توصیه به خریداران خودروهای وارداتی
۷۴۴۵۹۹
۲۰ تير ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۷
۸۶۷۱ 
معاون نظارت سازمان حمایت مصرف کنندگان،با تاکید بر اینکه مردم از عقد قرارداد پیش فروش خرید خودروهای وارداتی اجتناب کنند، حداکثر مدت عرضه خودرو در قالب فروش فوری را۳۰ روز اعلام کرد.

خبرگزاری مهر: به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، وحید منایی، خطاب به مصرف کنندگان خودرو گفت: با توجه به شرایط حاکم بر بازار خودروهای وارداتی و به استناد تصمیمات ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی پیرامون ممنوعیت ثبت سفارش خودروهای مذکور از تاریخ ۳۱ خردادماه امسال، هرگونه فروش خودروی وارداتی در قالب تعهدات مدت دار بیش از ۳۰ روز اعم از پیش فروش ، فروش مشارکتی و ... توسط کلیه شرکت های عرضه کننده (نمایندگی رسمی) تا اطلاع ثانوی ممنوع و فاقد وجاهت است.

وی شرکت های فاقد نمایندگی رسمی قبل از این نیز مجاز به پیش فروش خودرو نبوده اند و مبرهن است که کماکان اجازه پیش فروش خودرو را ندارند.

توصیه به خریداران خودروهای وارداتی

منایی تصریح کرد: شرکتهای عرضه کننده در صورت فروش خودرو در قالب فروش فوری ملزم به عرضه خودرو از محل خودروهای‌ در اختیار (ترخیص شده و موجود در محل انبار واردکننده) و حداکثر ظرف ۳۰ روز (کاری و غیر کاری) هستند.

معاون نظارت بر کالاهای سرمایه ای و خدمات سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان با درخواست از تمامی متقاضیان خرید خودروهای وارداتی جهت توجه به نکات یاد شده ، از آنان خواست که از اقدام به عقد قرارداد پیش فروش خودرو اجتناب کنند.

منایی همچنین با توجه به ابطال کلیه ثبت سفارشات قبل از تاریخ ۳۱ خردادماه امسال افزود: عرضه کنندگان خودرو های وارداتی موظف هستند در صورت عدم دریافت ارز از سیستم بانکی، سریعاً نسبت به تعیین تکلیف مشتریان در قراردادهای پیش فروش قبلی وفق مفاد مندرج در ذیل ماده(۴) آیین نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو موضوع تصویب نامه شماره .۷۴۱۵/ت۵۱۶۸۱هـ مورخ ۲۸/۱/۱۳۹۵هیئت وزیران اقدام کنند.

معاون نظارت بر کالاهای سرمایه ای و خدمات سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در ادامه بیان کرد: تبلیغات فروش اقساطی خودرو که در آن مبلغ پیش پرداخت خودرو و جمع مبالغ اقساط با قیمت حال حاضر بازار خودرو نسبتاً برابری می کند، چندان قابل اعتماد نبوده و امکان تخلف عدم تحویل در آن وجود دارد.

منایی ضمن توصیه به خریداران خودروهای مذکور مبنی بر هوشیاری کامل نسبت به بررسی شرایط فروش اعم از قیمت نهایی خودرو و قیمت فعلی بازار ، مدت زمان تحویل، مجوز فروش لیزینگ ، ماهیت واحد عرضه کننده که ترجیحاً نمایندگی اصلی شرکت عرضه کننده باشد، نحوه پرداخت وجوه (الزاماً به حساب شرکت اصلی عرضه کننده واریز شود) ، تصریح کرد : از عقد این نوع قراردادها با واحدهای صنفی و نمایشگاهدار پرهیز کنند.

وی همچنین با اشاره به اینکه لیست شرکت های دارای مجوز لیزینگ( واسپاری) در سامانه بانک مرکزی به نشانیwww.cbi.ir قابل جستجو است، یادآور شد: کلیه مصرف کنندگان عزیز در صورت مشاهده تخلفات، مراتب را جهت رسیدگی به سامانه تلفنی ۱۲۴ منعکس کنند.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
21:38 - 1397/04/20
با توصيه شما هميشه به چاه مي افتيم
Iran, Islamic Republic of
22:05 - 1397/04/20
مردم ببینید چگونه از منابع دولتی برای قشر چپاولگر کالا و ماشین های لوکس وارد کشور میکنند
Iran, Islamic Republic of
22:42 - 1397/04/20
یعنی خودتون عرضه ندارید جلو این افراد آشغال و رانتخوار بگیرید که دست بدامن مردم شدید
پس چطوری این خودروها شماره گذاری و بیمه میشوند
پس معلومه که خودتون هم نمیخواهید جلوشون بگیرید
Iran, Islamic Republic of
00:11 - 1397/04/21
یکی جلوی عظیم خودرو رو بگیره
Iran, Islamic Republic of
07:26 - 1397/04/21
چون عمده این بازار در اختیار چند نفر ژن بسیار خوب وابسته به دولتمردان است این بخشنامه اجرا نخواهد شد
Iran, Islamic Republic of
09:20 - 1397/04/21
تواین مملکت هرچی گران شد گفتند مردم نخرند
مرغ گران میشود مردم نخرند
خودرو گران میشود مردم نخرند
وسایل برقی گران میشود مردم نخرند
و.......گران میشود مردم نخرند
اگر بنابر نخریدن هست پس اینهمه مسوول و مدیر دارند چکار میکنند ؟
وقتی نمیتونند نظارت کنند و جلو این مفسدان بگیرند چرا حقوقهای نجومی باید بگیرند؟
Iran, Islamic Republic of
17:16 - 1397/04/26
به واردکنندگان خودروهای خارجی نباید ارز دولتی داد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج