جزئیات توزیع کالا‌های اساسی اعلام شد
۷۵۷۲۹۷
۲۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۲
۱۲۳۴۴ 
یک منبع مطلع در وزارت صنعت، معدن و تجارت درباره واردات کالا‌های اساسی و نحوه توزیع آن گفت: تمام کالا‌های اساسی با ارز دولتی در شبکه‌های منتخب توزیع می‌شود. شبکه‌های منتخب شامل تمام فروشگاه‌های زنجیره‌ای کشور (دولتی و خصوصی) و شرکت‌های تعاونی است.

روزنامه ایران: یک منبع مطلع در وزارت صنعت، معدن و تجارت درباره واردات کالاهای اساسی و نحوه توزیع آن گفت: تمام کالاهای اساسی با ارز دولتی در شبکه‌های منتخب توزیع می‌شود. شبکه‌های منتخب شامل تمام فروشگاه‌های زنجیره‌ای کشور (دولتی و خصوصی) و شرکت‌های تعاونی است.

وی با بیان اینکه عرضه کالاهای اساسی در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و شرکت‌های تعاونی باعث می‌شود توزیع کالا یکنواخت و مناسب صورت گیرد، اظهار داشت: فقط یک فروشگاه زنجیره‌ای 700 شعبه در ایران دارد. بدین جهت با قطعیت می‌توان گفت که عرضه به شکل عنوان شده منطقی و مورد تأیید مردم و کارشناسان است. توزیع کالاها بین فروشگاه‌های زنجیره‌ای چون اتکا، شهروند، رفاه، افق کوروش، هایپر و جانبو خواهد بود.

این منبع مطلع خاطرنشان کرد: سوپر مارکت‌های بزرگ و آنهایی که شکایت به جهت افزایش قیمت نداشتند هم می‌توانند به‌عنوان مباشر به کالاهای اساسی دسترسی پیدا کنند. لذا به مردم اطمینان می‌دهیم که عرضه کالاها بدون مشکل خواهد بود و همه دسترسی به کالاهای اساسی خواهند داشت. وی گفت: طبق بررسی‌های صورت گرفته، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و شرکت‌های تعاونی سهم قابل توجهی در تأمین کالاهای مصرفی دارند از این‌رو برای آنکه نظام کنترلی، شفاف و مشخص باشد، فروشگاه‌ها انتخاب شدند.

وی اظهارداشت: وزارت صنعت، معدن و تجارت نشست‌های متعددی را با مسئولان فروشگاه‌های زنجیره‌ای گذاشته است و آنها با فرآیند جدید توزیع کالا آشنا شدند و آمادگی‌های لازم ایجاد شده است. لذا از این پس کالاها از طریق شبکه‌های عنوان شده در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

شاید پودر شوینده هم جزو کالاهای اساسی شود

وی درباره اینکه چرا پودر شوینده در لیست کالاهای اساسی دیده نشده است و این موضوع از سوی رئیس جمهوری وعده داده شده بود، خاطرنشان کرد: در لیست اولیه کالاهای اساسی پودر شوینده گنجانده نشده است اما در بازنگری، احتمال افزوده شدن برخی از کالاها وجود دارد.این لیست قطعی و نهایی نیست. اگر در کالایی دچار کمبود، بحران و گرانی شویم نسبت به افزودن آن به لیست کالاهای اساسی اقدام خواهیم کرد.

هیچ کمبودی احساس نمی‌شود

این منبع آگاه در مورد اینکه در فروشگاه‌های زنجیره‌ای عرضه کالاهای اساسی با محدویت مواجه است، تصریح کرد: قبول دارم مقدار فروش کالا بخصوص در فروشگاه‌های زنجیره‌ای نسبت به گذشته افزایش یافته است اما کالا به اندازه کافی وجود دارد و هیچ کمبودی احساس نمی‌شود. لذا از مردم می‌خواهیم به سمت احتکار خانگی نروند. طی چند وقت اخیر فروشگاه‌های زنجیره‌ای فروش کالا به مردم را محدود کردند و اجازه نمی‌دهند مردم بیش از 2 الی 3 بسته یا قوطی روغن، رب، ماکارونی، برنج و... خریداری کنند.

این محدودیت از زمانی اتفاق افتاد که چند هفته پیش مردم به خاطر نگرانی از کمبود کالا سراغ فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفتند و در یک شبانه روز قفسه‌های کالاهای اساسی را خالی کردند. دولت نیز از فروشگاه‌ها و تولیدکنندگان خواست که عرضه کالا با محدودیت روبه‌رو شود تا وضعیت ارزی کشور مشخص و شفاف شود.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 25
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:10 - 1397/05/20
مگه شیر و پنیر و ماست و گوشت و برنج و دستمال کاغذی و ... جزو کالاهای اساسی نیستند؟اینها همه بین 30 تا 60 درصد گرون شده. چرا اینقدر به مردم دروغ میگید؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
چند روز پیش رفتم یکی از همین فروشگاه های زنجیره ای که اسمشم بالا اومده.دستمال توالتم باید میخریدم.قیمت اونروز برای ی بسته ۱۲رولی۲۰۰۰۰وخورده ای بود.پول کافی همراهم نبود،فردا که برگشتم،همونو زده بودن۲۴۰۰۰وخورده ای.درصورتی که من آخرای وقت رفته بودم و فرداش اول صبح رفتم.قفسه ها هم پربودن.پس امکان نداشت که جنساشون تموم شده باشه وخرید با قیمت جدیدو تو قفسه ها چیده باشن.موضوع اینه که خود ملت پا رو خرخره هم گذاشتنو کسی به کسی رحم نمی کنه.
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
فقط تو این وضعیت اشتغال این فروشگاه های زنجیره ای باقی مونده بود
یکی نیست بگه با وجود این فروشگاه ها این همه مغازه دار چه کاری باید انجام بدن ؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
09:12 - 1397/05/20
فقط دروغ و بیکفایتی.. ابن که شد همون کوپن.. پس طرح شکست خورده هدفمندی چی شد؟ خدا لعنت کنه کسی که این طرح رو اجرا کرد
Iran, Islamic Republic of
09:19 - 1397/05/20
از ماست که بر ماست اخه چقدر میشه مگه انبار کرد برای چند ماه بدش چی همین تقاضای یک دفعه باعث بالا رفتن جنس میشه ودیگه پایین هم نمیاد نکنین ملت خداروشکر هیچ بازرسی هم وجود نداره اگه هم باشه قربونش برم الهی
Iran, Islamic Republic of
09:20 - 1397/05/20
خدا خودش بهمون رحم کنه...
Iran, Islamic Republic of
09:25 - 1397/05/20
هیج کمبودی نیست همه چیز در ایران است ما به تمام دنیا وام میدهیم کالای اساسی تمام دنیا را ما تعمین میکنیم.اینجا ایران نیست اینجا بهشت دنیا است .
مردم را چی فرض کردید .
البته همه چیز است ولی تو خانه اقا زاده ها
Iran, Islamic Republic of
09:26 - 1397/05/20
لعنت به این زندگی و این طرز فکر
Iran, Islamic Republic of
09:28 - 1397/05/20
بابا ولمون کنید همون فروشگاه رفاه ده برابر گرونتر میده قیمت جنساشو من کلا قبل عید ی بار خریدم خیلی فرق داره دیگه نخریدم
Iran, Islamic Republic of
09:28 - 1397/05/20
...با این کشورداریتون!بمیرید و از دنیا درس بگیرید!
Iran, Islamic Republic of
09:29 - 1397/05/20
مشکل مردم کمبود کالا نیست مشکل عدم نظارت هست مشکل یک شبه افزایش قیمتها است مشکل نبود مدیریت هست
Iran, Islamic Republic of
09:32 - 1397/05/20
چرا دولت قیمت کالاهای اساسی را در این برهه که احتمال احتکار ، گرانفروشی و رانت برای افراد خاص ایجاد می کند آزاد نمی کند و یارانه آن را به صورت نقدی به خود ملت بدهد تا مردم خود مدیریت کنند ، در آن صورت نه احتکاری انجام می شود و صرفه جویی بیشتری صورت می گیرد و نه کمبودی مشاهده می شود .
پاسخ ها
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
یک دستی در کار است که کشور را بسوی لیبرالیست ببرند و مردم را به فقر نزدیک بکند و دین ایمان مرد ازاین طریق سست بشود در ایران بالای دومیلون نفر مغازه سوپر دارند دارند روزی می خورند درحالی که فقط در سرسر ایران فروشگاهای هایپر جمعا 2 هزار عدد برسد دولت اگر بخواهد ارز کالا اساسی را به این فروشگاها بدهد یک چالش بزرگی بین مغازه داران کوچک و هایپرها بوجود می اید .و جمعا ازاین دومیلیون نفر بیکار بشوند در واقع 10 میلیون نفر از نان خوردن می افتند . ویک سوال دارم شایع شده فروشگاهای زنجی ره ای جانبو برای سپاه پاسدران است لطفا مسئولین سپاه در خبر گذاریها سفاف سازی بکنند
Iran, Islamic Republic of
09:59 - 1397/05/20
همه جنسها گرون شده .اینم یه بسته جدید از جهانگیری .وقولهای سر خرمنشون
Iran, Islamic Republic of
10:38 - 1397/05/20
منبع آگاهتون خبری از وضعیت جامعه نداره !
Iran, Islamic Republic of
11:02 - 1397/05/20
یعنی فقط از خودمون و وابسته هامون خرید کنین که فقط خودشون سود ببرن!
Iran, Islamic Republic of
11:45 - 1397/05/20
به زودی قحطی خواهد امد
ایران را ترک کنید
خانه هایتان را بروشید و بروید
ایران در وضعیت اضطراری است
Iran, Islamic Republic of
12:01 - 1397/05/20
بعد از چهل سال دوباره روآوردن به این جور مسخره بازیها
Iran, Islamic Republic of
14:41 - 1397/05/20
آقایون ادعا می کنند که انبار های حاوی کالاهای اساسی پر است .
پس لطفا اونهایی که بجز انبار های خودتون مبادرت به احتکار این کالاها را می کنند را شناسایی و به مردم معرفی کنید و سریع مجازات کنید.
من که مطمئن هستم دروغ می گویید. اگر هم راست بگویید احتکار کننده ها هم خودتونید.
Iran, Islamic Republic of
18:44 - 1397/05/20
چرا اینقدر گران فروشی یگ نمونه اش رفتم سبزی خوردن بگیرم کیلو 50000 ریال خدا به داد فقرا برسد به کی بگوییم
United States
20:58 - 1397/05/20
.. به چه روزی افتادیم.با این کار میلیونها مغازه دار هم بیکار مبشوند.
United States
21:21 - 1397/05/20
با این جماعت فرصت طلب و سود جو و محتکر و کثیف چگونه باید با نظام سلطه مبارزه کرد؟
United States
00:03 - 1397/05/21
کمبود احساس نشده با این حقوق بخور ونمیر قیمت اجناس رو درست کنید مثل اینکه بجوری خمارین داداش
Iran, Islamic Republic of
02:34 - 1397/05/21
فاتحه مملکتو خود مردم خوندن خود مردم تواین شرایط هر چقدر بتونه مالشو به همشهریش میندازه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج