۸۰ درصد مرگ و میر‌ها ناشی از ۴ بیماری در کشور
۷۴۵۴۲۷
۲۳ تير ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۸
۵۰۷۱ 
معاون وزیر بهداشت با اشاره به اینکه حدود 80 درصد مرگ و میرها ناشی از 4 بیماری غیر واگیر قلبی و عروقی، سرطان، دیابت و تنفسی است،‌گفت: یکی از راه‌های کاهش این بیماری‌ها استفاده از خدمات پرستاران در جامعه است.

خبرگزاری فارس: مریم حضرتی، معاون وزیر بهداشت اظهارداشت: پرستاران 65 درصد نظام سلامت را تشکیل می دهند، و به عنوان بزرگترین گروه نظام سلامت هستند وبه همین جهت نقش های زیادی در آموزش، پژوهش و بالین و جامعه دارند.

معاون پرستاری وزیر بهداشت با بیان اینکه متاسفانه پرستاران بخصوص در ایران بیشتر در بالین دیده شده اند، افزود: در برنامه ششم نوسعه نقش پرستاران جامعه و ارایه خدمات آنها توصیه شده است به این معنی که باید زمینه برای حضور پرستاران و خدمات آنها به جامعه فراهم شود.

وی با اشاره به گسترش بیماری‌های غیر واگیر و افزایش سرسام آور هزینه های درمان، گفت: از این رو تمام جوامع به دنبال کاهش هزینه ها هستند. در ایران نیز حدود 80 درصد مرگ و میرها ناشی از 4 بیماری غیر واگیر قلبی و عروقی، سرطان، دیابت و تنفسی هستند که یکی از راههای کاهش این بیماریها و هزینه های آن استفاده از خدمات پرستاران در جامعه است.

حضرتی ادامه داد: جمعیت ایران به سمت سالمندی در حرکت است و تا 30 سال آینده کشور پیری خواهیم داشت و کشور سالمند و پیر مشکلات خاص خود را دارد و باید از امروز به فکر سلامت جامعه باشیم تا دوران سالمندی موفق و سالمی را داشته باشیم.

معاون پرستاری وزیر بهداشت، گفت: پرستاران سلامت جامعه در سه سطح پیشگیری (آموزش خود مراقبتی)، حمایتی تسکینی و بازتوانی در مراکز جامعه سلامت و کلینیک ها ارایه خدمت می کنند.

وی یکی از برنامه های پرستاری جامعه نگر را خدمات پرستاری در منزل عنوان کرد و از تصویب پوشش بیمه ای مراقبت در منزل خبرداد و افزود: طرح آزمایشی پوشش بیمه های مراقبت در منزل به زودی آغاز می شود و پس از شش ماه و گرفتن نتیجه مطلوب، انشالله همگانی خواهد شد.

حضرتی با بیان اینکه 30سال است که پرستاری سلامت جامعه تربیت می کنیم از آمادگی معاونت پرستاری برای توسعه پرستاری جامعه نگر خبر داد و تصریح کرد: در حال حاضر 190 دانشکده پرستاری، 2 هزار هیات علمی و صدها مدرس پرستاری داریم.

معاون پرستاری وزیر بهداشت همچنین به کمبود شدید نیروی پرستار در کشور اشاره کرد و گفت: در حال برنامه ریزی برای جبران کمبود نیرو هستیم.

برچسب ها:
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:01 - 1397/04/23
کاری که شما بی لیاقت ها یعنی انشا نوشتن انجام میدید من بهتر بلدم.برای تمام بیماری های گفته شده راههای پیشگیری وجود داره.این یکی رو باید شما انجام بدین.شک دارین؟
Iran, Islamic Republic of
15:52 - 1397/04/23
بااین وضعی که یقه مردم راگرفته نه کسی توان ازدواج کردن ونه موالید راداره معلومه که جمعیت روبه پیری میره کمی به مردم برسید آنوقت مثل دهه شصت جمعیت جوان میشه
پاسخ ها
بدون نام
United States
۱۹:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۳
دقیقا نفس شون از جای گرم در میاد جوانان ما ارزوی کار وازدواج دارند چه کسی بدش میاد یه زندگی سالم وبه ارامش برسه ودر اجتماع دیده شه به حساب بیاد وفرزندان سالم وشاد وصالح داشته باشه وقتی تو جیب جوانان ۵تومان پول نیست !!!!! ظاهر شونا نبینید بخدا من جوانان فامیل خیلی ها را میشناسم همه لباسهای دست دوم خارج .ترک و...پوشیدن کسی متوجه نمیشه
Iran, Islamic Republic of
22:48 - 1397/04/23
مرتب بیمارستان می سازید، دارو وارد میکنید کلی ارز بخاطر این کارها از کشور خارج میکنید چون افراد بی لیاقت سر کار هستند و معنی پیشگیری رو نمی دانند چون باید مردم مریض باشند و هر روز سهم جیبشان بیشتر شود، تبلیغ روغن سرطان زا میکنید ، نمک خدا رو خالص و به ید شیمیایی آلوده کردید، به آب خدا دادی مواد میزنید، بعد افتخار میکنید بیمارستان ساختید، ننگ بر این مسؤل که حتی لیاقت اداره یک نانوایی ندارید حالا اومدید کشور اداره کنید آقایون وزارت بهداشت
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج