فقرا برای شنیدن صدای شجریان به کیش بیایند!
۷۵۸۲۲۲
۲۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۳:۰۹
۷۳۳۳ 
این خبر واقعی است؛
پس از آنکه همایون شجریان از برگزاری کنسرت خیابانی برای همراهی با مردمی که توان استفاده از چنین امکاناتی را ندارند و همراهی با ایشان در این شرایط سخت اقتصادی سخن به میان آورد، هیچ‌کس تصور نمی‌کرد این کنسرت خیابانی که طبیعتاً می‌بایست در تهران برگزار شود، در کیش اجرا شود.

تابناک: پس از آنکه همایون شجریان از برگزاری کنسرت خیابانی برای همراهی با مردمی که توان استفاده از چنین امکاناتی را ندارند و همراهی با ایشان در این شرایط سخت اقتصادی سخن به میان آورد، هیچ‌کس تصور نمی‌کرد این کنسرت خیابانی که طبیعتاً می‌بایست در تهران برگزار شود، در کیش اجرا شود.

خبری که بیشتر شبیه کمدی است اما در واقع توافق‌نامه منطقه آزاد کیش و معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی محسوب می‌شود و بنابراین مردم کم‌بضائت می‌توانند به کیش سفر کنند و از کنسرت خیابانی بهره ببرند.

پس از آنکه از اهالی هنر خواستیم به جای لغو برنامه‌هایشان به عنوان همدردی با مردم، اقدام به اجرای ارزان یا رایگان برای عموم مردم کنند، همایون شجریان ـ که در همین راستا کنسرت سیمرغ را لغو کرده بود ـ در اقدامی ارزشمند، از تلاش برای برگزاری یک کنسرت خیابانی رایگان برای همراهی با مردم در این شرایط سخت خبر داد.

رویکردی که پیش از این از سوی شهرام شکوهی نیز با برگزاری کنسرت نیم‌بها پیگیری شده بود و انتظار می‌رود دیگر هنرمندان نیز در این راه گام بردارند.

در ادامه نیز شهرام ناظری، امیرعباس گلاب، فرزاد فرزین، رضا یزدانی، مهدی یراحی و... نیز از آمادگی برای برگزاری کنسرت خیابانی برای مردم کم‌بضاعت در صدور مجوزهای مربوط سخن به میان آوردند.

همزمان، صداهایی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شهرداری تهران در همراهی با این حرکت برخواست و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز موضعی بینابینی گرفت و گفت باید مراقب بود این حرکت به ضد خودش تبدیل نشود.

موضعی که حکم «ولی افتاد مشکل‌ها» را داشت و نشان می‌داد برگزاری کنسرت خیابانی حتی برای موسیقی سنتی و چهره‌ای کم‌حاشیه‌ای از جنس همایون شجریان و با هدف همراهی با مردم و افزایش روحیه عمومی در این شرایط نیز ساده نیست!

با گذشت روزهای متمادی، رسانه‌ها به صورت پراکنده پیگیر سرنوشت این اعلام موضع‌ها و صدور مجوزهای لازم از سوی نهادهای مسئول بودند.

تا اینکه امروز یک خبر عجیب منتشر شد که در ابتدا تصور می‌شد، این خبر خلاف واقع و یک شوخی با اصحاب رسانه و افکار عمومی اما اندک بررسی‌های اولیه نشان داد که این خبر دست انداختنِ اصحاب رسانه نیست، بلکه دست انداختنِ خوانندگانی است که قصد اجرا برای مردمِ کمترِ بهره‌مند را داشتند.

در این خبر تاکید شده بود، سیدمجتبی حسینی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و محمدابراهیم انصاری‌لاری رییس سازمان منطقه آزاد کیش صبح یکشنبه، 21 مرداد در کیش تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

هدف از این تفاهم، ایجاد زمینه همکاری متقابل میان معاونت و سازمان منطقه آزاد کیش، ایجاد بازار کسب و کار هنر، ایجاد مدارس هنری با توجه به جایگاه و امکانات منطقه آزاد و رونق گردشگری هنری با در نظر گرفتن کلیه منابع و امکانات اعم از فنی، نیروی انسانی، اطلاعات، تجربه و تخصص طرفین است.

در این میان، آنچه جای تامل داشت، اظهارات رییس سازمان منطقه آزاد کیش پس از امضای این تفاهنامه گسترده بود که تاکید کرده بود: «تفاهم نامه سازمان منطقه آزاد کیش با معاونت امور هنری تفاهم نامه مناسبی در پنج محور اساسی است که قدم های اجرایی آن برداشته می شود.

در کنار آن، برای اجرای برنامه هایی از جمله جشنواره پیامبر مهربانی در هفته وحدت در کیش، توافق شده است. همچنین در آبان ماه و در روز کیش، کنسرت‌های موسیقی خیابانی برگزار خواهد شد و جشنواره موسیقی پاپ نیز برنامه ریزی خواهدشد.»

در شرایطی که افکارعمومی منتظر صدور مجوز نخستین کنسرت‌های خیابانی در تهران است، چنین تفاهمی چه معنایی دارد؟ آیا باید هنرمندان به کیش بیایند و برای مردم فقیری که برای تفریح به هتل‌های کیش آمده‌اند زیر آفتاب سوزان کیش اجرا کنند؟!

خوب شد تفاهنامه‌ای مشابهی با مجموعه فرهنگی شهرداری لس آنجلس امضا نشد تا مردم کم‌بضاعت دو روز و سه شب سالن لس آنجلس باشند و نخستین کنسرت خیابانی تهران در لس‌آنجلس برگزار نشد!

انتظار می‌رود در روزهای آینده مشخص شود معاون هنری چرا به جای پاسخگویی به درخواست هنرمندانی که قصد اجرا برای مردم تهران را دارند، سفر کیش رفته و قصد دارد کنسرت خیابانی را آنجا دایر کند؟

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 18
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
03:44 - 1397/05/22
اونوقت فقرا با این خرجا میتونن برن کیش؟؟؟؟!!!
همینجا بلیط بگیرن برن کنسرت که خیلی به صرفه تره
Iran, Islamic Republic of
04:20 - 1397/05/22
انگار همه بدبختی و دغدغه مردم حل شده فقط مونده این به اصطلاح خودشون هنرمندان
Iran, Islamic Republic of
05:27 - 1397/05/22
فقرا اگه پول داشتن برن کیش دیگه فقیر نبودن
Iran, Islamic Republic of
05:36 - 1397/05/22
اخه ادم ناحسابی اگه پول سفر به کیش را داشیم دیگه کم بضاعت نبودیم
اصلا همایون شجریان کی ههه
هم کجا رو میخایین بچاپیین مردمو میخایین سرگرم کنین
Iran, Islamic Republic of
06:06 - 1397/05/22
باکدام پول کنسرت شجریان رایگان کرایه ماشین ،هتل غذا اینها پول نمی خواهند
France
06:36 - 1397/05/22
نیست که ملت مثل دولتی ها پولدارند حالا بروند کیش و چه فصل مناسبی.
یادتون نره که خر خودتون هستید
Iran, Islamic Republic of
07:23 - 1397/05/22
چه بی ربط فقیر برود کیش
Iran, Islamic Republic of
07:40 - 1397/05/22
این چه مسخره بازیه ادم بی بضاعت پول تور بده بره کیش شجریان گوش کنه خوب کیش نمیره پولشو نداره همینجا کاری کنید برگزار بشه گوش کنه
Iran, Islamic Republic of
08:00 - 1397/05/22
اخه برای خودشون رفتن به کیش مثل رفتن به پارک در خونشونه فکر میکنن مردم هم مثل خودشونن مرفهین بیدرد همینها هستند
Iran, Islamic Republic of
08:17 - 1397/05/22
پدر امرزیده مگه میتونیم تا کیش بریم .؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
08:17 - 1397/05/22
واقعا جای تاسف دارد.بجای اینکه به وقت مشکلات وسختی روزگار توجه مردم را به سمت خداوند ودعا برای رفع مشکلات هدایت کنیم، به دنبال اجرای کنسرت وبیخالی می کشانیم.یا صاحب الزمان ادرکنی.
Iran, Islamic Republic of
08:36 - 1397/05/22
فقرا چطور برن کیش؟
کی وکجا کی به فکر فقرا بود
اکثریت مردم اران فقیرن
Iran, Islamic Republic of
09:13 - 1397/05/22
تبریک می گم به این همه اخلاق و معنویت
Iran, Islamic Republic of
10:02 - 1397/05/22
حرف از روی شکم سیری یعنی این
مردشی تو همین خیابونا اجرا کن. یا کنسرت رایگان بذار
نمی تونی ازین حرفا نزن
Iran, Islamic Republic of
11:18 - 1397/05/22
خخخخ گندش دراومدتادیروز برا همدردی با مردم کنسرت می‌داشتند توخیابون رایگان چطوشد سراز کیش درآوردن بروبابا
Iran, Islamic Republic of
13:41 - 1397/05/22
به چه روزی افتادیم ای داد بیداد خدایا تو بدادمون برس..
Iran, Islamic Republic of
01:05 - 1397/05/23
هنرمندان نیز فریبکار شدند
Iran, Islamic Republic of
18:51 - 1397/05/26
کیش کجاست مگر از خاک ایرانه. مگر فقرا هم می تونن برن کیش ؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج