جزئیات سوءقصد به جان فوق تخصص کلیه در تهران
۷۵۷۰۴۷
۱۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۸
۱۶۵۵۵ 
سوء قصد به دو پزشک در تهران و نجف آباد و دستور ویژه وزیر بهداشت برای رسیدگی و پیگیری آن، این سوال را مطرح می‌کند که چرا پزشکان به عنوان حامی سلامت انسان‌ها، باید مورد چنین خشونت‌هایی قرار گیرند؟

ایسنا نوشت: سوء قصد به دو پزشک در تهران و نجف آباد و دستور ویژه وزیر بهداشت برای رسیدگی و پیگیری آن، این سوال را مطرح می‌کند که چرا پزشکان به عنوان حامی سلامت انسان‌ها، باید مورد چنین خشونت‌هایی قرار گیرند؟

احمد تارا - پزشک فوق‌تخصص بیماری‌های کلیه، همان پزشکی است که در پایتخت و در کلینیک بیمارستان مدرس از سوی فردی مورد حمله و ضربات چاقو قرار گرفته است.

ضرباتی که بر پهلو و گردنش فرود آمدند و فقط چند میلی‌متر با مرگ فاصله داشت. هرچند در حال حاضر وضعیت عمومی وی بعد از انجام اعمال جراحی، مناسب است، اما باید پرسید چرا چنین اتفاقاتی برای پزشکان، آن هم در محل خدمت‌رسانی‌شان رخ می‌دهد و راهکار حفاظت و یا به نوعی امنیت آنها به واسطه شغل‌شان، چیست؟

برای روشن شدن ماجرا با دکتر احمد تارا تماس گرفتیم و وی با وجود احوال نه چندان مساعد، پاسخ‌ داد. وی با اشاره به اتفاقی که برایش در کلینیک بیمارستان مدرس رخ داده، گفت: در ساعات پایانی فعالیت کلینیک من در کلینیک بودم و فرد ضارب به عنوان آخرین بیمار وارد کلینیک شد.

این فرد با من مواجه شد و ابتدا اسپری اشک‌آور به صورتم زد؛ به‌طوریکه دیگر چشمانم نمی‌دید و بعد هم با یک ضربه چاقو به گردنم زد که البته خوشبختانه ضربه‌اش دو میلی‌متر با رگ گردنم فاصله داشت. بعد از این اتفاق سعی کردم از محیط دور شوم، اما دوباره دو ضربه عمیق چاقو به پهلوهایم وارد کرد.

وی با بیان اینکه متاسفانه بیمارستان‌ها از نظر مسائل امنیتی ضعیف هستند، افزود: دیروز عمل جراحی برایم انجام شد و ترجیح دادم به خانه منتقل شوم و در حال حاضر در منزل در حال استراحتم. در زمان حادثه وضعیتم نزدیک به مرگ بود و هوشیاریم داشت مختل می‌شد، اما چون در بیمارستان بودم، سریع مورد جراحی قرار گرفتم.

تارا با بیان اینکه در حال حاضر فرد ضارب بازداشت شده و پلیس امنیت هم مشغول بررسی انگیزه این فرد است، ادامه داد: البته پلیس در جیب فرد ضارب مواد روانگردان هم پیدا کرده بود. اکنون پلیس در حال بررسی این موضوع است که آیا این فرد خودش عامل این اقدام بوده یا از کسی پولی گرفته و این اقدام را انجام داده است.

وی در ادامه صحبت‌هایش با گلایه از عدم حساسیت مسوولان بیمارستان‌ها نسبت به بروز چنین مسائلی، گفت: باید در کلینیک‌های بیمارستانی که معمولا در فضایی متفاوت از فضای اصلی بیمارستان قرار می‌گیرند، تا زمانیکه آخرین بیمار از درمانگاه بیرون می‌آید، نیروی انتظامی و حراست در آنجا مستقر باشد.

بنده یک پزشک بیمار محور هستم و تاکنون از طرف بیماران و همراهان‌شان کوچک‌ترین اهانتی به من نشده، اما این اتفاق غیر از بحث بیمار و پزشک بود. بنابراین تا زمانیکه آخرین بیماران در درمانگاه‌ها حضور دارند، باید محافظ هم در درمانگاه حضور داشته باشد. در زمانی که این اتفاق برای من افتاد، حراست و انتظاماتی حضور نداشت.

تارا تاکید کرد: متاسفانه نیروهای حراست طی چند سال گذشته در بیمارستان‌ها افت زیادی کرده‌اند که باید این موضوع مورد توجه قرار گیرد. در زمان مسوولیت من در بیمارستان مدرس، ما با نیروی انتظامی قرارداد داشتیم و نیروی انتظامی در بیمارستان حضور داشته و در تامین امنیت بیمارستان نقش بسزایی ایفا می‌کردند.

نمی‌دانم چرا این اقدامات در حال حاضر کمرنگ شده است. کار حراست بیمارستان عمدتا راهنمایی همراهان و بیماران است و نقشی در این اتفاقات ندارند. از طرفی سرعت مداخله در این اتفاقات هم مهم است.

وی در پاسخ به سوالی درباره ارائه تجهیزات دفاع شخصی به پزشکان از سوی سازمان نظام پزشکی نیز گفت: اگر افراد برای دریافت این تجهیزات پیگیری کنند، شاید بتوانند این تجهیزات را از نظام پزشکی بگیرند، اما باید توجه کرد که وسایل دفاع شخصی شاید در ۱۰ درصد موارد کاربرد داشته باشند.

در حوادث چند سال اخیر می‌بینیم که اصلا این تجهیزات به کار نمی‌آیند. بنابراین فرد باید خودش را از محیط‌ حادثه دور کند و بهتر است که نیروهای محافظ در بیمارستان‌ها حضور داشته باشند.

دکتر نازنین شیرزادخان - مشاور اداره پیوند و امور بیماری‌های وزارت بهداشت و مدیر واحد مراقبت از اهداکنندگان زنده در بیمارستان مدرس نیز در گفت‌وگو با ایسنا، ‌گفت: به طور کلی در درمانگاه بیمارستان مدرس فقط یک نیروی انتظامی بدون سلاح تا ساعت پنج عصر حضور دارد. از ساعت پنج به بعد هم کسی برای محافظت در درمانگاه نیست و فقط چند پزشک و یک منشی تا ساعت ۹:۳۰ الی ۱۰ شب در درمانگاه کار می‌کنند و تنها هستند.

وی با بیان اینکه کلینیک ما در حوزه پیوند اقدام می‌کند، عنوان کرد: آقای دکتر تارا یک سرمایه بزرگ اجتماعی برای کشور محسوب می‌شود. چطور می‌شود که فردی وارد درمانگاه شود، درب درمانگاه را ببندد و هیچکس هم هیچ عکس‌العملی نشان ندهد. این اصلا درست نیست.

متاسفانه نه از طرف دانشگاه، نه از طرف وزارت بهداشت هیچ اقدامی برای کمک به دکتر تارا انجام نشد. در روز حادثه من یک نفره دنبال کارهای آقای دکتر بودم. این درحالیست که آقای دکتر اقدامات زیادی را در حوزه سلامت انجام دادند و به خاطر مردم ایران از آمریکا به کشور بازگشتند، اما حالا این اتفاق برایشان رخ داده است.

شیرزادخانی همچنین اظهار کرد: پلیس امنیت که پیگیر این قضیه است، اعلام کرده این فرد قصد کشتن آقای دکتر تارا را داشته و شاید هنوز هم به تهدیداتش ادامه دهد. دکتر تارا بیشترین آمار پیوند زنده را دارند و خدمات زیادی را به کشور انجام داده‌اند. نباید اجازه دهیم چنین اتفاقاتی رخ دهد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 38
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:48 - 1397/05/19
خوب کاری کرده....
دکترها فکر میکنن خدا هستن...فقط بلدن زیر میزی بگیرن و به هیچ کجا هم پاسخگو نیستن.
باید با دینامیت منفجرش میکرد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
دهان اب بگشه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
دهان اب بگشه
France
12:58 - 1397/05/19
فقط خو اهشن دورغ نگید اینها خون مردم شیشه کردن
همه چیز مردم می گیرن کار ی هم نمیکند به خاطر این
هست
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
درآمد پزشک به اندازه ی یه فوتبالیست بیسواد هم نیست. در حالی که تمام عمرش به تحصیل و شب بیداری میگذرد برای یه مشت نمک نشناس ابله
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
شماهابوديدچکارمی کردی
Iran, Islamic Republic of
13:16 - 1397/05/19
این کار ناامن کردن سلامت مردم است و احساس ناامنی برای پزشکان است که در واقع عامل مهاجرت پزشکان الخصوص بزشکان طراز اول کشور است در وافع این اقای ضارب بدونه کینه یا بهبود نیافتن یکی از اعضای خوانواده از دست اقای دکتر این عمل را انجام داده در واقع اقای دکتر را فکر کنید کشته است ببنید یک دکتر طراز اول یک دکتری از امریکا امده به مردمش کمک کند صدها نفر شاید هزاران نفر از دست وعلم پزشکی اش نجات یافته اند . ایا میشود این ضایحه را جبران کرد چند سال می کشد تا کشور چنین پزشکی را تربیت کند حودود 40 سال طول می کشد حالا خداوند محبت کرد در واقع به مردم رحم کرد این پزشک توانمد را عمری اعطا فرموده است انشالله هر روز بهتر از دیروز بشود در این دوران احساس که ما تحریم هستیم وبعضی از عواملهای خارجی در داخل به دنبال اشوب درتمام صنوف هستند دولت باید از صنوفهای احساس کشور الخصوص حامع پزشکی وبیمارستانی را بیشتر محافظت و حراست بکنند به نظرم این اقدام بی دلیل یک ترور صلاح سرد است و ضارب یکی از عوامل مرتبط
Netherlands
13:18 - 1397/05/19
پزشکان پول پرست. !!! پزشکان فخرفروش. بلاخره همین میشه.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
خدايالشگرپول پرس نيستن دگتراهاماهاچه باشه زيرميزی
Iran, Islamic Republic of
13:25 - 1397/05/19
بیشتر دکتره تو دلالی اعضای بدن هستن
و یا هزینه عمل بیشتر در حساب شخصی دریافت میکنن
ویا با اشتباه و سهل انگاری موجب مرگ بیمار میشوند

وقتی که قانون مجازات مناسبی برای این گونه پزشکان در نظر نمیگیره
مردم خودشان دست به کار میشوند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
دروغگو
اصلا دلالی اعضاء بدن ممکن نیست و بیماری روی لیست نوبتی و برحسب تشابه بافتی و سلولی پیوند میشن. پزشکان هم هیچ نیازی به همین درآمدهایی ندارند.
یه مشت عقده ای کارشون شده تخریب دیگران
Iran, Islamic Republic of
13:29 - 1397/05/19
شک نکنید این پزشک یه کاری کرده.. بی اعتنایی به بیمار و پول پرستی و نداشتن وجدان پزشکی و ایجاد کینه ...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
ضارب عملی بوده شیشه و این چیزی میزنه ولی انگار توهم زده هایی مثل خودش زیادن اینجا
Iran, Islamic Republic of
13:54 - 1397/05/19
نه بابا وزیر ازنیروهای امنیتی بخواد اقایون را اسکورت کنند چرا مسائل را به چیزها ی دیگه ربط میدید خدا را درنظر بگیرید اگه پشت پرده مبلغ پول زیرمیزی برا عمل بوده وضارب یابستگانش قدرت پرداخت رانداشتن کار به درگیری کشیده یکی بیاد جلو بی عدالتی ها را بگیره
پاسخ ها
اعتیاد نابود کننده ی عقل ودرک
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
بیمارستان مدرس تماما دولتی و مساله مالی نداره یه همراه روانی فکر میکردن که میتونه با اصرار یا تهدید دکتر رو وادار به پیوند خارج از نوبت بکنه. در حالیکه نوبت دهی اصلا دست دکتر نیست و به مرکز پیوند و گروه خونی وتطابق دقیق اهدا کننده مربوط میشه
یه مشت عملی اینقدر مواد میزنن که کلیه هاشون از بین میره بعد میان گردن کلفت و تهدید که اول باید به ما کلیه بدین بعد بقیه مردم
این معتاد ها رو باید ریخت تو دریا
Iran, Islamic Republic of
13:58 - 1397/05/19
متاسفانه در بیمارستانها و مراکز درمانی به پرسنل غیر پزشک و غیر درمانی به چشم طفیلی و سربار نگاه میشود ، نتیجه اش هم همین است . کار درمانی زنجیره ای از خدماتی است که همه کادر انجام میدهند نه فقط پزشک . پزشک ، پرستار ، بهیار ، خدمات ، نگهبانی ، اداری ، مالی و .... کنار هم تشکیل زنجیره درمانی را میدهند .
Iran, Islamic Republic of
13:59 - 1397/05/19
هیچکس وهیچ جای ایران دیگه امن نیست هر۴نفر۱نفرروانین ازبیکاری وفقروهر۴نفر۳نفرجوان بیکارووبیش از۳۰درصدسرپرست خانوادههابیکارن وفقیر ووایران اعصبانی ترین وافسردترین کشوردنیاس ازمردم ازهم سن سالهاوفتمیل وبچه محلها اعصبی بودن واگیردارشده وخورشیدخاموش بش همه توتاریکی میمون احتمال همین دکترنگباناشون افغانی باش ...حالا برین کارهاروبدین به افعانیابه بهانه ارزان وبهتربودن ایرانیاروبیکارکنیدوفقیروجرم وجنایت فسادناامنی ناامیدی ....نارضایتی وناامنی زیادبش ازماست برماست حالا بدوبدوبرین بودجه ومنابع کشوروشغلامونم بدین به افغانیا وخودپلیس امنیت استانهاگفته اینهاامنیت مملکلت به هم ریختن کلا کمترینشم بیکارکردن واین تعدادبه هرایرانی بالای ۳۰۰ملیون تومان ضررمیزنن درسال خوب معلوم نتیجش این بدبختی ایران وایرانی میش واینهادرروزبالای۱۰میلیاردلیتراب مصرف میکنن وقتی۱عددسیب زمینی۵۰لیترو۱کیلوگندم۲۰۰۰لیتروشیر۲۰۰۰لیترو۱کیلوگوشت۱۸۰۰۰زارلیترو۱پرش غذایک وعده۲۰۰۰لیترمصرف میکنن حالا ببنیداینقدرافغانی چقدراب مصرف میکنن واون شغلهایی که هستن همه بااب انجام میش واینهاازاهامصرف نمیکنن بااین بی ابی زیاد وکشورخشک ولی بااین ابیکاری نجومی فقرزیادکم بودجگی وزیرکارگفت این افغانیابرن مشکل معضل بیکاری حل میش ونمایندگان مجلس تواستیضاح ‌گفتن یعنی چی که بیش از۳ملیون شغلمون فقط توکارساختمانی تشغال کردن وبیکاروچندبرابران توشغلهای دیگه هستن
Iran, Islamic Republic of
14:17 - 1397/05/19
۸ماه مادرم توبیمارستان امام رضاتبریز بستری بود خداشاهده این دکترا مریضا روانسان حساب نمیکنن بعد الان دوتاپزشک که من مطمئنم مقصرپزشکها بودندمجروح شدند دارن مظلوم نمایی میکنن فقط کافیست بازرسی ناشناخته یه هفته توبیمارستان امام رضا تبریز سربزنه ببینه مقصرمردمن یاپزشکان وپرستاران همین
Canada
14:23 - 1397/05/19
درود بر دكتر روا زاده پدر طب سنتى! حضرت ايت الله تبريزيان. دكتر خير انديش.
Iran, Islamic Republic of
14:50 - 1397/05/19
میگه امنیت مراکز درمانی کافی نیس ! میخواید سیم خاردار بکشیم ؟؟؟ بعد عنوان میشه حامی سلامت مردم ..‌ حامی که پول زیاد درمیاره ولی بیمارانش لنگ نان شب ... فاجعه بر تارو پود مملکت بصورت فاصله فاحش طبقاتی و فقر مزمن سایه انداخته و خروجی اون هر لحظه دامن طیف و عده‌ای رو میگیره ... ایا بنظر این اقایون باید در مقابل اتش این اژدها زره بپوشیم یا اژدها را خاموش کنیم ؟؟؟؟ پس صادق باشیم !
Iran, Islamic Republic of
15:11 - 1397/05/19
با سلام به هموطنان عزیزم
بنده افتخار شاگردی دکتر احمد تارا رو سالها قبل در بخش نفرولوژی بیمارستان مدرس سعادت آباد داشتم. ایشان یک سرمایه علمی و بسیار حاذق هستند در کارشون. استاد مجهز به علم روز دنیا در بالاترین سطح و دلسوز در آموزش فلوشیپ ها وسایر سطوح پزشکی. اصلا دنبال مسایل مالی نیستند و خلاصه مرد بسیار محترم و دوست داشتنی و پزشک و استادی فوق العاده هستند. متاسفم که بهره ی کافی از علم و تجربه شون نبردم. و متاسفانه که به سادگی در معرض آسیب بیماری خطرناک روانی و شخصیتی قرار میگیرند.
امیدوارم هرچه زودتر سلامتی شون رو بدست بیارن
Iran, Islamic Republic of
16:02 - 1397/05/19
من خودم به تنهایی حاضرم چند پزشک متخصص را گردن بزنم
Iran, Islamic Republic of
16:54 - 1397/05/19
خدا کنه برای زیر میزی گرفتن نباشه
Iran, Islamic Republic of
19:57 - 1397/05/19
خدا بهش رحم کرد.باز هم پای مواد روانگردان وسطه و ملت با فروشندگان ان برخورد نمیکنن
Iran, Islamic Republic of
21:14 - 1397/05/19
مگه نگفتین ضارب دستگیر شده؟
پس چرا میگین به تهدیداتش ادامه بده
Iran, Islamic Republic of
21:19 - 1397/05/19
متاسفم حتی دکترا هم امنیت ندارند
United States
00:39 - 1397/05/20
وقتی پزشک فقط دنبال تجارت باشد حتما باید بادیگارد هم داشته باشد والا چه دلیلی برای این عمل نفرت اور هست
Iran, Islamic Republic of
05:29 - 1397/05/20
ببین چ غلطی کرده بودی همینجوری نزده مطمعنا
Iran, Islamic Republic of
10:20 - 1397/05/20
به خاطر خدا یک طرفه قضاوت نکنیدخبر نگارا هم لطف کنند عیب اقا دکتر را هم بنویسند خودم دو بار پیش دو دکتر رفتم ودو بار اطاق عمل وهر بار معالجه نشدم یک عیب دیگر اضافه شده شکایت هم حرف دکترها کسی نمیشود حالا باید بگوئیم دورد بر شرف کسی که با سلاح سرد انتقام گرمت خدا کند در دادگاه حق انصاف رعایت شود
Iran, Islamic Republic of
13:55 - 1397/05/20
با سلام و عرض ادب و احترام به نظرات تک تک هموطنان عزیزم که تمام نظرات محترم هست منتها فقط برای صاحبنظر.
من بعنوان پزشک عمومی که ۸ساله فارغ التحصیل شده و مطب هم نداره یعنی هنوز توانایی تأسیس مطب نداشتم و با شیفتای ۱۲ساعته و ۱۸ساعته و بعضاً ۲۴ساعته در بیمارستان های دولتی با درآمدی در حدود ۶تومن ماهانه و یه زندگی متوسط و رفاه نسبی (شکر خدا تا به حال بیمار ناراضی از دستمون نداشتم ) روزگار میگذرونم؛ نظرم اینه که پزشکان مملکت انسانهایی بیسواد و بیشعور و بی فرهنگ و پول پرست هستند که الحق و والانصاف به قول یکی از صاحبنظران فوق، باید برای اجرای عدالت در جامعه و ایجاد مدینه فاضله که عاری از هرگونه ظلم و فساد و اختلاس و بی عدالتی باشد، باید تک تک پزشکان را بدون توجه به اینکه آیا نکند یک درصد آدم محترم و باسوادی باشد، از دم گردن زد تا خیال مردم و بیماران معصوم راحت بشود و جامعه از لوث وجود یکسری پزشک نمای سهمیه ای و بیسواد و شارلاتان و جانی، پاک شود...
انشاءالله که با انجام این اقدام پس از این دیگر خطا یا قصور پزشکی نخواهیم داشت و امر خطیر و حساس درمان بیماران به همین حکیمان و طبیبان سنتی و محلی و سینیخ چی و فاروق چی که مردم هم از دستشان راضی هستند، سپرده شود...
باشد که رستگار شویم.......................................................................
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
دمت گرم با این کنایه و شوخی و متلکها
موفق باشی

پیامهای ستیزه جویانه ی برخی جاهل رو به دل نگیر
Iran, Islamic Republic of
15:03 - 1397/05/20
پویا جان کوفتت بشه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
بعزی تزدکترهاروباید عدام کنید تادیگه زیرمیزی نگیرن مسل مسعول هارومیزی بگیرن
United Arab Emirates
18:50 - 1397/05/20
البته که یه پزشک تا بیاد یه پزشک طراز اول بشه باید هم خودش زحمت بکشه هم از بیت المال براش هزینه کنن.ولی متا سفانه اکثر دکترهای ما تجارت میکنن تا طبابت.من خودم شاهد چندین نمونه
بودم.خدا
Iran, Islamic Republic of
20:19 - 1397/05/20
بدون نام که گفتی خوب کاری کرده..
با این حر
Iran, Islamic Republic of
09:21 - 1397/05/21
خداضارب رولعنت کنه اشغال عوضي يک معتادبي مقدارکه بودونبودش يکيست سرمايه ملي کشورروناکارميکنه
Iran, Islamic Republic of
10:52 - 1397/06/11
پزشکی که که زیر میزی میگیره به مردم رحم نمیکنه باید کشته وریز ریز شود کسی که به مردم رحم نکرد چه فرقی با یک جنایتکار داره باید خود وخانوادش که پول زیر میزی را خوردن اعدام اعدامممممممم شوند
Iran, Islamic Republic of
23:17 - 1397/07/18
خداوند انشاالله نابود کنه کسانیکه قصد کشتن دکتر تارا داشتن . دکترتارا بسیار انسان شریف متدین و وظیفه شناس هست ما خیلی ها به ایشون مدیون هستند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج