ابطحی: حقوق معلمان هنوز اضافه نشده است
۷۵۱۴۶۷
۰۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۴
۴۰۶۸ 
یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، گفت: ایراد اصلی در افزایش حقوق معلمان این است که برخی ردیف‌ها در فیش حقوقی معلمان را حذف یا کاهش داده‌اند و این یعنی عملاً افزایش حقوقی انجام نشده است.

خبرگزاری ایسنا: یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، گفت: ایراد اصلی در افزایش حقوق معلمان این است که برخی ردیف‌ها در فیش حقوقی معلمان را حذف یا کاهش داده‌اند و این یعنی عملاً افزایش حقوقی انجام نشده است.

وقتی سختی کار یک معلم و دیگر ردیف‌ها را کاهش شدید می‌دهند طبیعی است که افزایش حقوق احساس نشود.

محمدجواد ابطحی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا در خصوص افزایش جزی حقوق معلمان، اظهار کرد: گزارشی از وضعیت افزایش حقوق فرهنگیان از آموزش و پرورش دریافت کرده‌ام.

در این گزارش در خصوص افزایش ضریب حقوق فرهنگیان آمده که یک تصویب‌نامه اولیه از هیئت دولت به تاریخ 16 اردیبهشت 97 داریم و یک تصویب‌نامه دیگر به تاریخ 19 خرداد 97. بر اساس این تصویب نامه‌ها برای مثال حقوق یک‌میلیون و 200 هزار تومانی به یک میلیون و 242 هزار تومان رسیده است.

وی در همین خصوص افزود: در بند تصویب‌نامه اولیه ضریب 6 درصد اضافه شده بود. ضریب ثابت در بخشنامه اولیه 6 درصد و ضریب تعدیل حداکثر 9 درصد است. در بخشنامه دوم این ضرایب انجام شده، ولی حداقل حقوق یک‌میلیون و 200 هزار تومان به یک‌میلیون 242 هزار تومان افزایش یافته است.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، گفت: پس از صدور احکام افزایش‌ها به این شرح اعلام شده است. حقوق کمتر از دو میلیون تومان حداکثر 15 درصد، کمتر از 3 میلیون حداکثر 10 درصد، کمتر از 5 میلیون 8 درصد و بالای 5 میلیون حداکثر 6 درصد افزایش یابد.

ابطحی تصریح کرد: استدلال می‌کنند که آن 12 درصد افزایش حقوق را در بخشنامه اول را اعمال کرده‌اند و بعد باید 20 درصد حقوق‌ها را افزایش می‌دادند که 5 درصد اضافه شده است.

بنابراین ادعا می‌کنند حقوق زیر دو میلیون را 15 درصد افزایش داده‌اند که اگر چنین هم باشد اشتباه است چرا که باید 20 درصد افزایش می‌دادند و در این خصوص تخلف کرده‌اند.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: اما ایراد اصلی این است که برخی ردیف‌ها در فیش حقوقی معلمان را حذف یا کاهش داده‌اند و این یعنی عملاً افزایش حقوقی انجام نشده است.

وقتی سختی کار یک معلم و دیگر ردیف‌ها را کاهش شدید می‌دهند طبیعی است که افزایش حقوق احساس نشود.

وی بابیان اینکه این موارد سبب نگرانی شدید معلمان شده است، ادامه داد: مقرر شد فردا یکشنبه یا سه‌شنبه همین هفته وزیر آموزش و پرورش و معاون مالی وزیر به کمیسیون آموزش مجلس بیایند و در این خصوص توضیح دهند. هم‌اکنون فیش‌های حقوقی به دست بنده رسانده‌اند و در این فیش‌ها حقوقی که دو میلیون و 500 بوده به دو میلیون 700 هزار تومان افزایش یافته است.

به همین دلایل نمایندگان درباره حقوق معلمان تذکر داده‌اند و در جلسه‌ای که با وزیر خواهیم داشت این موارد را بررسی می‌کنیم.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: وزارت آموزش و پرورش به قانون عمل نکرده و مصوبه مجلس را اجرا نکرده است. در دولتی که ادعای اولیه‌اش عمل به مُرِ قانون بود و تأکید داشت که قانون را رعایت می‌کنیم، در انتصابات رابطه را دخیل نمی‌کنیم و رفاه طبقات ضعیف را مد نظر قرار می‌دهیم اما متأسفانه در این دولت سطح وسیعی از قانون‌گریزی وجود دارد. مجلس اگر خود را در رأس امور حفظ می‌کرد و نماینده‌ها جلوی تخلفات می‌ایستادند وضعیت به شکل امروز نبود.

ابطحی در پاسخ به این سؤال که چرا همیشه از حقوق معلمان زده می‌شود، گفت: متأسفانه قشر فرهنگیان را با دیگر قشرها مقایسه می‌کنند که مثلاً سه ماه تعطیل هستند. این دید در برخی مسئولان وجود دارد، به این معنا که به آموزش و پرورش به عنوان یک وزارتخانه مادر نگاه نمی‌کنند.

در بودجه‌ای که دولت به وزارتخانه‌ها اختصاص می‌دهد جایگاه وزارت آموزش و پرورش سیزدهم است. اگر در ردیف بودجه وزارت آموزش و پرورش اول یا دوم بود هم‌اکنون این مشکلات را نداشتیم.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی، افزود: اگر آموزش و پرورش انگیزه خود را از دست بدهد مسئولان محلی با چه توانی کار کنند. هم‌اکنون فرهنگیان دو شغله هستند و این صحیح نیست. اگر سازمان‌های مختلف تشریفات اضافی را کم کنند افزایش حقوق‌ها اصولی انجام می‌شود.

وی ادامه داد: به تغییر کابینه اعتقاد نداریم چرا که رویکردها باید عوض شود. وقتی رویکردها همان است جابجایی افراد هیچ سودی ندارد.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 18
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:41 - 1397/05/06
والا معلمها ظاهرا سه ماه تعطیلن ولی اگر بررسی بشه تعطیلاتشون از ادارات دیگه کمتره و کار مفیدشون در طی روز از کارمندهای دیگه بیشتره ضمنا خیلی از کارها رو در منزل انجام میدن مثل تصحیح ورقه و طرح سوال و پژوهش و مطالعه و نوشتن لیست و طرح درس و ...... که هیچ اضافه کاری نداره واقعا به معلم ظلم میشه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۶
کاملا درسته ، معلم ها در عمل دو شیفته کار میکنند ، نصف کارها رو باید در منزل انجام داد ، اما حقوق یک شیفت هم دریافت نمی کنند
فرهنگی
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۶
کاملااااا درسته . مردم فقط ظاهر قضیه رو نگاه میکنن .
معلم
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۶
اینچنین نیست. واقعا معلمها خوش به حالشون است از هر لحاظ کارمند یک امضا می زند تا اخر عمر بدنش می لرزد و سه چهار ماه تعطیلی هم ندارد. مشق شب هم خیلی هاشون دارند دیگه چی بگم از بی عدالتی
Iran, Islamic Republic of
12:44 - 1397/05/06
معلم سر کلاس هر لحظه با ۴۰ تا بچه مختلف سرو کار داره و باید درس رو با ترفندهای مختلف توی مغز اونها وارد کنه و صبر زیادی میطلبه که هرکسی توان این کارو نداره واقعا معلمی عشق میخواد اینم از حقوق معلمها.....
Iran, Islamic Republic of
12:54 - 1397/05/06
حقوق وزرا و وکلا اضافه شده؟جناب پورابراهیمی رئیس کمیسون اقتصادی مجلس وگمرک نظرشون درباره واردات غیرقانونی وقاچاقی شش هزارخود رو چیه!!!!؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
12:58 - 1397/05/06
افزايش حقوق امسال يك كلاهبرداري به صورت قانوني بود.امابه اين معني نيست كه معلمان نفهميدن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۶
حقشونه کسی که برا یه معاونت مدرسه با سیاست و انتخابات درگیر میشه حقش کاهش حقوقه نه افزایش
Iran, Islamic Republic of
13:04 - 1397/05/06
دولت امسال معلمان وبازنشستگان را دورزد.
Iran, Islamic Republic of
13:06 - 1397/05/06
دولت امسال معلمان وبازنشستگان رادورزد.
Iran, Islamic Republic of
15:17 - 1397/05/06
خدا لعنت کند وزیر بی عرضه آموزش وپرورش راکه فرهنگیان را مسخره کرد مرگ بر مسئول بی تقوا وکلاه گذار.بخدا دلمان خون است از این دولت چپاولگر..آخه ماباید به چه کسی شکایت کنیم هیچ کس نیست جلوی این همه بی عدالتی وبی انصافی را بگیرد.انشاءالله آقا بیاد
Iran, Islamic Republic of
15:57 - 1397/05/06
این حقوقم میشه مثل حریان حق التدریسی که شماهمیشه دارین بررسی میکنید ولی هنوزم که هنوزه به نتیجه نرسیده چیشما به واقعیت میپیوندامسالهمه اعتراض دارن نسبت به حقوقهاشون دروغ میگم
Iran, Islamic Republic of
16:00 - 1397/05/06
به بازنشستگان فرهنگی هم ظلم شد200تومان اضافه کردن ماه بعد یعنی درتیرماه باقطع موارد دیگری درفیش حقوقی 150تومان از حقوقم کسر شددرواقع بعد ازاین همه سروصدا برای افزایش حقوق50 هزار تومان به حقوقم اضافه شد با این وضع مملکت که هرروز وضع اقتصادی بدتر میشود.
Iran, Islamic Republic of
18:19 - 1397/05/06
به کشور ی که معلمش دغدغه ی نان و مسکن دارد. و پزشکش هر ماه سودای سفر خارج دارد امید نیست.
Iran, Islamic Republic of
19:25 - 1397/05/06
این مشکل فقط مربوط به فرهنگیان نیست بقیه قشر حقوق بگیر ثابت هم از آن رنج میبرند خصوصا در امسال که ارزش پول با بالا رفتن قیمت دلار و تورم نصف شده و قدرت خرید به شدت کاهش پیدا کرد که دولت بایستی دوباره بر اساس این گونه مسائل مجددا نسبت به افزایش حقوق کارمندان اقدام کند
Iran, Islamic Republic of
00:14 - 1397/05/10
... به حقوق معلم اضافه کنن
بیچاره حق التدریس ها و پیش دبستانی ها که چقدر زحمت میکشن هر روز یک متینگی سرشون در میارن یک روز میگن حساب مالیتونه بیارین روز دیگه ته چکتونه بیارین سه سال کار میکنن فیش حقوقی براشون نزدن بعد میگن بروید فیش بیارین که شما کار میکردین اگر ندارین اخراج فکر کنم اینها افغانی هستن که میخواهن اخراجشون کنن تا دلت بخواد پارتی بازی در ادارات اموزش و پرورش امیدوارم هر چه زودتر این بساط ظلم برچیده شه
Iran, Islamic Republic of
13:02 - 1397/05/11
افزایش حقوق ناچیز تواین تورم بالای صددرصد یعنی گشنگی معلم وخانواده بیچارش وبیدندونی معلم وخانوادش وعدم معالجه بیماری اونا وخونوادش وآرزو به دل موندن ومردن معلم وخونوادش.من خیلی پشیمونم خیلی
Iran, Islamic Republic of
23:11 - 1397/05/16
معلمای اجاره نشین وگشنه وبیمار وبی دندون وخجالت زده از خونواده وبازارولگن سوار قسطی.جز مرگ چاره ای برای معلمانیست.خدایاخودت برایمان فرجی حاصل کن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج