اعلام اسامی جان باختگان حادثه سنندج
۷۴۴۵۳۴
۲۰ تير ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۲
۲۳۹۴۱ 
اسامی جان‌باختگان حادثه‌ی دلخراش برخورد تانکر نفتکش با اتوبوس مسافربری در ترمینال سنندج اعلام شد.

خبرگزاری ایسنا: اسامی جان‌باختگان حادثه‌ی دلخراش برخورد تانکر نفتکش با اتوبوس مسافربری در ترمینال سنندج اعلام شد.

بامداد امروز ۲۰ تیرماه تانکر حمل نفت مازوت با یک دستگاه اتوبوس مسافربری سنندج - تهران در بلوار دکتر حسینی سنندج برخورد کرد و منجر به آتش گرفتن اتوبوس حامل مسافران شد.

در این تصادف ۱۱ نفر از هموطنان جان باختند که نام آنها ۱- پارسا اصلانی،۲- پرویز زمانی،۳- پیمان زمانی،۴- مسعود نصیری،۵- مینا صداقت،۶- سارا آئینه،۷- پارسا آئینه،۸- فواد سیفی،۹- کامران مقبل،۱۰- فرشاد مرادی، ۱۱- عبدالحسین طاهرویسی (راننده نفت‌کش) بوده است.

مسئول بازرسی و نظارت امور مسافربری استان کردستان گفت: اگر ما قوانین و مقرارت را رعایت کنیم هیچگاه شاهد حوادثی همچون حادثه تصادف اتوبوس با تانکر حامل سوخت نخواهیم بود.

اسماعیل تمهیدی، در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینکه رانندگان اتوبوس نباید در خارج از ترمینال اقدام به سوار کردن مسافر کنند، اظهار کرد: توقف اتوبوس در خارج از ترمینال و سوار کردن مسافر کار خطرناکی است که بارها در این مورد به رانندگان اتوبوس و مسئولان تعاونی ها تذکر داده شده است.

مسئول بازرسی و نظارت امور مسافربری استان بیان کرد: تعدادی از تعاونی‌ها نیز تعطیل و تعدادی از رانندگان اتوبوس در پلیس راه جریمه شده‌اند اما باز هم این اقدام غیرقانونی از سوی رانندگان صورت می گیرد. تعدادی از رانندگان اتوبوس را هم به کمیسیون های ۱۱و ۱۲ معرفی کرده‌ایم اما باز هم شاهد این اقدام غیرقانونی از سوی رانندگان اتوبوس هستیم.

تمهیدی با اشاره به اینکه تعاونی های مسافربری در داخل ترمینال براساس مصوبه از مسافران هزینه دریافت می‌کنند، افزود: رانندگان اتوبوس در مکان های خطرناک و خروجی های ترمینال با هزینه کمتر، اقدام به سوار کردن مسافر می کنند.

وی با تاکید بر ساماندهی ترمینال سنندج اعلام کرد: مسئولان این امر باید به اوضاع نا به سامان ترمینال به ویژه در شبها بیشتر رسیدگی کنند.

مسئول بازرسی و نظارت امور مسافربری استان خاطرنشان کرد: رانندگان اتوبوس در کنار ساختمان مربوط به تعویض پلاک اقدام به سوار کردن مسافر می کنند که این مکان خطرناک ترین محل برای توقف است و تا زمانی که چنین وقایعی صورت نگیرد، اقدام کارسازی انجام نمی شود. اگر ما قوانین و مقرارتی را رعایت کنیم هیچگاه شاهد این حوادث نخواهیم بود.

مدیر روابط عمومی پزشکی قانونی استان کردستان گفت: به دلیل شدت سوختگی، اسامی و هویت جانباختگان حادثه آتش سوزی اتوبوس سنندج - تهران تاکنون مشخص نشده است.

عبدالله احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: به دلیل شدت سوختگی، اجساد قابل شناسایی نبوده و باید آزمایش DNA انجام شود. نمونه برداری از اجساد انجام شده و جهت انجام آزمایش به تهران ارسال شده که نتایج آن در حداقل زمان ممکن اعلام و پس از شناسایی جانباختگان، اسامی آنها اعلام خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون اجساد به پزشک قانونی انتقال داده نشده و هنوز در بیمارستان هستند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان نیز گفت: حال عمومی مصدومان حادثه تصادف تانکر حمل سوخت و اتوبوس مسافربری خوب است.

هومن قصری در گفت و گو با ایسنا تعداد کشته شدگان حادثه تصادف را ۱۱ نفر اعلام کرد و افزود: تعداد مصدومان ۷ نفرند؛ تنها سه نفر از این تعداد در بیمارستان بستری شده اند و مابقی تحت درمان سرپایی قرار گرفتند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان افزود: از این سه تن یک نفر در اتاق عمل و تحت درمان است، یک نفر دیگر در بخش آی سی یو بستری و تحت مراقبت های ویژه است و نفر سوم نیز در بخش حاد بستری است.

وی با تشریح جزییات شرایط مصدومان توضیح داد: ماشاله صنور طاهایی، ۵۰ساله که در بخش آی سیو بستری بود به اتاق عمل انتقال داده شده و پسر وی دیگر مصدومی است که در بخش حاد یک بیمارستان کوثر بستری است. سایر مصدومین که به بیمارستان ارجاع داده شدند تحت درمان سرپایی قرار گرفته و ترخیص شدند.
استاندار کردستان نیز گفت: نقص فنی در ترمز تانکر حامل سوخت، علت وقوع حادثه دلخراش شب گذشته بوده است.

بهمن مرادنیا در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، ضمن تسلیت حادثه مرگبار برخورد تانکر حامل سوخت با اتوبوس، اظهار کرد: نقص فنی در ترمز تانکر حامل سوخت باعث این حادثه دلخراش شده است.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه در این حادثه ۱۱ نفر کشته شده اند، افزود: این حادثه پنج نفر مصدوم هم داشته است که حال مصدومان رو به بهبود بوده و سه نفر از آنان ترخیص شده اند.

مرادنیا با اشاره به اعلام شایعه عراقی بودن تانکر حامل سوخت، عنوان کرد: تانکر حامل سوخت ایرانی بوده و متعلق به یکی از استان های همجوار است. تانکر حامل سوخت به دلیل اینکه راه عبوری نداشته است با اتوبوس برخورد کرده و موجب این حادثه دلخراش شده است.

استاندار کردستان یادآور شد: امدادرسانی در این حادثه عالی بوده و آتش نشانان با تمام وجود برای مهارکردن آتش در ساعات اولیه تلاش کردند.

به گزارش ایسنا، اتوبوس متعلق به شرکت تعاونی دیدار سیر گشت است که در ساعت ۲۳.۳۰ شب گذشته سنندج را به مقصد تهران ترک کرده بود. اتوبوس مسافربری سنندج- تهران هنگام خروج از ترمینال، با تانکر حامل نفت برخورد و دچار آتش سوزی شد که بر اساس اعلام استاندار کردستان ۱۱ کشته و ۵ مصدوم داشته است.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 15
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:29 - 1397/04/20
مگه نگفتن شب حرکت نکنن خدابه خانوادهشون صبر بده
پاسخ ها
مصطفی زارعی
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
لعنت به هرچی آدمه بی مسعولیته
Iran, Islamic Republic of
17:48 - 1397/04/20
امان از بی مسولیتی مدیران.چقد مردم باید جواب این بی کفایتیتون بخورن.اخه تانکر حمل مواد تو اون وقت ترددش برا چیه .
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
اونم قاچاق به عراق
Iran, Islamic Republic of
17:59 - 1397/04/20
کلهم در صدد انداختن تقصیر به گردن اتوبوس بودی واز بار قاچاق وطرح ساعت ترافیک برای تریلر چیزی نگفتی مسافران تو راهی را هم از قلم انداختی گزارشت باز هم سیاسی بود تریلر اگر دید راه بسته است باید ترمز کند
Iran, Islamic Republic of
18:02 - 1397/04/20
کامیون ها اتوبوس ها فرسوده هستند لاستیک گران است هزینه نگهداری یه کامیون فرسوده خیلی هزینه بر و سخت است این را دولت نمی داند ویا می داند خود را به ندانم زدگی زده است در کجای دنیا یه کامیون نزدیک یک میلیارد تومان است ویا اتوبوس بالای یک ونیم میلیارد تومان
Iran, Islamic Republic of
19:24 - 1397/04/20
...... خدا رحمتشون کند، واقعا حادثه جانسوزی بود،خدا به خانواده هاشون صبر جزیل عنایت نمايد.
Iran, Islamic Republic of
19:28 - 1397/04/20
رفیعی
اتوبوس های راه دور معمولا شب رو هستن
United States
19:48 - 1397/04/20
ایران داره ایرانستان میشه بگویید کشور تهران
Iran, Islamic Republic of
22:00 - 1397/04/20
تسلیت بو خلقی کورد
Iran, Islamic Republic of
22:44 - 1397/04/20
کو گوش شنوا چقدرباجون مردم بازی میکنن این رانندها،یااتوبوس حامل سربازا،یادانش آموازان نخبه،حالا هم این.ودرس عبرتی هم نمیشه براشون که شب رانندگی نکن.
Iran, Islamic Republic of
02:51 - 1397/04/21
اونوقت آقایون میگن رانندگی شغل تفریحیه
پاسخ ها
یک هم وطن
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۳
اگه اتوبوس ها تو مسبرمسافرسوارنکنند پس تکلیف مسافرایی که تو مسیرهستن چی میشه بعضی اتوبوس ها داخل ترمینال چندمسافربیشترندارن میشه بادومسافر ازیه استان تا استان دیگه حرکت کته بااین هزینه های سنگین امروزی چرا بجای حل مسئله صورت مسئله راپاک میکنن
Iran, Islamic Republic of
10:26 - 1397/04/21
خدارحمتشون کنه وبه خانواده هاشون صبربده.ماکه جزتسلیت کاری ازدستمون برنمیاد
Iran, Islamic Republic of
10:35 - 1397/04/21
تسلیت به کردهای عزیز وکردستان زیبا.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج