دو مدال طلا و دو برنز در انتظار فرنگی‌کاران ایران
۷۶۲۵۱۲
۳۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۱
۶۷۵۱ 
دور مقدماتی پیکارهای کشتی فرنگی ازیهای آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا با فینالیست شدن دو نماینده ایران و راهیابی دو فرنگی‌کار دیگر کشورمان به دیدار رده بندی پایان یافت.

خبرگزاری مهر: دور مقدماتی مسابقات چهار وزن دوم کشتی فرنگی بازهای آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا در حالی امروز چهارشنبه به پایان رسید که محمدعلی گرایی و حسین نوری به فینال راه یافتند و علی اکبر حیدری و بهنام مهدیزاده راهی دیدار رده بندی شدند.

بر این اساس نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:

در وزن ۷۷ کیلوگرم محمدعلی گرایی در دور نخست با نتیجه ۸ بر صفر بین یانگ قهرمان آسیا از کشور چین را مغلوب کرد وی در دور بعد مقابل گورپریت سینگ از هند با نتیجه ۸ بر ۶ به برتری دست یافت و راهی دیدار نیمه نهایی شد. گرایی در این دیدار با نتیجه ۸ بر یک از سد شوهی یابیکو از ژاپن گذشت و به دیدار فینال راه یافت. وی در دیدار فینال با آکژول محموداف قهرمان آسیا و دارنده مدال نقره جوانن جهان از قرقیزستان مبارزه می کند.

در وزن ۸۷ کیلوگرم حسین نوری پس از استراحت در دور نخست در دور دوم شیهاز اویلیکوف از ترکمنستان را با نتیجه ۱۳ بر ۴ شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله نیز با نتیجه ۸ بر صفر محمد حسن الکوهالی از یمن را مغلوب کرد و راهی دیدار فینال شد. نوری در این دیدار به مصاف رستم آساکولوف دارنده مدال نقره جهان و قهرمان آسیا و بازی های آسیایی از ازبکستان می رود.

در وزن ۹۷ کیلوگرم علی اکبر حیدری پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۸ بر صفر رامادانی از اندونزی را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد وی در این مرحله مقابل چو هیو چول از کره جنوبی با نتیجه ۴ بر ۳ مغلوب شد و راهی دیدار رده بندی شد.

در وزن ۱۳۰ کیلوگرم بهنام مهدی زاده در دور نخست مقابل مورات رامونوف نایب قهرمان آسیا از قرقیزستان با نتیجه ۱۰ بر ۳ به پیروزی رسید وی در دور بعد لینگ ژی منگ از چین را با نتیجه ۵ بر صفر شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. مهدی زاده در این مرحله مقابل مومین جان عبداله یف دارنده مدال نقره آسیا از ازبکستان با نتیجه ۲ بر ۲ مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت.

مسابقات فینال و رده بندی این اوزان عصر امروز برگزار می شود.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج