آشنایی با گروه «بی‌تی‌اس»؛ آسیایی‌هایی که دنیا را ترکاندند
۷۵۷۳۴۰
۲۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۳
۹۴۷۲ 
ملت‌های مختلف نگاه‌های متفاوتی به موسیقی دارند و احتمال زیادی وجود دارد یک سبک موسیقی از یک ملت برای مردم دیگر کشور‌های دنیا جذاب نباشد. در این بین هر از گاهی شاهد حضور ستاره‌هایی هستیم که سبک موسیقی‌شان مرز‌ها را پشت‌سر می‌گذارد و مورد علاقه جهانیان واقع می‌شود.

برترین ها - ترجمه از محمد کاملان: ملت‌های مختلف نگاه‌های متفاوتی به موسیقی دارند و احتمال زیادی وجود دارد یک سبک موسیقی از یک ملت برای مردم دیگر کشورهای دنیا جذاب نباشد. در این بین هر از گاهی شاهد حضور ستاره‌هایی هستیم که سبک موسیقی‌شان مرزها را پشت‌سر می‌گذارد و مورد علاقه جهانیان واقع می‌شود.

بی‌تی‌اس گروهی که از شرق دور تا غرب آوازه‌اش پیچیده‌ است

یکی از این موارد جالب گروه کره‌ای بی‌تی‌اس است. این گروه که هفت جوان خوش‌ قد و بالای کره‌ای آن را تشکیل داده‌اند راه چندین سال را در یک شب طی کرده است و در عرض مدت کمی شاهد درخشش گروه بی‌تی‌اس در سطح جهانی هستیم.

موفقیت گروه بی‌تی‌اس به اندازه‌ای پیشرفت که اخیراً شاهد حضور آلبوم «عاشق خودت باش» در صدر پرفروش‌ترین‌ آهنگ‌های بیلبورد ۲۰۰ موسیقی آمریکا هستیم. این آلبوم بیش از ۱۳۵ هزار نسخه در آمریکا فروش داشته که این آمار برای یک گروه‌ کره‌ای واقعاً مثال‌زدنی است.

به همین منظور قصد داریم این موفقیت گروه بی‌تی‌اس را به فال نیک بگیریم و در ادامه نگاهی به این گروه خوش‌آتیه کره‌ای داشته باشیم.

گروه بی‌تی‌اس چه زمانی ایجاد شد و چه جوان‌هایی در این گروه حضور دارند

حدود ۵ سال پیش هفت جوان خوش‌تیپ کره‌ای با نام‌های شوگا، آر ام، جین، وی، جی‌هوپ و جونگ‌ کوک، گروهی را با نام بی‌تی‌اس تشکیل دادند. این گروه با نام‌های بنگتن بویز و پسران ضدگلوله نیز شناخته می‌شود و گاهی اواقات شاهد خطاب کردن این گروه با نام پسران فراتر از صحنه (Beyond the scene)، نیز هستیم.

تاریخ تشکیل گروه بی‌تی‌اس دقیقاً به هشت سال پیش باز می‌گردد اما تا سال ۲۰۱۳ اعضای این گروه ثابت نبودند و شاهد اضافه و کم شدن اعضای بی‌تی‌اس بودیم. در این سال اولین آلبوم بی‌تی‌اس با نام No More Dream منتشر شد و در همان ابتدا مورد توجه انجمن‌های موسیقی و هواداران قرار گرفت و جوایز مختلفی را برای بی‌تی‌اس به دنبال داشت.

آلبوم بعدی بی‌تی‌اس با نام بال‌ها حدود ۳ سال بعد در سال ۲۰۱۶ منتشر شد و توانست به مقام ۲۶ در جدول بیلبورد ۲۰۰ آهنگ برتر آمریکا قرار بگیرد. این آلبوم بیشتر از یک هفته در جداول مختلف موسیقی حضور داشت و راه را برای جهانی شدن بی‌تی‌اس باز کرد. آمارها از فروش بیشتر از ۴ میلیون نسخه از آلبوم بال‌ها در کل دنیا حکایت دارد.

پس از این موفقیت شاهد انتشار مجموعه آلبوم‌های Love Yourself از جانب بی‌تی‌اس بودیم. این آلبوم‌ها یک بار دیگر رکوردهای جدیدی را به دنبال داشت، از طرف دیگر بی‌تی‌اس در این مجموعه آلبوم‌ها با همکاری یونیسف کمپینی را راه‌اندازی کرد و تاکنون چیزی بیشتر از یک میلیون دلار جهت این کمپین علیه خشونت جمع‌آوری شده است.

جالب است بدانید در پی موفقیت‌ جوان‌های بی‌تی‌اس، رئیس جمهور کره‌جنوبی در طی نامه‌ای از دستاوردهای بی‌تی‌اس تشکر کرد.

انصافاً باید اعتراف کرد موفقیت‌های بی‌تی‌اس بی‌دلیل نیست و این جوان‌ها در ترانه‌های خود با به چالش کشیدن ارزش‌های سنتی و فرهنگی سعی می‌کنند حرف‌های تازه‌ای برای گفتن داشته باشند. به همین دلیل بیشتر ترانه‌های بی‌تی‌اس رویکردی انتقادی دارند و نگاه تازه‌ای به سبک زندگی را در ترانه‌‌های بی‌تی‌اس شاهد هستیم.

از طرف دیگر اعضای گروه بی‌تی‌اس به خوبی از قدرت شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند که این امر را نیز می‌توان یکی دیگر از دلایل محبوبیت این جوان‌های کره‌ای در شرق آسیا و این‌روزها در غرب دانست. جوان‌های گروه بی‌تی‌اس هر روز در شبکه‌های اجتماعی حضور دارند و عکس‌ها تصاویر مختلفی را با هواداران به اشتراک می‌گذارند که این امر محبوبیت بی‌تی‌اس را دوچندان کرده است.

گروه بی‌تی‌اس که این روزها در کشورهای مختلف دنیا طرفداران زیادی پیدا کرده است در آستانه برگزاری یک تور بزرگ جهانی است.

نگاهی به اعضای بی‌تی‌اس

آر ام

بی‌تی‌اس گروهی که از شرق دور تا غرب آوازه‌اش پیچیده‌ است

بهتر است فهرست اعضای گروه بی‌تی‌اس را با لیدر این گروه که با نام مستعار Real Me و مخفف آر ام شناخته می‌شود شروع کنیم. این جوان خوش‌‌آتیه برای یادگرفتن زبان انگلیسی شخصاً آسیتن بالا زده و انصافاً هم باید گفت انگلیسی را مثل بلبل صحبت می‌کند. در کنار این موارد آر ام پسر بسیار فعالی در زمینه ترانه‌سرایی است.

آر ام مدعی است تاکنون بیشتر از ۱۰۰ ترانه نوشته و نام اصلی وی کیم نام جون است و با ۱۸۱ سانتی‌متر قد به عنوان یکی از قدبلندترین اعضای بی‌تی‌اس شناخته می‌شود. آر ام به همراه پدر و مادر و خواهرش زندگی می‌کند و عاشق وب‌گردی و گشت و گذار در اینترنت است.

آر ام تحصیلات عالی خود را در رشته مهندسی الکترونیک به پایان رسانده و حدود ۶ ماه از عمر خود را در نیوزیلند به تحصیل پرداخته است. همان‌گونه که اشاره شد گروه بی‌تی‌اس تاکنون اعضای زیادی را شاهد بوده اما از ابتدای تشکیل این گروه تاکنون آر ام تنها عضو و پای ثابت بی‌تی‌اس است.

آر ام عاشق دنیای پوشاک، کامپیوتر و کتاب است و رنگ نقره‌ای را برای موهای خود نسبت به سایر رنگ‌ها ترجیح می‌دهد.

آر ام دختر رؤیاهای خود را دختری می‌داند که بسیار باهوش و جذاب باشد، این دختر باید شخصیتی متفکر و با اعتماد به‌نفس داشته باشد.


جین

بی‌تی‌اس گروهی که از شرق دور تا غرب آوازه‌اش پیچیده‌ است

کیم سئوک جین که با نام مستعار جین به روی صحنه می‌رود به همراه پدر و مادر و برادر بزرگش زندگی می‌کند. این جوان رعنای کره‌ای ۱۷۹ سانتی‌متر قد دارد و عاشق آشپزی و بازی‌های رایانه‌ای است.

جین متولد آذر ماه سال ۱۳۷۱ است و با ۲۵ سال سن، پیرترین عضو بی‌تی‌اس محسوب می‌شود. جین مدعی است زمانی که گشنه می‌شود چشم چپش به تیک زدن می‌افتد و غذای مورد علاقه‌اش خرچنگ است. هم‌گروهی‌های جین در بی‌تی‌اس همیشه اندام متناسب و ظاهر وی را تحسین کرده‌اند.

جین مدعی است همسر آینده وی باید دختر کدبانویی باشد که از هر انگشتش یک هنر ببارد، این دختر باید آشپز خوبی باشد و به خوبی از عهده نگهداری جین برآید.


شوگا

بی‌تی‌اس گروهی که از شرق دور تا غرب آوازه‌اش پیچیده‌ است

مین یون جی، یکی دیگر از اعضای گروه بی‌تی‌اس است که وی را با نام جین بر روی صحنه‌ها صدا می‌زنیم. شوگا ۱۷۴ سانتی‌متر قد دارد و به همراه پدر و مادر و برادر بزرگش زندگی می‌کند. شوگا از سخت کار کردن متنفر است و در زمان بی‌کاری دوست دارد کاری انجام ندهد و روزگار بگذراند.

شوگا در رشته هنر تحصیل کرده است و گویش محلی جذاب و خاصی دارد. این جوان پرطرفدار گروه بی‌تی‌اس عاشق خوراکی‌هایی است که در آن‌ها گوشت وجود داشته باشد. شوگا عاشق رنگ سفید است و عاشق عکاسی و قرار دادن این عکس‌ها در شبکه‌‌های اجتماعی است.

شوگا عاشق آب و هوای خنک است تا در این هوا لباس‌های آستین کوتاه و راحتی بپوشد و گردش کند. این جوان خوش‌تیپ کره‌ای در جایی گفته است دختر مورد علاقه وی باید عاشق موسیقی و طرفدار سبک آهنگ‌های هیپ‌هاپ باشد.


جی‌هوپ

بی‌تی‌اس گروهی که از شرق دور تا غرب آوازه‌اش پیچیده‌ است

جونگ‌ هو سئوک، با نام مستعار جی‌هوپ از اعضای خوش قیافه بی‌تی‌اس است که با ۶۵ کیلوگرم وزن و ۱۷۷ سانتی‌متر قد قسمت‌های رپ ترانه‌‌های این گروه را به بهترین نحو اجرا می‌کند.

جی‌هوپ عاشق گوش فرادادن به موسیقی و گشت و گذار فروشگاه‌ها است. این هنرمند کره‌ای که به همراه پدر و مادر و خواهرش زندگی می‌کند عاشق خوردن کیمچی است و رنگ سبز را بهترین رنگ دنیا می‌داند. جی‌هوپ پسر بسیار تمیز و منظمی است و علاقه‌ای به ورزش کردن ندارد.

این جوان کره‌ای رنگ قرمز را برازنده موهایش می‌داند و در حال حاضر به همراه جیمین، یکی دیگر از اعضای بی‌تی‌اس در یک منزل زندگی می‌کنند. جی‌هوپ مدعی است دختر رؤیاهای وی دختری است که عاشق او باشد و آشپزی را به خوبی بلد باشد، جی‌هوپ علاقه‌ زیادی به دخترهای اهل فکر و اندیشه دارد.


جیمین

بی‌تی‌اس گروهی که از شرق دور تا غرب آوازه‌اش پیچیده‌ است

پارک جی مین را در صحنه‌های موسیقی با نام جیمین می‌شناسیم. این جوان کره‌ای چیزی حدود ۱۷۳ سانتی‌متر قد دارد و به همراه پدر، مادر و برادر کوچکترش زندگی می‌کند. جیمین به سخت کار کردن اعتقادی ندارد و از هر فرصتی برای استراحت استفاده می‌کند.

جیمین در دانشگاه تئاتر و سینما خوانده است و جدیدترین عضو گروه بی‌تی‌اس است. این جوان کره‌ای وسواس زیادی در خصوص ظاهرش دارد و همیشه نگران است که دیگران تصور کنند چاق شده است. جیمین عاشق رنگ‌های آبی و مشکی است و در کنار علاقه به خوردن غذاهایی با گوشت مرغ و مرغابی، از طرفداران سینه‌چاک کیمچی نیز به حساب می‌آید.

جیمین عاشق قدم زدن در زیر نور آفتاب است و از هر شرایطی برای پایکوبی و شادی استفاده می‌کند. جیمین مدعی است دختر رؤیاهای وی باید جذاب و بانمک باشد و به لحاظ ابعاد نیز قد و قامتی کوتاه‌تر از وی داشته باشد.


وی

بی‌تی‌اس گروهی که از شرق دور تا غرب آوازه‌اش پیچیده‌ است

کیم تائه هیونگ نام اصلی وی است، وی ۱۷۵ سانتی‌متر قد دارد و به همراه پدر و مادر و خواهر و برادر جوانش زندگی می‌کند. این جوان شیک‌‌پوش کره‌ای در رشته هنر تحصیل کرده و گفته می‌شود ظاهر زیبای وی همیشه باعث افزایش طرفداران تبلیغات موسیقی‌های گروه بی‌تی‌اس بوده است.

وی از آن دسته هنرمندانی بود که مدتی با گروه بی‌تی‌اس همکاری داشت بدون اینکه نامی از وی در این گروه برده شود تا اینکه دست آخر نام شاهد حضور این جوان‌ خوش‌چهره در ترانه‌های اصلی بی‌تی‌اس بودیم. وی از آن دسته جوان‌های مشکل‌پسند و سخت‌گیر است و تنها چیزهایی را دوست دارد که خاص و منحصر به فرد باشند. این جوان‌ کره‌ای علاقه زیادی به غذاهایی دارد که در آن‌ها گوشت استفاده شده باشد.

وی علاقه زیادی به رنگ خاکستری دارد و گاه و بیگاه ناخن‌هایش را می‌جود و زبانش را بیرون می‌آورد. کامپیوتر، عروسک‌های بزرگ، پوشاک، کفش و هر چیزی که خاص و ویژه‌ باشد توجه وی را به خود جلب می‌کند.

سایر اعضای بی‌تی‌اس مدعی هستند آشپزی وی افتضاح است. این جوان کره‌ای مانند بسیاری دیگر از خواننده‌های این مرز و بوم به رنگ قرمز برای موهای خود علاقه دارد و دختر رؤیاهای خود را دختری می‌داند که عاشقش شود و در سرد و گرم روزگار هوای وی را داشته باشد.


جونگ کوک

بی‌تی‌اس گروهی که از شرق دور تا غرب آوازه‌اش پیچیده‌ است

جون جونگ کوک که بر روی صحنه‌‌ها با نام جوگ کوک شناخته می‌شود جوان خوش قد و بالای کره‌ای است که ۱۷۸ سانتی‌متر قد دارد. جونگ کوک به همراه مادر، پدر و برادر بزرگترش زندگی می‌کند و تحصیلات خود را در رشته هنر به پایان رسانده است.

جونگ کوک تنها عضو گروه بی‌تی‌اس است که علاقه زیادی به ورزش دارد و قبل از فعالیت حرفه‌ای خود در رشته موسیقی سابقه خوبی در بازی‌های هندبال داشت. جونگ کوک عاشق خوردن پیتزا است و گفته می‌شود که آشپز ماهری است. این چهره‌ جوان و سرشناس کره‌ای عاشق رنگ مشکی است و علاقه زیادی به دنیای آرایش و پوشاک دارد.

جالب است بدانید جونگ کوک به عنوان یکی از خواننده‌های خوش‌‌چهره‌ کره‌ای شناخته می‌شود و در سال ۲۰۱۷ در میان فهرست یک‌صد مرد خوش‌تیپ کره‌ای در رتبه سیزدهم قرار گرفت.

جونگ کوک به دنبال دختری است که دست‌کم ۱۶۸ سانتی‌متر قدش باشد و از زیبایی نیز بهره‌ای برده باشد.

در پایان پیشنهاد می‌کنیم اگر شما هم از طرفداران فرهنگ کره‌جنوبی هستید و اطلاعات خوبی را در خصوص گروه بی‌تی‌اس دارید، در قسمت نظرات ما و سایر کاربران را در جریان این اطلاعات مفید قرار دهید.

انتشار یافته: 182
در انتظار بررسی:8
Iran, Islamic Republic of
12:48 - 1397/05/20
اینا که هشون یکین.هیچ فرقی با هم ندارن
پاسخ ها
شقایق7
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
شما مغزت کوچیکه نمیفهمی گلم اگ همه شبیه همن ما چجوری تشخیص میدیم
شقایق7
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
تو کوری نمیبینی
love me
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
آرهههههههههه.. چطور میتونی بگی اونا شبیه همن .اونا فوق العادن
پریسا (همون پری)
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
با اینکه طرفدارشون نیستم اما اولش اینجوریه بعد که شناختیشون دیگه صداهاشونم می دونی مال کدوم یکیه.منم اولین بار که اکسو رو دیدم فقط می تونستم دی او رو از بقیشون تشخیص بدم..
مریم
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
یه چشم پزشکی برو حتما
مریم
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
به قول پریسا من خودم اول از رو چهره نمیتونستم اینارو تشخیص بدم ولی حالا که حدودا یه سال از آرمی بودنم گذشته حتی صداشونم میتونم تشخیص بدم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
برادر نویسنده. اینا را برای کی مینویسی. اینجا ایرانه. ایراااااان. اینجا برای یه مجوز موسیقی پدرتو در میارن. حالا چه برسه به اینکه بخوای مثل اینا خوش تیپ و خوش پوش بیای روی صحنه رپ بخونی. اینجا مگه موسیقیی جز عزا میزارن بخونی.
سحر
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
راست میگه دیگه اینا همشون شباهت دارند کافی هست بدون آرایش ببینیشون..ابرو ندارند مژه ندارند..لنز چشم دارند..به شدت آرایش می کنند..جراحی پلاستیک دارند..الان یه عده می ریزن رو سرم آوار تو حسودی!ول کن بابا حسادت چی اینا رو بخورم..ولی من عاشق سختکوشی و خوش آب و هوا و پیشرفت کره جنوبی هستم..دوست دارم برم اونجا ولی خوب ایشالله اون دنیا...خخخ مگه میشه با این وضع دلار رفت سر کوچه که کره جنوبی هم بریم خخخخخ
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
همون بدرد دخترایی مثل شقایق میخوره شیفتشون باش یعنی خاک
ساناز
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
برای چنین خبر مسخره ای الان صد و یازده تا نظر گذاشتین؟چتونه واقعا
Shaqyq
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
این همه خواننده ایرانی داریم به چه خوبی و جذابی ... اونوقت یه مشت چش بادومی گوش میدین که کسی زبونشونو نمیفهمه ...
hhb
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
شما که بدون گریم اینارو ندیدید حرف مفت نزنید ما ارمی ها عاشق بنگتن بویزمونیم و تا اخر بشتشونیم
Mohadeseh
Luxembourg
۰۴:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۲
راه چندین ساله رو یه شبه نیومدن
مریم
Germany
۱۶:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۲
اونایی که میگفتن تو جشنواره ای که تو آمریکاست و ۲۱ مرداد نتیجهش اعلام میشه اکسو میبره باید به اطلاعتوت برسونم آرمی توی بهترین فندوم و بی تی اس توی بهترین آرتیست بین المللی اول شده حالا شما بگین اکسو معروف تره و اکسو ال ها بهتر از آرمی هان
Iran, Islamic Republic of
12:52 - 1397/05/20
یه زمانی عاشق گروه های کره ای بودم یادش بخیر :(
Iran, Islamic Republic of
13:04 - 1397/05/20
از اکسوووووووو هم بزارید تا بدونن که اکسو چقد معروف و خوبه.
البته نمی گم بی تی اس بده خیلی هم عالیه ولی اگر ببینید یه نظر سنجی بهترین گروه های کیپاپ هست که امروز وقتش تموم می شه.تا الان اکسو با ۸ میلیون و ۲۰۰ هزار و اینا اوله اما بی تی اس از رتبه سوم اومد چهارم.حداقلش اعضای گروه اکسو رو می شه از هم تشخیص داد.من یه اکسو الم. ^^
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
خواهش میکنم از اکسو هم بزارید
شقایق7
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
شما اول سعی کن اعضا تونو نگه داری تو گروه بعد سعی کن تا دم در بیلبورد و امریکن میوزیک اواردز بری حالا جایزه و اجرا هیچی! بعد حرف بزن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
عزیزم اونا چینی بودن که رفتن بخاطر دولت چین
love me
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
اکسو هم عالیه . به نظر من بهترین گرو های کره. بی تی اس و اکسو ان..اونا فن های زیادی دارن و کارشون عالیههههههههههههههه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
کاربر شقایق 7
،احترام خودتو نگه دار
هر چی باشه اکسو سونبه ی بی تی اسه
بیلبوردو نداشتین چیکار میکردین ؟
فایتینگ اکسو و اکسوالا
ot12
پریسا (همون پری)
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
اعضا بخاطر یکسری مشکلات از قبیل اینکه چینی بودن نتونستن بمونن.منم که با شما دعوا ندارم.هر کی طرفدار یک گروه خاصیه و از اون تا حد امکان حمایت می کنه.و فقط من اینو نمی گم.اکسو در کل بهترین گروه کیکاپه و این فقط نظر منه...دلیل نمی شه که هر کی نظر بده بهش بی احترامی بشه. شما هم نظرتون اینه که بی تی اس بهترینه.من هم به نظرتون احترام می زارم.چون علایق ها متفاوته.......
مریم
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
شقایق در حد مرگ باهات موافقم لایک داری دختر
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
شقایق 7 چقدر بیتربیتی
خانم
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۲
خانم پریسا میشه ادرس سایتو بدی ؟؟ واقعا کنجکاو شدم
پریسا (همون پری)
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۲
آدرس چه سایتی؟
Almas
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۳
دوست عزیز مگس هم قبل اینکه غذا بخوره ی نگاهی به شکل و شمایلش میکنه تا ببینه لقمش اندازه دهنش هست یا ن و این کاریه ک شما نکردی
و دوم اینکه اکسو عقب موند عزیزم ن گرمی برد و ن تو جهان اونقدر محبوبه
نمیدونم چجوری از هم تشخیصشون میدی منکه نگاشون میکنم یا ایپیرز ها میفتم امیدوارم تو اکسول بودنت موفق باشی
Army for ever
Mae
India
۱۴:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۴
خانم شقایق7 معلومه خیلی بچه ای اولا وقتی از آینده گروهت خبری نداری که قراره چند نفره باشه سعی کن در مورد گروه بقیه نظر ندی در
ضمن شما این بیلبورد و آمریکارو نداشتین چکار میکردین؟؟ اگه برای اکسوالا این مراسمای آمریکایی مهم بود میرفتن فن یه خواننده آمریکایی میشدن !! من به خاطر موسیقی و شخصیت اعضای اکسو فنشون شدم و بازم اکسوال میمونم حتی اگه دیگه تو کره هم جایزه نگیرن موسیقی و اعضای اکسو چیزی برای من فراتر از جایزه و بازدید یوتیوبن واقعا کجاست اون کیپاپی که همه فندوما باهم خوب بودن حداقل سعی کن احترام سونبه های فیواتو نگه داری شهرت و رکورد زنی چیز موندگاری نیست !! موفق باشید
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۴
آفرین کاربر Mae
Iran, Islamic Republic of
13:11 - 1397/05/20
اینا خودشون دخترن زن میخوان چیکا
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
ایییییووووول.....
اینو هستمت خفن خفن خفن...... در حده لامبورگینی......!!!!!
دخترهم نباشن...دیگه ته ته تهش محال إواخواهر نباشن....!!!!
همه ژنهاشون دوجنسه هست.....!!!!
شرط میبندم همشون دستکاری شدن......!!!!!!
love me
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
اهههههههههه.دختر کجا بودن .درسته اونا شبیه دختران اما دختر نیستن که :|....
Dina
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
اینا دو جنسه نیستن و لطفا دهنتو ببند...هرچی باشه از پسرای ایرانی بهترن-__-
Iran, Islamic Republic of
13:27 - 1397/05/20
اکسو از بی تی اس معروف تره ، از اکسو هم بزارید
پاسخ ها
شقایق7
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
عزیزم؟!؟!؟!؟ اکسو بیلبورد رفته؟ امریکن میوزیک اواردز چی؟
عسل
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
درسته که تو کره اکسو معروف تره ولی در سطح جهانی بی تی اس خیلی شناخته شده تره
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
آره عزیزم بیلبورد هم رفته تو آمریکا ، برای تولد سهون هم رو بیلبورد رفته
love me
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
موافقم بی تی اس توی جهان معروف ترههههه
شقایق7
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
لایک عسل
شقایق7
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
اکسو فقط تو کره معروفه و ی بارم به دبی رفته و هیچ جایزه ی امریکایی نگرفته
شقایق7
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
بدون نام 15:00
Almas
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۳
زارت های متوالی عزیزم
در ضمن اینجاست ک شاعر میگه زرشک هسته داره آبش مزه داره
Iran, Islamic Republic of
14:00 - 1397/05/20
شما که نمیدونید اکسو چند سال پشت سر هم برنده شد
سهون هم برنده جذاب ترین شده و بی تی اس فکر نکنم
تا حالا برنده شده . تازه عکس اعضا رو روی برج های خلیفه
نشان دادن و با آب نما هم آهنگ آهنگ اکسو رو نشون دادن
پاسخ ها
شقایق7
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
چی میگی ؟ عکس بی تی اس رو مجله های بیلبورد امریکا چاپ شده و بزرگترین خواننده ها بهشون پیشنهاد همکاری دادن،بعدشم شما ی سرچ بزن بین صد مرد جذاب جهان (تاکید میکنم جهاااان) تهیونگ اول شد
پریسا (همون پری)
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
درسته..
پریسا (همون پری)
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
منظورم حرف رها جان بود.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
عزیزم عکس سهون رو روی مجله مد آمریکا رفته تو نمی دونی حرف نزن
love me
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
تهونگ افتخار ما آرمی هاس
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۳
خانم شقایق7
لایک❤
Iran, Islamic Republic of
14:20 - 1397/05/20
اصلا نمیشه از هم تشخیصشون داد!!!!!!! دلیل اینکه شکل زنن بخاطر اینه ک ریش درنمیارن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
خواهشن یه کم تامل کن......!!!!!
ناموسا پرچممون رو سروته کردی خاااانوووووم.....!!!!
یعنی فرق دختروپسرازلحاظ ظاهری فقط تو مقوله ریش هستش؟؟؟!!!؟؟؟؟؟
استایلشون
پوستشون
ظرافت و حساسیتشون
فیگوراشون
بدترازهمه نازوقرشون واسه بیلبوردهاشون...!!!!
خداییش مردی که نازکنه دیگه سیاه چاله چندش وضدحاله....!!!!!
عوووووااااققققف!!!!@
شقایق7
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
در میارن ولی میزنن چون بهشون نمیاد
love me
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
کجاشون مثل همن ..بابا اینا که خیلی باهم فرق دارن..من حتی صدای خنده یا عطسه هاشونم میتونم تشخیص بدم...
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
تو چقد باهوشی
Iran, Islamic Republic of
14:24 - 1397/05/20
این مقاله داره ب موفقیت های جهانی این.گروه نگاه میکنه ک بی تی اس از اکسو موفق تره و اره اکسو تو کره خیلی جایزه های بیشتری برده چون بی تی اس عملا از دو سال پیش خودش رو نشون داد تو جدید ترین مقاله ایی ک منتشر شده هم امسال محبوب ترین گروه کره ای اول بی تی اس هست بعد اکسو اما اکسو بعد از بیگ بنگ ک نه بار جزو سه گروه محبوب کره بوده با شش بار تو یه تای برتر بودن دومین.گروه محبوب کره ای تو ده سال اخیر حساب میشه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
موافقم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
موافقم
Iran, Islamic Republic of
14:26 - 1397/05/20
از اکسو هم بزارید
بی تی اس در برابر اکسو هیچی نیست
^_^ Exo ^_^
پاسخ ها
شقایق7
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
اکسو بیلبورد و امریکن میوزیک اواردز رفته؟ تاب حال تیلور سوییفت و جان لجند روحتی از نزدیک دیده؟اصلا هالزی و کامیلا کابیو و جان لجندو تیلور و شان مندس و چین اسموکرز و زد و جرد لتو حتی اکسو رو میشناسن؟اینا کسایین کو با بی تی اس دوستن و بی تی اس رو تقدیر کردن و پیشنهاد همکاری دادن،کجا کارین شما اکسو الا؟؟
love me
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
وقتی اکسو رفت بیلبور بیا بگو
بی تی اس الان توی جهان زبان زده بعد میگی هیچی نیست؟
فکر نمیکنی یکم داری الکی میگی..بی تی اس بهترینه.حداقل برو تو نظر سنی ها ببین که هبی تی اس نفر اول شده
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
من هم اکسوالم هم ارمی هستم .....اصلن هم نمیخوام به اکسو بی احترامی کنم ....ولی همین بی تی اسی که در برابر اکسو هیچی نیست توسال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ برنده جایزه موزیک اواردز
توامریکا شده و قراره تو کامبک جدیدشون به عنوان اولین گروه کره ای تو استادیوم سیتی فیلد امریکا کننسرت سولوی استادیومی برگزار کنن .....اینا چیزایی هستن که اکسو بهشون نرسیده هنوز
شقایق7
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
بدون نام 15:27
دقیقا افرین خیلی درست گفتی
United Arab Emirates
14:52 - 1397/05/20
سلام از اطلاعات خوبتون ممنونم ولی من طرفدار اکسو هستم اکسو از بی تی اس خیلی بهتر هستن طرفدار اش بیشتر هستن لطفا از اکسو بزارین
Iran, Islamic Republic of
14:54 - 1397/05/20
در این ک BTS یکی از بهتریناس شکی نیس
اما گروه های دیگه ای هم هستن چ پسر چ دختر (Exo . red velvet , black pink ) این گروه هارو هم معرفی کنید
Iran, Islamic Republic of
15:08 - 1397/05/20
از اکسو لطفا بزارید لوهانم بزارید، بی تی اس گروه بدی اکسو از اون معروف تر بی تی اس تمام اعضا اش بون جوز شوگا و جیمین
Iran, Islamic Republic of
15:09 - 1397/05/20
کیپاپرا واقعا باید همه جا ثابت کنن که چقد بچن ؟؟ این سایت برا اولین بار یه مطلب گزاشته درمورد یه گروه کیپاپ و موفقیتش ، اونوقت به جای حمایت و پشتیبانی و ابراز علاقه اینجوری رفتار میکنین تا همه فک کنن یه مشت بچه دور هم جمع شدن که البته تو ایران تقریبا همینطوره :/ خودتون رو کنترل کنین لطفا اگه هم از فرد دیگه ای مطلب میخواین میتونین مودبانه بگین ..
Iran, Islamic Republic of
15:10 - 1397/05/20
وقتی مطلبی میزارین لطفا قبلش خوب مطالعه کنین ! ره چند ساله در یک شب ؟؟؟!!؟؟!؟!؟
پاسخ ها
love me
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
اونا خلی زحمت کشیدن یعضی وقتا از کل 24 ساعت فقط 3 الی 4 ساعت میخوابیدن .و همش تمرین میکردن
Mohadeseh
Luxembourg
۰۴:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۲
مقالتون پراز اشکاله درستش کنین. خواهشا پاکش کنید.مانخواستیم شما مقاله بنویسید
love me
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۲
خیلی اشکال داره این مقالههههههه
Iran, Islamic Republic of
15:28 - 1397/05/20
اکسو هم خوبه اما درسطح جهانی بی تی اس حرف اول رو میزنه
پاسخ ها
love me
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
صد در صد
United Arab Emirates
15:30 - 1397/05/20
به چشم برادری عجب چیزایین
پاسخ ها
عسل
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
...:)موافقم ...البته نه به چشم برادری
love me
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
اععععععععععععععععععع
فقط به چشم برادی وگرنه بقیه ی آرمی ها سرتو میکنن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
خخخخ
اینا با این ادا اطفارشون مشخصه اینکارن
کی میخواد کلمو بکنه؟
Iran, Islamic Republic of
15:37 - 1397/05/20
لطفا یه مقاله درباره اکسو بزارید تا بقیه هم از افتخاراتشون باخبر بشن
Iran, Islamic Republic of
15:53 - 1397/05/20
فقط بی تی اس بعدم اسم ار ام مخفف رپ مانستر هست چند تا اطلاعاتتون غلط هست .اکسو دیگه قدیمی شده اون زمان که اونا معروف شدن این همه گروه کیپاپ نبود واسه همین جلوه کردن اما الان تو دنیا فقط بی تی اس
پاسخ ها
Chimmy
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
قبلا اسم استیج آر ام رپ مانستر بود الان عوض کردتش بیوگرافی درسته
Iran, Islamic Republic of
17:24 - 1397/05/20
وای بی تی اس علیه محشره من کلا کیپاپ رو دوست دارم گروهای مورد علاقه من اول bts -exo-monstax-got7-belack pink-mamamoo-momoland-aoa-gidel-nct127-ikon-super iunior
Iran, Islamic Republic of
17:33 - 1397/05/20
حالم از چشم تنگ ها بهم میخوره
پاسخ ها
love me
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
خیلی بی ادبی..خوبه یکی بگه حالم از تو بهم میخوره..
مشخصه شخصیتت چه جوریه
Iran, Islamic Republic of
17:35 - 1397/05/20
حالا 21 مرداد یه جشنواره هست توی آمریکا که اکسو و بی تی اس و گات سون . بلک پینک. سوپر جونیور ، توش نامزدن ببینید که کی می بره
پاسخ ها
بدون نام
France
۲۰:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
اسم جشنواره هه چيه
مریم
Germany
۱۶:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۲
هه هه
برین ببینین که کی تو جشنواره اول شد
بی تی اس تو بهترین ارتیست بین المللی و آرمی توی بهترین فندوم اول شده
حالا شما هی بگین اکسو اول میشه
Iran, Islamic Republic of
17:40 - 1397/05/20
واای خیلی ذوق کردم ک از بی تی اس مطلب گذاشین ایولللل
میتونین برنامه ران بی تی اس رو هم ببینین خیلی باحال و خنده داره
پاسخ ها
love me
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
آرههههههههه
ران که بینظیرههه خیلی هم خنده داره
اونجا تو اون برنامه کیوت ترین حالتشونن
Iran, Islamic Republic of
20:45 - 1397/05/20
مردی که ریش نداره بی ریشست
پاسخ ها
love me
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
این جمله خیلی گستاخنس
France
21:30 - 1397/05/20
من دایرکشنرم و خیلی وقته میخوام طرفدارشون بشم.
یه آهنگ خوب ازشون معرفی کنین دوستان
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
so we
love me
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
آهنگ های زیادی دارن که همشونم قشنگه
Chimmy
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
Fake love عالیه
کیانا
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
من خودم ارمی ام به نظر من بهترین اهنگاشون نات تودی دی ان ای ران و فایر و فیک لاو هستش
Iran, Islamic Republic of
22:36 - 1397/05/20
بی تی اس عالی بانمک خدای جذابیت مهربون و از همه مهم تر تو هر زمینه ای موفق هستن
باعث افتخارمه که یک ارمی ام
پاسخ ها
love me
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
منم به آرمی بودم افتخار میکنم...اونا فوق العا
دن
Iran, Islamic Republic of
23:52 - 1397/05/20
صورتشون از صورت من دختر هم تمیزتره حسودیم شد خخخخ
پاسخ ها
love me
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
اونا فوق العدن
love me
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
اونا فوق العادن
Iran, Islamic Republic of
00:39 - 1397/05/21
واقعن من به عنوان یه ارمی ترجیح میدم که همچین مقاله ای درمور بی تی اس وجود نداشته باشه..اخه چطور جیمین به این سخت کوشی کسی که مدت کاراموزیش از همه اعضا کمتر بود فقط و فقط به خاطر کار کردن زیادش..دارین میگین که به سخت کوشی اعتقادی نداره:/
چطور راه چند ساله رو تو یه شب طی کردن اونا برا به اینجا رسیدنشون خون و عرق و اشک ریختن...موفقیتی که الان بی تی اس داره فقط به خاطر سخت کوشیشون بوده تو این سالا نه بخاطر کمپانی بزرگ!
هر چیزی که الان بی تی اس داره حاصل تلاش خودشونه
پاسخ ها
love me
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
جیمین خیلی تمرین میکنه .من شنیدم (البته خیلی وقت پیش) کع جیمین از بس تمرین کرده بوده چشماش سیاهی رفته بوده..یا کوکی که تو کنسرت حالش خیلی بد میشه...اونا واقعا زحمت کشیدن و اصلا درست نیست که این همه سال زحمت کشیدن بهشون بگیم راه صد ساله رو یک شب رفتن
Iran, Islamic Republic of
00:44 - 1397/05/21
آخه اینا چیه که نوشتین کی گفته تهیونگ.ناخنشو میجوعه؟
اتفاقا ناخن های تهیونگ معمولا بلنده
کل اطلاعات تعضا رو اشتباه نوشتین یا جا به جا نوشتین لطفا اول مطالعه کنین بعد
Iran, Islamic Republic of
00:47 - 1397/05/21
کی گفته تهیونگ ناخنشو میجوعه اتفاقا اون ناخونش معمولا بلنده کل اطلاعاتتون اشتباه بود و جا به جا نوشته بودین لطفا اول مطالعه کنین بعد مطلب بنویسین
پاسخ ها
love me
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
اینو راست میگی . تهیونگ ناخوناشو نمیجوعه..ولی یه ذره بد خوابه
France
00:52 - 1397/05/21
مقاله میزارین درست بزارین نام سوم شوگا جین نیست و اسم اصلیشم مین یون جی نیست جونگ کوک اشپز ماهر نیست بنگتن باهم تو یه خوابگاه زندگی میکنن
پاسخ ها
Chimmy
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
درسته که آشپزی جین از همه بهتره ولی آشپزی کوکی هم خوبه همه تو یه خوابگاهن ولی منظور بیوگرافی اینه که کی با کی هم اتاقیه
United States
01:17 - 1397/05/21
باز اسم بی تی اس اومد... یسریا اومدن دوباره بگن ما هم هستیم اوپاهای ما بهتر و بااستعدادترن ما خیلی خوبیم... چرا فقط اینا رو میگید
خب برید یه کاری کنید گروهتون تو دنیا معروف بشه بقیه حتما دربارشون حرف میزنن نیازی به این کارا و التماسا برای توجه کردن بهتون نیست
پاسخ ها
مهسا
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۲
هاجی دهنتو ببند فک کنم تو خوابی اینا تو جهان معروف شدن بین یا کوری یا کر
United States
01:21 - 1397/05/21
التماس کیپاپی ها برای اینکه نشون بدن گروهشون بهتره ولی هیچکس اسمشونم نشنیده چون تو دنیا افتخاری ندارن
پاسخ ها
PCY
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
دنیا؟ منظورت آمریکاست ؟
Iran, Islamic Republic of
06:35 - 1397/05/21
سلام ، نمیدونستم که اینقدر بچگانه رفتار می کنید ، ولی روز 21 مرداد ساعت 5 بعد از ظهر جشنواره هست که اکسو ، بی تی اس ، گات سون ، بلک پینک و سوپر جونیور توش نامزدن و توی آمریکا برگزار می شود. ببینید که کی می بره
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
معلومه اکسو
مریم
Germany
۱۶:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۲
معلومه اکسو!!!!
نتایج جشنواره اعلام شد و بی تی اس توی بهترین آرتیست بین المللی و آرمی توی بهترین فندوم اول شده
حالا بشینین و بگین اکسو معروف تره و اکسو الا از ارمی ها بهترن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۲
کاربر مریم اسم جشنواره چیه ؟
مریم
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۴
اسم جشنوارهteen choice awards عه
Iran, Islamic Republic of
07:50 - 1397/05/21
برای دوستانی که به چشم بادومی ها میگن که "همه شبیه هم هستن" محض اطلاع بگم که گفتن این جمله به اونها در همه جای جهان نژادپرستانه تلقی میشه. فقط خواستم بدونید مزه ای که اینجا می پرونید همه جای دیگه دنیا یه توهین نژادپرستانه است.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
ایول
Iran, Islamic Republic of
10:28 - 1397/05/21
همه دهه هشتادی ها شناختنشون، ولی از نظر ما دهه شصتی ها همشون مثل هم هستن:)))))
Iran, Islamic Republic of
12:19 - 1397/05/21
هر وقت گروهتون تونست تو دو دهم ثانیه 60 هزار تا بلیت بفروشه اونوقت بیا رو اکسو عیب بذار. خیلی چیزا راجع به فندومتون شنیدم و الان به یقین رسیدم که کاملا درست بود. با این کاراهاتون آبروی بی تی اس رو میبرید.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
ایولللللل

اون قدری که ارمیا امریکا رو دوست دارن وافتخار میکن
/: بی تی اسو دوست ندارن افتخار نمی کنن
مینو
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
حالا خوبه تو رنکینگ اکسو ال ها بدترین فتدوم شدن!!
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
حالا خوبه کل کیپاپ میدونه آر می ها چه فندومی هستن که سعی میکنن کمتر باهاشون دهن به دهن بشن. پسرای بی تی اس به این خوبی، داشتن همچین فن هایی یکم عجیبه .ن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
کاربر مینو
دیدم شما چقد خوبین !
توی کامنتای بالایی مشخصه
Exo-ll
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
با ۱۵:۳۲ موافقم
EXO IS MY UNIVERS❤
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
ما نگفتیم بهتریم هیچ فندومی نیست ک فن اینجوری نداشته باشه چرا سر هر مسیله ای دعوا راه میندازین؟ لطفا بیاین دوست باشیم
Iran, Islamic Republic of
12:49 - 1397/05/21
فقط میتونم اینو بگم که اونا راه چند ساله رو یک شبه نرفتن......فقط برین ویدیوی خابگاهشونو ببینید..ببینید تو 5 سال از کجا به کجا رسیدن
اونا واقعا حقشونه ک بهترین جایگاهو داشته باشن
با هواپیمای شخصی مسافرت کنن و.......
خدایی تهیونگ که ناخن هاشو نمیخوره .ناخون هاشو دیدین چقدر خوشگله؟
جیمین خیلی پر کاره..حالا اگه میگفین شوگا به سخت کار کردن اعتقادی نداره راهی به جایی بود اماااااااااا جیمین خودش سخت کار ترین فرد گروهه( شوگا هم سخت کار میکنه اما بع حد جیمین)
Iran, Islamic Republic of
14:45 - 1397/05/21
سلام من یه اکسوالم درسته ک بی تی اس بیلبورد رو برنده شدن اما اکسو هم چندین بار به بیلبور دعوت شدن ولی ب علت مشغله ی کارق و برنامه ی پر دعوتو رد کردن من مدرکم دارم و دیدم اکسو و بی تی اس معروفترین گروه پسرانه جهانی ان اکثو از همون اول تو بیلبورد بودن شماها واقعا بی انصافی میکنید اگه بگید طرفداران بی تی اس بیشتر از هکسوهستش اما اقنم مد نظر داشته باشید ک معلوم شد بی تی اس ۲۰۰۰رای خرقده و اکسو با اختلاف صد رای هزشون باخت من اینو توق دوتا چنل از بی تی اس خوندم و لطفا رهجب هکسوهم متلب بزارقد چون اونا ب حدی موفقا که حتی وقتی بی تی اس بیلبورد رو برنده شد به شهرتشون لطمه نخورد و معروفتر از روز قبلم شدن من هیچوقت یادم نمیره وقتی پدر کای اکسو فوت کرد ارمقا بجا تسلیت گفتن ک امقد وارقم کای هم بمیره ببینیم وهس اون چ میکنقد با وجود اقنکه وقتی پدر بزرگ تهیونگ مرد ما همه تو چنلامون براش تسلیت نوشتیم
Iran, Islamic Republic of
14:50 - 1397/05/21
اکسو رکورد فروش بلیتش به دوهزارمثانیه رسیده و رکورد فروش البوماشون تاحالا هیچ کس نتونسته جلو بزنه نمقدونم چرا ارمیا تا میان قانع کنن به خوابگاه بی تی اس اشاره میکنن فکر کردین هکثوهم تو کاخ زندگق میکردن؟من نمیدنم اکسو و بی تی اس اینقدر خوبن چرا ما طرفداره اقجورییم ما میتونیم باهم قدرت مطلق موسیقی جهان شیم اما اینقدر سرگرم دعوا کردنیم که متوجه نیستیم خیلیا دارن از اکسو و بی تی اس جلو میزنناکسوالا فقط بی تی اس رو میبینن و ارمی ها فقط اکسو
Iran, Islamic Republic of
15:15 - 1397/05/21
اون شقایق هفتع من نیستم !
کدوم ادم نامردی از اسم من استفاده کرده؟
ابروی بی تی اس رو بردی با این کارات!
تازه برای پوشش از اسم من استفاده کردی؟
مطمعنی ارمی ای؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
نخور
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
هر چی تونستی به اکسو گفتی ولی الان میگی که اون شقایق ۷ من نیستم
-_-
والا عجیبه
Iran, Islamic Republic of
15:40 - 1397/05/21
اکسو خیلی موفقیتا داره که بی تی اس نداره و بی تی اسم موفقیتایی داره ک اکسو نداره پس لطفا دعوا نکنید .من اکسوالم ولی بی تی اس رو دوس دارم همیصه واسشون ناراحتم ک بعضی سرفداراشون اینقد بی جنبه بازی در میارن که عابرو واسشون نمیزارن من به اونه نمیگم ارمی طوری ک هیچوقت ب بعضی از طرفدارای اکسو ک اقنجور مقکردن نگفتم اکسوال چون شخصیت و عابروی اون اکسوالا و ارمیای واقعی رو زیر سوال میبرم لطفا بیاین دوست باشیم و نزاریم اسم کیپاپ بخاطر اقن رفتار از زفونا بیوفته یبار یه مجری امرقکایی گفت اگه اکسوالا و ارمیا متحد بشن فک کنم همهوی چارت بیلبورد گروهای کره ای بشه و خواننده ای دیگه شانس کمترق داشته باشن بخاطر همقن خیلیا خودشونو جا طرفدار جا میزنن تا مقونه ی مارو خراب کنن بهتره ب اونا اجازه ی این کارو ندیم و اقنو بدوتید اگه ب علاقه ی کسی توهین کنقد اجازه دادید ب علاقتون توهین شه پس لطفا بیاین باهم یکی شیم تا دهن اون عوضیای فن نما رو ببندیم اگه واقعا این حرفام فهش داشت بگقد و برام بنویسید چون بنظرم اینقد منطقق باشه که جای توهین نه به اکسو و نه به بی تی اس داشته باشه
پاسخ ها
رها
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
واقعا نمیدونی چقدر غلط املایی داری .
ولی خوب نوشتی ممنون امیدوارم که همه بفهمند . من هم آهنگ های بی تی اس رو گوش میدم هم اکسو ولی اکسو الم
پریسا (همون پری)
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
واقعا.... بالاخره هر کی علایق خودشو داره.
EXO IS MY UNIVERS❤
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۲
ببخشید گلم کیبوردم خراب بود ولی ممنون ک خوندی
Iran, Islamic Republic of
18:57 - 1397/05/21
توهین نکنین هرکسی نظری داره شما چند تا اهنگ گوش بدی ازشون ازین حرفات پشیمون میشی
Iran, Islamic Republic of
21:08 - 1397/05/21
اکسو با 251 جایزه با رتبه 18 ام در چارت لیست هنرمندانی با بیشترین جایزه در تمام زمان ها قرار گرفته
درحالی که ادل ، بیگ بنگ ، جی جی و کانیه وست رتبشون پایینتر از اکسوئه
و همچنان در بین این لیست گروهی به اسم بی تی اس وجود نداره
پاسخ ها
هع
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۲
هه برو بابا دلت خوشه برو یه سر به چارتا بزن بد بیا اینجا چرت و پرت بگو ده اخه لعنتی تو که از چارتا هیچی حالیت نمیشه نیا اینجا برا ما ارمی ها کری بخون بی تی اس تو چارتای جهانی اوله بعدشم تو اکسو رو با ادل و جیجی و کانیه وست مقایسه میکنی ؟؟ حالت خوبه ؟؟ اینا خواننده های امریکایین فرزندم برو به درس و مشقت برس اینقدره چرت و پرت نگو
EXO IS MY UNIVERS❤
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۲
واقعا که شما ارمی ها نمیخواین دس بردارید یه مقاله نوشتن راجب بی تی اس خودتون رو کشتین؟لی اکسو داره با الن واکر که ی خواننده جهانیه کار میکنه سلنا گومز راجب اکسو و موفقیتاشون حرف یده اکسو توی نظر سنجی های جهانی از تیلور سویفت جاستین بیبر و سلنا گومز جلو زدن تو باید بری سر درس و مشقت هی هیچی نمیگم باز شروع میکنید دیدم چقد بی تی اس ترسید بگه ما طرفدار ایرانی داریم اما اکثو حتی به احترام طرفدارا ایرانیشون خیلی کارا کردن مثلا رو لباساشون فارسی نوشتن به یه فن مسلمان گفتن نمازتو بخون و یبار دی او ثر استقج نماز خوند چون ی فن ایرانی ازش خواست اما یه سوال بی تی اس واسه فنا مسلمان و ایرانیش چیکار کرد؟واقعا واستون متاسفم اکسو وقتی دیبو کردن همه فکر مقکردن ی شکست بزرگ واسه کره ان اما وقتی اولین اهنگشون پخش شد به هالیوود راه پیدا کردن هالیوود میدونی یعنی چی؟یعنی اونا ی کاری رو که خیلیا تو ۱۰سال انجام دادن ی ساله انجام دادن اکسو ب حدی موفق شد ک کمپانیشونو بزبگترقن کمپانی اسیا کرد من از هرکس ک ارمی بوده پرسیدم ی موفیت بگو گفت بیلبورد گفتم افرین اکثوهم تو بیلبوردن جالا افتخار بعدی گفتن بازم بیلبورد یعنی افتخاراتون تو بیلبورد خلاصه شده؟چون تو امریکا معروف شدن؟چرا همش سعی میکنقد همه رو از خودتون دور کنید با این ن رفتارتون؟انتظار دارین با این رفتار بعدا کسی اگه کمک خواستین کمکتون کنه ؟این مغرور بودن واثتون دردثر میشه رپمان بخاطر رفتارا شما گریه کرد و از اعضای اکسو معضرت خواست اما اونا بغلش کرن و جلوش زانو زدن و ڱفتن ماهم معظرت میخواییم نیگا کنید چقد باعث شرم ستاره هاتون میشید؟بی تی اس زودتر از اکسو دیبو کرد امابخاطر شناخته نشدن و اقنا چند سال بعد معروف شدن اما اکسو تو یه سال شهرت جهانی پیدا کرد
King
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۲
عزیزم جی جی خواننده امریکایی نیست ، ، حداقل من اطلاعاتم از تو بیشتره ، یکمم ادب داشته باش بی تربیت
بی تی اس فقط تو بیلبورده که فقط فقط ارمیا بزرگش کردن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۲
موافقم EXO IS MY UNIVERS❤من با
Iran, Islamic Republic of
21:23 - 1397/05/21
طرفدارای اکسو فقط دارن التماس میکنن
بی تی ای تو همههههههه چی از اکسو برتره قیافه رقص صدا رپ لاین تازه آهنگاشونم خودشون می نویسند و می سازن الکی الکی که کسی تو جهان معروف نمیشه
Iran, Islamic Republic of
21:23 - 1397/05/21
طرفدارای اکسو فقط دارن التماس میکنن
بی تی ای تو همههههههه چی از اکسو برتره قیافه رقص صدا رپ لاین تازه آهنگاشونم خودشون می نویسند و می سازن الکی الکی که کسی تو جهان معروف نمیشه
Iran, Islamic Republic of
21:23 - 1397/05/21
طرفدارای اکسو فقط دارن التماس میکنن
بی تی ای تو همههههههه چی از اکسو برتره قیافه رقص صدا رپ لاین تازه آهنگاشونم خودشون می نویسند و می سازن الکی الکی که کسی تو جهان معروف نمیشه
Iran, Islamic Republic of
21:23 - 1397/05/21
طرفدارای اکسو فقط دارن التماس میکنن
بی تی ای تو همههههههه چی از اکسو برتره قیافه رقص صدا رپ لاین تازه آهنگاشونم خودشون می نویسند و می سازن الکی الکی که کسی تو جهان معروف نمیشه
پاسخ ها
EXO IS MY UNIVERS❤
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۲
جدی؟پس برو نتیجه های بهترین وکالیست بهترین دنسر و بهترین مکنه
و گروهی ک بیشترین جایزه از جشنواره ی ماما برده رو ببین
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۲
بیشتر آهنگای اکسو رو خودشون می نویسن یا توشون همکاری داشتن
درباره قیافه هم بگم که تو قیافه سهون یا کای که خدای جذابیتن رو با بی
تی اس مقایسه میکنی ؟ اصلا قابل مقایسه هستن؟
درباره وکال و رقص و .... هم دوستمون اکسو ایز مای یونیورس توضیح داده
Iran, Islamic Republic of
22:49 - 1397/05/21
گوربابا کره متاسفم برات برترین ها شدی بدترین ها این چه پستیه اخه
Germany
00:45 - 1397/05/22
واقعا چرا جواب اینایی ک هیچی از کیپاپ نمیدونن رو میدین دارین وقت خودتون تلف میکنین نمیتونین ک با زور نظرشونو برگردونین هرکی یه نظری داره و از یه چیزی خوشش میاد نمیتونین به زور بهشون بقبولونین ک خوششون بیاد بعضیاشونم ک هیچی هم از کیپاپ نمیدونن فقط میخوان یه چیزی گفته باشن پس اگه جوابشونم بدید بی فایده ست چون نمیفهمن
Iran, Islamic Republic of
08:02 - 1397/05/22
به هنرشون بها میدن دایم جلو پاشون چون زن برتر نیستن سنگ نمیدازند بایدم ره صد ساله رو یه شبه برن
Iran, Islamic Republic of
08:40 - 1397/05/22
به زحمتی که این پسرا کشیدن احترام بزارید و انقد عقاید مذخرفتونو درباره هر چیز به زبون نیارید اگه نمیتونید مشوق باشد ...سعی نکنین نشون بدید چقدر میتونین حقیر باشید ...این پسرا زحمت کشیدن و نزدیک بود که گروه تعطیل بشه هر کاری می کردن نمیشده اما ناامید نشدن جنگیدن تا به اینجا رسیدن .... اگه نمیتونید موفقیتشون ببینید با بهانه های مذخرفی مثله اینکه شبیه همن مثه دختران هم نمیتونید خوتونو بالا بکشید......هر جا بی تی اس باشه آرمی هست هر جا آرمی باشه هیتر هم هس یکی مثل بعضی از شما ها که فک میکنه با کوچیک کردن بقیه میتونه خودشو بزرگ کنه......تعجبی نداره البته ......اون پسرا محشرن ....بایدم بهشون حسودی کنین
پاسخ ها
love me
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۲
با تمام جملت موافقم
عالی بود
مریم
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۲
آرمی ایول داره
ما با افتخار طرفدار بی تی اسیم و هیچ وقت سعی نکردیم بقیه رو تحقیر کنیم
شمام لطفا از این حرفای چرت و پرت نگین وقتی نمیدونین
با افتخار یه آرمیم چون وقتی میبینم اونا برای ارمی ها چهقد تلاش میکنین و از خواب شبانه شون میزنن تا ما ها خوشحال باشیم بهشون افتخار میکنیم و همیشه پشتشونم و تو هر جایی بهشون افتخار میکنم
اونا عالی و محشرن
United Kingdom
15:10 - 1397/05/22
کاش یاد بگیریم ب نظرات هم احترام بذاریم.قرار نیست همه ی منطق و ی سبک فکر و علاقه داشته باشن اونوقت هشت میلیارد آدم تو جهان لازم نبود همون یکی کافی بود.لازم نیست بدون اطلاعات کافی همه ی تلاش ها قابلیت ها و ارزش های بقیه رو نادیده بگیریم.
France
15:26 - 1397/05/22
ببیند دوستان اینا زحمت خیلی زیادی کشیدن تا به این شهرت جهانی رسیدن...اونایی که دوس ندارن میتون نگاه نکنن نه این که به این جونای زحمت کش و طرفداراشون که ما باشیم توهین کنن..سپاس
پاسخ ها
مریم
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۴
بله
Iran, Islamic Republic of
15:50 - 1397/05/22
واقعا این همه مسخره کردن و دعوا برای چیه...لطفا یه کمی فرهنگ نشون بدیم و بدون اطلاعات راجع به هیچ چیزی نظر ندیم که موجب توهین به دیگری بشه...
Iran, Islamic Republic of
16:06 - 1397/05/22
بچه ها خواهش میکنم بهم توهین نکنید...
هرکس یه عقیده ایی داره
به خدا خود فنای توی کره اینقدر باهم دعوا نمیکنن که شما باهم دعوا میکنید
خداییییی اعضای بی تی اس و اکسو خیلی باهم دوستن بعد شما باهم دعوا میکنید؟
تاسف داره
درسته من یه آرمی.نمیگم اونایی که طرفداری بی تی اس کردن اشتباه کرده یا اونایی که طرفداری اکسو کردن اشتباه کردن .
فقط برام جای تعجبه که این رفدار بچه گانه چیه
میخوای انتقاد کنی طرز آدم انتقاد کن یا اصلا نکن.چرا اینجوری انتقاد میکنید؟ میاد یه مشت چیز چرت و پرت میگین و فکر میکنید خیلی هنر کردین
تاسف باره
حداقل از گروهی که طفدارشین خجالت بکشین .اونا اینجوری نیستن که شما هستین
Iran, Islamic Republic of
17:25 - 1397/05/22
اخه مین یونجیییی من برم سر به بیابون بزنم /: بعدشم اسم سوم شوگا اگست دی هستش نه جین
Iran, Islamic Republic of
21:22 - 1397/05/22
اه انتی فنای .... شما بهتره تو همون انتی فن بمونید اه لیاقت فن بی تی اس بودن ندارید که
یه مقاله گذاشتن حالا چرا شما خودتونو دارین جر میدین
نکنین این کاراتونو یهو ارمیا میریزن سرتون بعد می مونین چه جوری شکر تونو بخورید
با عشق ارمیا بازی نکنید که بد بازیتون میدیم عاقبت خوبی نداره گفته باشم
Iran, Islamic Republic of
00:26 - 1397/05/23
من جدا خوشم نیومد برترینا اینو گذاشت
گروهی مثل بی تی اس نیازی به این چیزا نداره
فقط اینجا شده جای یه عده فن نما که به هم توهین میکنن و یه عده ( با عرض معذرت) نژاد پرست.
و اینکه متاسفانه یه سری آرمی نما میبینم که انتظار نداشتم
Iran, Islamic Republic of
16:38 - 1397/05/23
شما واقعن کی میخاید آدم شید؟؟؟؟ نصف فنوارا رو از وقتی بی تی اس بیلبورد و آمریکن موزیک اواردز رفته داره راه میفته!!! احمقا شما باید کاری کنید ک کی پاپ توی سطح جهان معروف بشه کل خانواده ی کی پاپ !! ب خاطر چند تا جایزه هی میگین بی تی اس بهتره !!!! تازه اینا همشون با هم رفیقن و مشکلی ندارن شما همش ب جون هم میوفتین!!! هم اکسو خوبن هم بی تی اس هم گروهای دیگه مثل گات سون بلک پینک بیگ بنگ شاینی...هر گروهی تلاششو میکنه تا باعث رضایت هواداراش بشه شاید اس ام ک ی کمپانیه معروفه دلیل هایی برای اعضای کمپانی داره ک تور های اروپایی زیادی نداره!
ارمی ها این شما هستین ک همیشه فک میکنین سر ترین حتا میگین ک لاین رپتون از لاین رپ بیگ بنگ!! بهتره !
شما همش ادعا دارین و دارین کل خانواده ی کی پاپ رو ب هم میریزین! اصن چیکار همدیگه دارین هر گروه موفقیتای خودشو داره!
فایتینگ کی پاپ فمیلی**
Iran, Islamic Republic of
17:21 - 1397/05/23
سلام میخواستم بهتون یه چیزی بگم
چرا اینجا میاید و در مورد نظر دیگران نظر مینویسید
هر کس بیاد و نظر خودشو بنویسه ، خواهشا نیاید بی تربیتی کنید به نظرات مردم ، هر کس نظر ، سلیقه و علاقه خودشو به این گروه داره ، قرار نیس از هر گروهی خوشت بیاد همه باید اون گروهو دوس داشته باشن مثلا یکی میاد میگه وای من عاشق این گروهم بعد یکی جواب میده تو چقد خنگ و دیونه ای که از این گروه خوشت میاد ، یکی نیس بیاد به بعضی ها بگه به تو هیچ ربطییییییی نداره که من از این گروه خوشم میاد ، مثلا من یک گروه دیگه رو دوس دارم اما نمیام اینجا به هرکس که این گروهو دوس داره توهین کنم ، پس خواهشا دیگه از بی تربیتی ها نکنید
اینجا هر حرف بدی بیای بزنی ، شخصیت و عقلتو بیشتر میاری پایین
Iran, Islamic Republic of
17:26 - 1397/05/23
این چه مطلب یه که گذاشتین!همه برعکس ه! کجا راه صد ساله رو یک شبه رفتن؟؟ بدبختا اینهمه زحمت کشیدن .بعدشم کی گفته اکسو از بی تی اس معروف تره؟؟؟اکسو فقط شهرتش توی آسیا هستش ولی بی تی اس یه شهرت جهانی داره!مگه ندیدین امسال توی بیلبورد رفتن؟باور نمی کنین برین تو یوتیوب ببینین! والا!!
پاسخ ها
بدون نام
United Kingdom
۱۹:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۳
بدون نام
United States
۲۰:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۴
.با تک تک جملاتی که نوشتی موافقم ایول
love me
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۵
آرههههههههههههههههههه باهمشون موافقممممممممممم
Netherlands
18:31 - 1397/05/23
آرمی ها عاشقتونم دمتون گرم
پاسخ ها
love me
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۵
خواهش.دم بی تی اس گرم
United Kingdom
19:41 - 1397/05/23
به والله اینقدر که شما ها باهم سر گروه ها دعوا میکنین اونا خودشون اینقدر دعوا ندارن.
پاسخ ها
مریم
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۴
اونا کلا باهیچ کس دعوا ندارن اینجاست که همه همدیگرو رو سر نظر خودشون جر میدن
بدون نام
United States
۲۰:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۴
اره واقعا .شما ها چتونه؟؟؟
love me
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۵
آرههههههههه راست میگی
نام:
* نظر:
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج