سال آینده در قیمت آب تجدیدنظر می‌شود
۷۷۱۶۰۲
۲۳ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۴
۶۳۷۷ 
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران با تاکید بر اینکه قیمت آب‌های بسته‌بندی و معدنی تقریبا به قیمت واقعی نزدیک است اما قیمت آب در شبکه آب و خانگی بلاعوض است، گفت:سال آینده حتما باید در قیمت آب تجدیدنظر شود.

فارس نوشت:‌ رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران با تاکید بر اینکه قیمت آب‌های بسته‌بندی و معدنی تقریبا به قیمت واقعی نزدیک است اما قیمت آب در شبکه آب و خانگی بلاعوض است، گفت:سال آینده حتما باید در قیمت آب تجدیدنظر شود.

نعمت‌الله ترکی در پاسخ به این سئوال که سازمان مدیریت و برنامه ریزی چه حمایتی از بخش آب و جلوگیری از افزایش مصرف خواهد داشت، گفت: یک برنامه میان‌مدت ۵ ساله تا سال ۱۴۰۰ راداریم که در آن برنامه چند بخش وجود دارد که اولین برنامه مربوط به تأمین آب استان تهران هم از مناطق سدهای غرب استان و هم شرق استان تهران است چرا که حدود ۴۵ تا ۵۰ درصد تأمین آب استان تهران از سدهای پنج‌گانه است.

* آب‌رسانی از سد طالقان و سد کرج به شهرستان‌های غرب و جنوب غرب تهران

وی ادامه داد: در حال پی‌گیری چندین پروژه اثرگذار هستیم که آبرسانی از سد طالقان به تهران و سد کرج به تهران است که مربوط به شهرستان‌های غرب استان تهران و جنوب غرب تهران را پوشش می‌دهد.

ترکی افزود: سال گذشته حدود ۳۴۰ میلیارد تومان از منابع عمومی دولت برای تصفیه‌خانه‌های ششم در منطقه غرب هزینه کردیم و امسال در برنامه ما این است که تا پایان سال ۹۸ مدول دوم تصفیه‌خانه ششم را با تأمین اعتبار بالغ بر ۱۵۰ میلیارد تومان به پایان برسانیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران ادامه داد: در منطقه شرق تهران با توجه به افزایش استقرار جمعیتی برنامه‌هایی برای تامین آب از سد لار و سد ماملو در حال اجراست که پیشرفت فیزیکی ۴۰ تا ۵۰ درصد دارند بنابراین امید است تا پایان برنامه ششم توسعه مدول دوم تصفیه خانه هفتم نیز راه‌اندازی شود تا آبرسانی به شهرستان‌های شرقی و جنوب شرقی از آن دو منبع میسر شود.

*ورود سازمان برنامه و بودجه برای واقعی شدن تعرفه آب

ترکی در پاسخ به این سؤال که آیا سازمان برنامه و بودجه در بحث اقتصاد آب قرار است ورود کند و از آن حمایت کند تا تعرفه‌های آب برای کاهش مصرف و مصرف بهینه آب اصلاح شود، گفت: قطعا حمایت از بخش آب و قیمت آن باید در بودجه دولت دیده شود و در مجلس قانون شود چرا که هیچ الزامی برای برخورد با اسراف آب وجود ندارد.

به گفته وی،باید بر روی قیمت واقعی آب نیز این موضوع باید دیده شده و حمایت شود.

*قیمت آب‌های بسته‌بندی و معدنی تقریبا به قیمت واقعی نزدیک است

وی ادامه داد: به هر حال قیمت آب‌های بسته‌بندی و معدنی تقریبا به قیمت واقعی نزدیک است اما قیمت آب در شبکه آب و خانگی بلاعوض است و ۶ ریال برای هر لیتر در برابر ۲ هزار تومان آب بسته بندی بسیار ناچیز است، پس این موضوع در پیشنهادات ما لحاظ شده است که برای سال آینده حتما در قیمت آب تجدیدنظر شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران با تاکید بر اینکه برای آینده استان باید فکری کنیم، بیان کرد: باید بدانیم منابع آبی که در استان وجود دارد، چقدر است و بر مبنای آن تصمیم‌گیری کنیم همه دستگاه‌ها از ما در حوزه آب طلبکار هستند اما باید بدانیم ظرفیت آب استان تهران همین پنج میلیارد مترمکعب آبی است که در خوشبینانه‌ترین حالت در سدهای استان تهران قرار دارد و باید این آب مدیریت شود.

* در ۵ سال یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفر به جمعیت تهران اضافه شد

وی بیان کرد: از سال ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۵ یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفر به استان تهران اضافه شده‌اند. یعنی سالانه حدود ۲۵۰ هزار نفر به استان تهران افزوده شده اند. اگر از ۳۰ سال قبل سند آمایشی داشتیم شاید امروز این مشکلات کمتر بود و این بلایی که بر سرمان آمده ایجاد نمی‌شد اما باید بدانیم که اگر الان سند آمایشی نداشته باشیم در ۱۰ سال آینده با مشکلات بیشتری مواجه خواهیم شد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران با بیان اینکه پنج سد در استان تهران وجود دارد، خاطرنشان کرد:‌ بارندگی‌ها در اردیبهشت ماه امسال باعث شد منابع آبی در این پنج سد ایجاد شود و اکنون می‌توانیم نفس بکشیم، اما قرار نیست در سال بعد هم این موضوع تکرار شود. گاهی اوقات خدا تلنگر به ما می‌زند و به ما می‌گوید حواستان جمع باشد، ممکن است در سال ۹۸ چنین بارش‌هایی نداشته باشیم.

برچسب ها:
انتشار یافته: 24
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:55 - 1397/06/23
با این شرایط سال دیگه هستید
Iran, Islamic Republic of
13:59 - 1397/06/23
غلط میکنید دیگه مردم حمام نمیرن کوفتتون بشه حنای شما هیچ رنگی نداره الان گرفتین اب
Iran, Islamic Republic of
14:12 - 1397/06/23
البته اون ۵ملیون افغانیاهستن
Iran, Islamic Republic of
14:16 - 1397/06/23
خاک برسرت که به فکر چپاولی اب را خدا داده تو چکاره لابد اب را شما به زمین میفرستید
Iran, Islamic Republic of
14:17 - 1397/06/23
بیچاره حقوق کارگر 800هزاره یعنی 400بشکه اب معدنی
Iran, Islamic Republic of
14:18 - 1397/06/23
روزی میرسد که مردم دیگه به شما رحم نمیکنند
پاسخ ها
بدون نام
France
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۵
نگفت واسه خوزستانی ها یا عراقی ها
Iran, Islamic Republic of
14:20 - 1397/06/23
دیگه بسه امثال شما ریس روئسا اب برق ماشین گاز خورد خوراک تون رایگان شما خرجی ندارین حقوق شما بالای5ملیونه
Iran, Islamic Republic of
14:20 - 1397/06/23
روزی خواهد رسید که شماها را به دریا میریزیم
Iran, Islamic Republic of
14:23 - 1397/06/23
ما هی میگیم نره تو شما بگید بدوش چقدر ما را در فشار میزارید اقای وزیر نیرو تازه ابی که میدی ما میخوریم تولید خودمون شما که اب ندارید نیراتو امونیاکش وسایر مواد میکروبیش واملاحش این دیگه اینهمه تبصره نمی خواد
Iran, Islamic Republic of
14:53 - 1397/06/23
هر چه می خواهید بکنید ملالی نیست
United Arab Emirates
15:09 - 1397/06/23
دولت پول نفت وگاز را بین مردم توزیع کند بعد هزینه هارا بطور واقعی از مردم بگیرد دولت آب و برق را به عراق رایگان می دهد بعد با ملت صحبت قیمت واقعی می کند اگر بطری های آب باقیمت بالا عرضه می شود آنهم ضعف نظارتی دولت است نه اینکه استلال کند چون بطری آب معدنی فلان قیمت است ما هم آب را گران کنیم چون ارز را چهارده هزار تومان می خرند چرا خودمان چهارده هزار تومان نفروشیم چون پراید را باقیمت فلان دلال خرید وفروش می کند چرا بجای دلال ما نفروشیم فردا شیشه وکراک و ماری جوانا چون بازار دارد دولت اقدام بفروش خواهد کرد این یعنی اجرای عدآلت یعنی حکومت داری نوین این نوع حکومت صادر کردن هم دارد
Iran, Islamic Republic of
15:23 - 1397/06/23
الان مردم برای پرداخت همین قبوض آب مصرفی فعلی
مشکل دارندبعدشما می خواهیدآب راگران کنید.
پاسخ ها
بدون نام
France
۲۰:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۳
کاملا درست گفته ولی باید اون هایی که پرمصرف هستند گرون کنند نه بدبخت ها را
Iran, Islamic Republic of
16:13 - 1397/06/23
اب کم است پول نیست.یکم اب برای شستشوی میت زنده چند
Iran, Islamic Republic of
16:27 - 1397/06/23
چقدر خوش خدمتی؟ه مسئولی جهت خودنمایی برای اینکه به دولتیان چراغ نشون بده میاد به نفع دولت یه حرفی میزنه مگرشما روی اب چکار میکنید کدام میکروب زدایی کدام اب سالم ازخونه پدرت که نیاوردی کاشتم که نکردی که بگیم زحمت کشیدی اب طبیعت راچگونه وبا چه معیاری میخواهی گران کنی کنتور خونه شمارا که مامورین نمینویسند
Iran, Islamic Republic of
16:49 - 1397/06/23
اول در رابطه با حقوق کارگران و یارانه تجدیدنظر کنید .
Iran, Islamic Republic of
18:56 - 1397/06/23
اینا برای همه چی پول میگیرن فقط فعلا نفس کشیدن هزینه نداره اونم بزودی میگیرن
Iran, Islamic Republic of
20:10 - 1397/06/23
اخیش خیالم راحت شد چند وقتی به خاطر عدم افزایش بهای اب خیلی نگران ودلواپس بودم همش منتظر همچین روزی بودم خدا را شکر مسئولین به فکر بودند
Iran, Islamic Republic of
20:50 - 1397/06/23
خدا نابودتون کنه به حق خون تمام حسین که خون مردم ایران رو کردید توشیشه
Iran, Islamic Republic of
08:33 - 1397/06/24
البته توی این هرج مرج وبی مسولیت مسولان راست میگه نباید ازاقافله خدمت کردن عقب افتاد شما هم وزیر گرامی باید به دستان پاک همکاران عزیز وگزامیتون کمک کنید ما مردم فشارها وبدبخیتها را به خاطر بی تدبیری شما تحمل میکنیم چرا که فاصله بین شما وملت اززمین تا اسمون شده ننگ برشما وحیف ازمرگ برای شما
France
23:15 - 1397/06/25
خجالت بکشید اول حقوق هاراواقعی کنیدبعدبه فکر
واقعی کردن قیمت آب بیافتید.
United States
10:11 - 1397/06/27
اگربخواهیدقیمت آب رانجومی بالاببرید
بهداشت وسلامتی مردم رادرمعرض خطر
قرارمی دهید.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج