرسی نپذیرفت و رد کرد.

 رد درخواست اعاده دادرسی سعید مرتضوی

 مرتضوی دوم اردیبهشت امسال پس از صدور حکم جلب در ویلایی در شمال کشور دستگیر و برای تحمل دو سال و 6 ماه حبس تعزیری راهی اوین شد.

مدیرعامل پیشین تأمین اجتماعی و دادستان وقت تهران نسبت به احکامی که علیه‌اش صادر شده بود، از دیوان عالی کشور درخواست اعاده دادرسی کرد اما شعبه دیوان پس از بررسی مطالعه پرونده، درخواست مرتضوی برای پذیرش اعاده دادرسی نپذیرفت و رد کرد.

انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
United Arab Emirates
15:21 - 1397/04/20
این کسانی که حگم میگیرندبعداز تحمل حکم میتوانند به مجلس راه یابند؟
پاسخ ها
بدون نام
United Arab Emirates
۱۷:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
واقعا حکم مرتضوی خیلی سنگینه مسیولین باید فکری بکنند بنده خدا مورد ظلم قرار نگیره البته پیدا کردنش خیلی سخته
Iran, Islamic Republic of
18:29 - 1397/04/20
عجب معلوم نیست استدلالش چی بوده ولی درکل احتمال نقض این حکم درطول ایام تحمل کیفرش وجودداره مگ اینک زودترازموئدبخوان ازادش کنن یحتمل خودشم به این موضوع پی برده ودرتلاش برای نقض این حکم شیرین باتوجه به جرائمی که مرتکب شدیجورشده احکام شهروندان عادی که صرفابه امیدیک زندگی بهتریکسری جرائم نه جندان موثرکه خللی هم برای امنیت داخلی وخارجی ندارد فقط برای مهاجرت بااحکامی بسیارسنگینترازجناب مرتضوی مواجه شدند
Iran, Islamic Republic of
20:32 - 1397/04/20
مرتضوی مگه زندانه!!!چراتاحالا یه عکس اززندان به بیرون درج نکرده!!!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج