اردوغان: تسلیم فشار‌های آمریکا نمی‌شویم
۷۵۸۱۴۱
۲۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۵
۴۱۷۱ 
رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه گفت: تسلیم فشارها و تحریم آمریکا نمی شویم و از پس این چالش نیز برخواهیم آمد.

خبرگزاری ایرنا: رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه گفت: 'تسلیم فشارها و تحریم آمریکا نمی شویم و از پس این چالش نیز برخواهیم آمد.'

اردوغان طی سخنرانی در کنگره استانی حزب عدالت و توسعه در شهر ترابوزان ترکیه با بیان این که 'بار دیگر با یک بازی سیاسی و موذیانه مواجه هستیم'، خطاب به آمریکا بیان کرد: بازی شما را دیدیم و حریف می طلبیم.

وی تاکید کرد: آنچه را که نتوانستند با کودتا و اقدامات تحریک آمیز عملی کنند، می خواهند با پول انجام دهند و اسم این اقدام به صراحت جنگ اقتصادی است.

وی اضافه کرد: از نقشه آنها در ایجاد بحران ارزی آگاه هستیم و آن را به چالش می کشیم.

وی با مخاطب قرار دادن دولت آمریکا افزود: شما با دلار ترکیه را هدف قرار می دهید، ما نیز از راههای دیگر دنبال چاره کار خواهیم بود.

اردوغان همچنین اظهار کرد: به کشوری که همکاری راهبردی و اتحاد خود با ترکیه 81 میلیون نفری را فدای گروه های تروریستی می کند، 'به سلامت' می گوییم.

وی تاکید کرد: آمریکا برای یک کشیش مرتبط با گروه های تروریستی، ترکیه را قربانی کرده است و ما نیز به عنوان در مقابل اقدامات آمریکا، هر کاری که لازم باشد، انجام خواهیم داد.'

رییس جمهوری ترکیه همچنین گفت: پاسخ کسی را که به تمام کشورهای جهان از جمله ترکیه اعلام جنگ تجاری کرده است، با رفتن به سوی بازار‌ها، همکاری‌ها و اتحاد‌های جدید خواهیم داد.

وی با بیان این که فشارهای اقتصادی و سیاسی آمریکا علیه ترکیه علت اقتصادی ندارد، افزود: هدف این کار حمله علیه حاکمیت ترکیه، بی اثر کردن مکانیزم های دفاعی اقتصاد ملی و در نهایت تسلیم کردن ترکیه در همه عرصه های اقتصادی و سیاستی است.

اردوغان اظهار کرد: به تلاش خود برای توسعه اقتصادی ادامه خواهیم داد و در مقابل، با مقاومت و به شدت پاسخ دشمنی ها را خواهیم داد.

رییس جمهوری ترکیه با طرح این سوال که 'مگر ما همکار راهبردی هم نبودیم پس چرا با دشمنان تروریستی ما همکاری می کنید؟، بیان کرد: آنها پنج هزار کامیون و دو هزار بار هواپیما سلاح به گروه های تروریستی در شمال عراق و سوریه تحویل داده اند تا علیه ترکیه استفاده شود.

وی با اشتباه خواندن اعمال محدودیت اهای اقتصادی علیه ترکیه توسط دولت آمریکا گفت: علیه تولیدات فولاد ترکیه تعرفه سنگین وضع می کنند در حالی که ما عضو سازمان تجارت جهانی هستیم و بر اساس حقوق و قانون به مقابله با آنها خواهیم پرداخت.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 14
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
21:47 - 1397/05/21
ترکیه هم به فنا رفت
پاسخ ها
بدون نام
-
۰۸:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۴
قشنگ هم به فنا رفت
Iran, Islamic Republic of
22:02 - 1397/05/21
خیلی خری اردوگان
Iran, Islamic Republic of
22:19 - 1397/05/21
ایرانی مرد اردوغان جواب مردی داد
Iran, Islamic Republic of
22:39 - 1397/05/21
۶و نیم لیر برابر یه دلار ممکنه بگی فشار به چی میگن
France
23:25 - 1397/05/21
پشت پرده الان التماس امریکا رو میکنی اما عوام ترکیه رو با حرفهای پوپولیستیت گول میزنی فعلا انریکا ماری با شما نمرده که لیر اینطوری سقوط کرده اگه تحریم کنه چه بلایی سرتون میاد
پاسخ ها
بدون نام
-
۰۸:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۴
افرینیییییین التماس را خوب اومدی .
France
01:07 - 1397/05/22
یالانچی
پاسخ ها
بدون نام
-
۰۸:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۴
والا
Iran, Islamic Republic of
08:55 - 1397/05/22
تسلیم فشارها و تحریم آمریکا نمی شویم و از پس این چالش نیز برخواهیم آمد.................از پس چالش در امدنش به اینه که اینم از مردم کشورش مایه بگذاره و اونا را قربانی کنه ....خخخ بدرک انقدر تسلیم نشو که به کره شمالی وایران بپیوندی!!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۴
حرف حساب رو زدی
Iran, Islamic Republic of
11:17 - 1397/05/22
انقدر تسلیم نشو که یکدفعه ای سقط بشی وبشی سوریه دوم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۴
دقیقا ...
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج